Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Gdzie w komputerze jest koprocessor

  1. Domyślnie Gdzie w komputerze jest koprocessor

    Mam taki sprzęt ASUS V-Series P5G31 nigdzie nie mogę wygoglować gdzie jest koprocessor. Zainteresowało mnie to. Wie ktoś może ?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    zobacz jaki masz procesor i tam szukaj...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. Domyślnie Typ cpu

    Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2,60 GHz

    Nazwa kodowa: Wolfdale

    Poszukam ale pewnie nie wygogluję szukałem kiedyś do starego procesora AMD 366 i też nie znalazłem jakby specjalnie ktoś ukrywał.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Odpowiedz jest w lekcji historii...

    Procesory serii 286 nie mialy koprocesora w ogole.
    Procesory serii 386 mialy 2 wersje - SX i DX, SX nie miala koprocesora ale mozna bylo dokupic scalak i dolozyc do plyty glownej, DX mialy juz wbudowany... to byly czasy kiedy procej mialy 33-40MHz... Moj 386SX/33 nadal dziala tak nawiasem
    Procesory serii 486 i wyzej (Pentium, Pentium II, Pentium III, Pentium 4, Celeron, ....) maja koprocesory wbudowane w procesor.

    Malo kto tutaj bedzie pamietal jak wielkim postepem bylo 486DX2/66 albo jak poteznym skokiem technologicznym bylo Pentium 90MHz... a pozniej niezawodne P3 200MHz ktorego nie dalo sie zameczyc. Pozniej wszystko poszlo w Celerony 600-800MHz i w GHz predkosci.

    ... a ja nadal mam XT8086 na chodzie z rubinowym monitorem i 2 napedami 5.25" (360kB dyskietki) - na jednym DOS na drugim aplikacje i dane
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. Domyślnie Ciekawe takie stare komputery.

    Czytałem gdzieś że pierwszy koproccesor dodany do 386 to właściwie był cały drugi processor a nie sam koproccesor. Czyli w pewnym sensie oszustwo.
    Ja mam jeden taki komputer który w biosie ma opcję wyłączenia koproccesora ale nie działa windows xp nadal widzi koprocessor. Nowe biosy to w ogóle jakieś automaty i specjalnie nie można nic wyłączyć.

    Teraz jest modny taki komputerek Rasbery Pi ciekawe gdzie w nim jest koprocessor również nie znalazłem odpowiedzi. Może ktoś wie platforma jest dosyć popularna.
    Ostatnio edytowane przez Zhakowany haker : 02-14-2013 - 12:16

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli na kompie chodzi XP o jest to o wiele dalej zaawansowana maszyna niz taka w ktorej da sie wydzielic koprocesor - jest on integralna czescia procesora i koniec kropka.

    Raspberry Pi ma procesor ARM - dokladny opis sprzetu jest na stronie fundacji, wystarczy zobaczyc tam a reszta w google.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    a ja nadal mam XT8086 na chodzie z rubinowym monitorem i 2 napedami 5.25" (360kB dyskietki) - na jednym DOS na drugim aplikacje i dane
    Szczerze mówiąc sam wolałem DOS i obsługę z lini komend. No ale TQM - męczyć się na rubinowym wypalaczu oczu ? kupiłbyś sobie coś normalnego(monitor)

  8. #8
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    TQM od 16 lat ma popaloną (opaloną) twarz w rubinowym kolorze opalenizny...

    "Malo kto tutaj bedzie pamietal jak wielkim postepem bylo 486DX2/66 albo jak poteznym skokiem technologicznym bylo Pentium 90MHz... a pozniej niezawodne P3 200MHz ktorego nie dalo sie zameczyc. Pozniej wszystko poszlo w Celerony 600-800MHz i w GHz predkosci."

    HuHu ja coś pamiętam... Lata 90 chyba aczkolwiek TQM gdzieś w piwnicy mam co najmniej 4 procesory Pentium 486... te 90 Mhz miały jakiś tam problem ale... zdobyłem je kilka lat temu szczerze nie pamiętam skąd i się tak walają. Ciekawe czy sprawne hyhy...

    Ja najdłużej pracowałem na sprzęcie z prockiem
    Pentium 4 zegar 3,6 GHz. 2 mb na L2 cache ^^ tosz to było szaleństwo a dziś ? Wtedy procesor z Hyper- Threading był kozakiem - dziś jak nie masz 16 rdzeni to doopa

    Co jak co ale ten rubin to mnie powalił... TQM nie wiedziałem że klikasz z muzeum kompurystyki
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj