Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: fax + jedna linia telefoniczna + komputer

  1. #1
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie fax + jedna linia telefoniczna + komputer

    Sprawa wygląda taK:
    jest firma, ma tylko jedną linię telefoniczną (na TP.SA fuj), mam komputer z kartą faxową, mam drukarkę.
    Pytanie: co z czym, ew. czego szukać by usiągnąć następujący efekt:
    klient moze na jedną linię i zadzwonić i wysłać fax, kiedy wysyła fax, poprzez komputer i dzięki karcie faxowej wiadomosc dociera do drukarki i jest drukowana. Czy to w ogóle możliwe? Czy to możliwe na jednej linii telefonicznej? Czy trzeba może miec oddzielną linię na fax?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Jesli chcesz osiagnac cos takiego ze na jednej analogowej linii chcesz rownoczesnie wysylac fax i rozmawaiac to jest to nierealne.

    Natomiast rownoczesne podlaczenie telefonu i faxu do jednej lini jest jak najbardziej realne i w wielu mniejszych firmach czesto spotykane.
    Z tym ze masz wtedy albo odbierasz/wysylasz fax, albo sobie rozmawiasz...

    Jesli chcesz rownoczesnie to tylko 2 linie, choc taniej obecnie wychodzi chyba ISDN wiec masz 2 numery i problem rozwiazany. Dla firm jesli chodzi o ISDN maja chyba nawet jakies promocje itp.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    no wlasnie moze byc tak ze zajete i juz - albo albo. wazne zeby to co jest wykorzystac. Ja to bym zrobil inaczej zupelnie, ale chcą tak to trudno.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    No to w zasadzie problemu nie ma

    Wiekszosc kart fax/modem jakie widzialem ma wejscie na linie i wyjscie do podlaczenia telefonu.

    Reszta to juz kwestja oprogramowania jekie jest dostarczone do karty.
    Jedyna wada to trzeba miec caly szas wlaczony komputer z softem obslugujacym fax, zwlaszcza jak sie chce odbierac fax-y np. poza godzinami pracy. Lepiej tutaj sprawdza sie wtedy fax w normalnej postaci.
    Jednak majac karte mozna pomyslec nad oprogramowaniem robiacym za serwer i wtedy kazdy uzytkownik lokalnej sieci ma mozliwoasc wydlania/odebrania fax-u z wlasnego komputera.

    Inne rozwiazanie choc na jedna linie to lekki przerost formy nad trescia to mala centralka najlepiej z DISA tak aby mozna bylo nagrac info... Nieraz mozna wyrwac jakiegos starocia Digitex-a (obecnie Platan) itp. Ale tak jak mowie to raczej na twoje biuro (2 pomieszczenia) raczej bajer i przerost formy nad trescia calego rozwiazania

    Ewentualnie mozna pomyslec nad druga linia w postaci jakiegos VOIP...

  5. #5
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    To nie na moje biuro - ja bym takich pierdow nie robil dla siebie, znajomy zaklada firmę i prosił o jakas pomoc, wiec kombinuję i pytam czy coś się da jakoś.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    To moim zdaniem jak to ma byc dla kogos kto prosi o pomoc, niech sobie najlepiej kupi zwykly fax. Lub jakis kombajn Laser + Fax (z wmiare tania eksploatacja). Uniknie wielu frustracji bo dolaczane darmowe oprogramowanie do kart nie zawsze jest najwyzszych lotow.

    Jak bedzie mial osobna maszynke uniknie problemow ze cos nie dziala, ktos zapomnial odpalic program, cos sie zawiesilo itd. Tak samo zapewne bedziesz mial swiety spokoj i mniej trucia w razie "awarii" ze strony znajomego

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Olac tepse... sa dostawcy uslug, wysylasz fax via www albo normlanie po telefonie z kompa a odbierasz przez inny numer gdzie czeka bramka fax2email jest tego masa i nawet polscy operatorzy voip to dostarczaja.
    Takie cos kosztuje ok 5zl/m-c, nie wymaga linii TP, tylko maila

    Szczegoly moge podac na PM...

    Ja od prawie 3 lat mieszkam w UK a od 2 lat mam na biurku 2 polskie numery w roznych strefach podpiete. Rodzina dzwoni jak po lokalnym jesli chca pogadac.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    http://www.avantfax.com/

    http://www.hylafax.org/content/Main_Page

    Hyla Fax stosowalem kilkukrotnie - sprawdza sie naprawde niezle
    Fakt jest taki, ze nie jest to rozwiazanie dla jednego komputera - ja to uruchamialem w kancelariach ksiegowych - filtrowanie faxow przychodzacych w takich sytuacjach bylo duzym bonusem
    Ostatnio edytowane przez dexter : 08-18-2008 - 08:46

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja tez instalowalem Hylafax na sieci i smigalo jak zloto - faxy chodzily jak trzeba caly czas a co przyszlo wchodzilo jkao PDF na sekretariat na przyklad - zgodnie z potrzebami klienta. Tylko modem dobry wypada miec - ja jestem zwolennikiem zewnetrznych (wiem wiem, ciezko dostac)...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Ksiażka telefoniczna 2006 TP
    By Darecky in forum Hacking
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 02-21-2009, 09:55
  2. Komputer
    By Domex in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 07-05-2008, 14:16
  3. Książka Telefoniczna 2008
    By Jackout in forum Hacking
    Odpowiedzi: 11
    Autor: 04-13-2008, 16:44
  4. Ksiazka Telefoniczna 2008 Tp
    By b0rix_25 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 10-23-2007, 21:17
  5. na poczatek jedna ksiazka ;)
    By blackicenavarro in forum Socjotechnika
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 09-28-2007, 13:06

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj