Witam,

Wśród mojej pracy programistycznej param się także pewnym projektem w JavaScript. Pracuję mianowicie nad stworzeniem przenośnej biblioteki, umożliwiającej budowanie stron z gotowych komponentów. Obecnie moim celem jest stworzenie metody, która będzie odpowiadać za zmianę rozmiarów znacznika (obiektu) DIV. Ściślej - po najechaniu myszką na krawędź obiektu ma się pojawić kursor zmiany rozmiaru po czym po zdarzeniu 'onmousedown' rozpocząć proces zmiany tegoż rozmiaru. Problem w tym, że dla tego komponentu pragnę też zarejestrować procedurę obsługi polegającą na przeciąganiu elementu. Jednak Internet Explorer nie obsługuje przechwytywania zdarzeń (a obsługuje propagacje w fazie pęcherzykowej) i jedna procedura blokuje drugą. Są okrężne drogi na rozwiązanie tego ale może ma ktoś z Was jakiś ciekawy pomysł.

Druga sprawa. W Firefox'ie gdy mamy np. dwa pola tekstowe i kursor znajduje się w jednym z nich a nagle wywołamy metode 'focus' dla drugiego pola to są generowane dziwne błędy. Wtedy np. po 10 takich fokusach przeglądarki na Windows się wywalają. Wiem, że jest to związane z tym, iż w Firefox istnieje system podpowiedzi podczas wpisywania danych do pola tekstowego. I w momencie gdy wywołujemy 'focus' na takim polu to silnik gecko próbuje zamknąć te właśnie okienko podpowiedzi nawet GDY NIE JEST OTWARTE (bo wyłączylismy to w opcjach przeglądarki).
Błąd ten nie pojawia się gdy stworzę oba tekstowe za pomocą czystego HTML, jednak gdy dodam je dynamicznie (appendChild) to zaczynają się szopki.
Może ktos ma pomysł na to cudo?

Pozdrawiam serdecznie