Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 23

Temat: Część pierwsza - pojęcie obiekt i klasa

  1. #11

    Domyślnie

    Wiadomo przecież, że nie ma jednego najlepszego języka. Gdyby tak było, nie powstały by inne, i dalsza dyskusja chyba jest zbędna.

    Co do kursu... Chciałbym po przeczytaniu go całego umieć stworzyć jakąś grę na komórkę, nawet prostą. Więc prosiłbym tam kiedyś o wspomnieniu javy-komórki

  2. #12
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    hedVB - więc smacznego , cacuss - będziemy omawiać też komórki , widzę że jest tym dość spore zainteresowanie, więc moze poswiecimy na to wiecej czasu niz na poczatku zakladalem

  3. #13
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    1. EOT
    2.
    I piszemy ten kod tylko raz...
    Wiem czepiam się...
    3. A co w tym niewyobrażalnego? Każdy programista ma swój przedrostek i nazwy funkcji się nie powtarzają...
    4. Jeśli mój używam GCC (lub innego kompilatora zgodnego z standardami), tak.
    5. EOT
    6. EOT
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

  4. #14
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    nie chodzi o powtarzalnosc funkcji programisty, chodzi o powtarzalnosc kodu w programie, np. to ze piszesz to w konstruktorze, staje się to domyślnym parametrem juz przy tworzeniu samego obiektu, nie musisz wtedy po stworzeniu kolejnego obiektu ustawiac mu wartosci pól w kodzie maina, bo on te wertosci juz otrzymal przy tworzeniu obiektu

  5. #15
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Proponuje zakonczyc dyskusje co i jak sie robi w danym jezyku bo to do niczego nie prowadzi.

    Javaman i DarkLady maja bardzo zdrowe podejscie do tematu co jest normalne u ludzi znajacych kilka jezykow programowania. Ja jakbym chcial liczyc wszystko w czym programowalem przez te lata jak siedze przed monitorem to bysmy doszli cos kolo 8-10 jezykow, wiec odpuscmy sobie dyskusje - kazdy jezyk ma swoje plusy i minusy, kazdy zostal stworzony do innego celu!

    To co napisalem - aby dobierac narzedzie do problemu a nie odwrotnie - Java ma wiele zalet i wiele wad, tak samo jak kazdy inny jezyk. Nie dyskutujmy wiec czy to jest lepsze czy tamto - po prostu poznajmy jak to wyglada w Javie.
    Ja chce sie nauczyc pisac aplikacje na komorki miedzy innymi - jest to dla mnie jedno z ciekawszych zastosowan Javy... do grzebania w systemie i mielenia duzych ilosci danych Java to dla mnie pomylka i tyle... piszac za to serwer do jakiejs gry on-line (jesli nie bazuje on na HTTP jako transporcie i wymaga interaktywnych asynchronicznych polaczen) to juz bardzo powaznie zastanowilbym sie nad Java bo wiem ze oferuje rzeczy, na ktore w innych jezykach strace tygodnie jesli nie miesiace i to nie wiedzac czy uda mi sie to oprogramowac jak nalezy.

    Nie wiem jak Wy, ale ja chce sie Javy w koncu nauczyc

    Obiecuje poprawe z mojej strony - nie bede dyskutowal o innych jezykach w tym dziale, nie bede porownywal... bede za to zadawal pytania dotyczace wlasnie Javy i tego co omawiamy w trakcie kursu. Jesli ktos ma pytania o inne jezyki to ma tez inne dzialy i moze tego powinnismy sie trzymac

    DarkLady, Javaman - paleczka w Wasze rece!

    EDIT:
    Dla wyjasnienia jedna uwaga o obiektach itd... dlaczego i gdzie oszczedzamy...
    Aby zrozumiec filozofie Javy trzeba wyjsc myslami poza kawalek kodu ktory widzimy przed soba i popatrzec na calosc z perspektywy - wprowadzic nieco abstrakcji (czyli obiektow) a pozniej wrocic do jej opisu/realizacji (czyli do kodu). Oszczedzamy w ten sposob, ze majac dobrze opisana klase mozemy jej uzywac gdzie tylko bedzie potrzeba, znajac jej pola i metody - nic wiecej nam nie trzeba. Glowna trudnoscia dla wiekszosci z nas jak sadze bedzie wlasnie spojrzenie na problem z tej dalekiej perspektywy i przelaczenie naszych glow w tryb analizowania i planowania, zamiast od razu myslec o kodzie ktory stanowi rozwiazanie zadania - przynajmniej dla mnie jest to problem bo wiem ze znam narzedzia w ktorych zalatwie sprawe czesto w ciagu paru minut.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 03-30-2008 - 21:42
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #16
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    dokładnie TQM... świetna puenta. Za chwilę pojawi się druga część kursu. Tym razem main i pierwsze podstawowe programy.
    Przyszło mi do głowy coś... mianowicie: jest trochę fajnych języków do których materiały są raczej trudno dostępne. Jeśli zechcecie, a ten kurs się Wam spodoba, mogę poprowadzić kursy z takich języków jak np. PL/SQL czy jakichś technologii związanych z programowaniem, frameworków, np. JSP, JSF, Spring, Hibernate - o! zagadnienia ORM - czyli mapowania obiektów na bazę danych. Technologie warst pośrednich. co sobie tylko życzycie. Zobaczymy jak przyjmiecie ten kurs.

  7. Domyślnie

    Cytat Napisał javaman Zobacz post
    dokładnie TQM... świetna puenta(...)
    Pointa a nie puenta to z francuskiego :P
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  8. #18
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    somewhere in time
    Postów
    510

    Domyślnie

    jakby co to jestem chętny do bycia "uczniem" kogoś kto tu bedzie prowadzil tego typu wyklady na temat php,mysql,js i ogolnie o web
    szczegolnie przydalby sie nauczyciel oop bo narazie to koooosmos jest
    edit: a no i photoshop jeszcze albo flash
    Ostatnio edytowane przez ironwall : 03-30-2008 - 23:05

  9. #19
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    hedVB -a z przekory nie zmienię IronWall - nie ma problemu, napisz mi gg na priv, odeślę dane do serwera.
    PS. IronWall... widziałem Twoją stronkę i projekty.. naprawdę masz się czym pochwalić. Widzę, że znasz się na kodowaniu dość dobrze. Tylko pozazdrościć. Muszę szczerze przyznać, że nie byłem tak dobry w tym będąc w Twoim wieku. Serdecznie pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez javaman : 03-30-2008 - 23:36 Powód: buźka się nie wyświeliła!!

  10. #20
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    somewhere in time
    Postów
    510

    Domyślnie

    zawstydziłeś mnie tym .....
    to co powiedziałeś może wywołać małe kontrowersje u niektórych...hmm...
    ale dzięki

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Autor: 03-06-2008, 17:27
  2. Nasza-klasa
    By michalski007 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 02-07-2008, 15:16
  3. Odpowiedzi: 4
    Autor: 01-31-2008, 17:34
  4. HELP wlam nasza-klasa
    By Marianski in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 11-18-2007, 10:22

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj