Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: usb xD

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie usb xD

    chcialbym zrobic cos takiego, ze za pomoca komputera, przez wtyczke usb dawalbym prad wtedy gdy np. wcisne "W" a np. wciskajac "S" zamienialbym bieguny i tak o to moglbym sobie sterowac jakims robocikiem domowej roboty do przodu i do tylu
    jest to mozliwe? jestem ciekawy jakby to wygladalo, nie wiem tez, jak by mial wygladac program obslugujacy takie cacko.

    oczywiscie usb np. urwalbym ze starej myszki czy z klawiatury :P

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Obsługa portu USB jest bardzo trudna i zależna od systemu, ale jest możliwe zrobienie... nie robota, pojazdu sterowanego Robot jest autonomiczny, co oznacza że NIE możesz nim sterować, co najwyżej wydawać polecenia, ale nie jak je zrobić...

    Wyglądało by to tak jak byś zrobił, a technik masz do wyboru dużo... Od komunikacji poprzez surową konsole aż po ładne graficzne menu, wszystko zależy od twojego pomysłu i... umiejętności Jak się uprzesz to nawet przez WWW sterowanie zrobisz

    Nie podałeś systemu operacyjnego jakiego używasz, więc nie jestem w stanie Ci bardziej pomóc.
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    sek w tym, ze uzywam xp,

    @Nikow - pogadamy na gg

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    USB to nie serial gdzie mozna tak latwo wyprowadzac sygnaly - to jak nazwa mowi Universal Serial Bus i w tym tkwi szkopol... dane sa przesylane w pakietach po 1024B o ile pamietam - do jakiejkolwiek automagiki potrzebowalbys pojedynczy sygnal logiczny na wyjsciu.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    /offtop
    Mój nauczyciel od matmy zbudował ostatnio urządzonko które przesyła przez USB bajt danych (to znaczy tak na początek) i coś tam mierzy. Nie pamiętam już, kiedys mi opowiadał o tym (kiedy jeszcze byl w trakcie prac) ale mialem wtedy juz tak mozg wyzdzymniety ze...
    Zbliża się Trollmagedon...

  6. #6
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    USB to nie serial gdzie mozna tak latwo wyprowadzac sygnaly - to jak nazwa mowi Universal Serial Bus i w tym tkwi szkopol... dane sa przesylane w pakietach po 1024B o ile pamietam - do jakiejkolwiek automagiki potrzebowalbys pojedynczy sygnal logiczny na wyjsciu.
    Odpowiadam na podstawie Anatomi PC. W USB masz 4 kable, Czerwony to jest zasilanie +5V, czarny to masa, biały to +DATA a zielony -DATA. Niezależnie od urządzenia, używa się dwóch łączy, płaskiego (typu A) i kwadratowego (typu B).

    Protokół składa się z 3 typów pakietów. Pierwszym typem jest "Token" który ma długość 24bitów. Drugim typem jest "DATA" który ma 8+0...1023+16bitów. I jeszcze jest pakiet typu HANDSHAKE, który ma 8bitów.

    Jeśli chcesz mogę jutro(może raczej dziś?) poczytać dla Ciebie autorze wątku o USB i Ci trochę na ten temat napisać.

    GSG-9: Serio? Trudno Ci będzie :P
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    czyli konkretnie:
    czego potrzebuje, patrzylem w G ale znalazlem tylko posty innych ktorzy tez mieli problemy z USB pod winapi

Podobne wątki

  1. Instalacja Debiana na USB help ???
    By pi4r0n in forum Linux
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 01-17-2008, 18:01
  2. Odpowiedzi: 4
    Autor: 12-17-2007, 20:05
  3. Klawiatura bezprzewodowa usb...
    By soovek in forum Windows
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 06-12-2007, 10:04
  4. Sagme Wi Fi 11g USB - problem
    By slawek14 in forum Linux
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 04-14-2007, 21:43
  5. Wirus na USB
    By noocto in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 01-30-2007, 10:41

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj