Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 15

Temat: zapisane haslo do sieci wifi

Domyślnie zapisane haslo do sieci wifi

ok, wiec na poczatek dane. laptop z win xp, karta sieciowa normalna, fabryczna zaden zewnerzny wynazalek, konto z ograniczonymi uprawnieniami.
    dostalem laptopa, ktory automatycznie laczy sie z siecia wifi, ma zatem zapisane halo. widze je zakropkowane jak wejde we wlasciwosci sieci. musze haslo sobie wyciagnac zebym mogl polaczyc sie innymi komputerami pod ta siec. czego probowalem:
    1. wszelkich programow odczytujacych hasla, wirelesskeyview itd, bylo ich chyba z 5. programy te nie widza zadnych zapisanych profili wifi, nie wyswietlaja zadncyh hasel.
    2. roznych programow do odczytywania hasla pod gwiazdkam, znowu bylo ich chyba z 5. programy pokazuja ze pod gwiazdkami jest ? albo nic nie pokazuja.
    3. myslalem ze to wina tego, ze jestem na koncie z ograniczonymi uprawnieniami. przeczytalem sobie ze hasla sa zapisane w rejestrze. wiec odpalilem regedit wlazlem gdzie trzeba, znalazle wpisy, zrobilem sobie export na usb, przerzucielm na innego kompa gdzie jestem administratorem , scalilem ze swoim rejestrem i nic, nadal to samo, zadne programy nie widza hasel. probowalem nawet podmienic indentyfikator sprzetu, bez rezultatow.
    4. odpalilem sobie hirensbootcd, mialem juz wtedy uprawnienia aministratora choc byl uruchomiony inny system, nadal hasla sie nie wyswietlaly mimo ze wskazywalem w konfiguracji programu sciezke do winowsa gdzie zapisane jest haslo. gwiazdki nadal sie nie odkrywaly.
    5. zrzucuelm sobie pli SAM z windows/system32/config, pobawie sie w crackowanie jego, tylko teraz pytanie. czy znajde tam haslo do administratora? (ktore podejrzewam ze mi nic nie da) czy znajde tez tam haslo do mojej sieci.
    i kolejne pytanie, czy da sie recznie odkodowac- wyciagnac haslo z rejestru, tzn jakims innym programem. nadal mam export z rejestru z zapisana siecia (bo akurat nazwe sieci widze) a dalej same krzaki ktore pewnie stanowia haslo. no i ostatnie pytanie dlaczego ani programy od pokazywania hasel, ani programy do odkrywania asteriskow nie dzialaja? czy liczba gwiazdek oznaca liczbe znakow? (zawsze to jakas podpoeiwdz do bruteforce)
    nawet nie wiecie jakie to wkurzajace patrzec na zagwiazdkowane haslo:/
    sporo tego ale naprawde zalezy mi na tym hasle, znajdzie sie jakas madra glowa?

Domyślnie

Jak ta siec wifi jest zabezpieczona? Moze okazac sie ze prosciej bedzie zrobic ruszyc sieci wifi niz komputer ktory ma zapisane do niej haslo.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Jak ta siec wifi jest zabezpieczona? Moze okazac sie ze prosciej bedzie zrobic ruszyc sieci wifi niz komputer ktory ma zapisane do niej haslo.
    wpa2, watpie ze latwiej bedzie brute forcem zlamac haslo niz wyciagnac je zapisane w windowsie, a zapisane musi gdzies byc. co do samych zabezpieczen sieci to tez sie troche tym bawilem, mam bt4 i potrafie go obslugiwac, bawilem sie ale tylko z wep, z sukcesami z reszta. tu problem jest inny, raczej z samym xp niz na tle wardrivingu. zawsze do tego uzywalem wirelesskey view, tym razem nie dziala i nie moge odjsc dlaczego bo nic nie wyglada tam nadzwyczajnie poza ograniczonym kontem.

Domyślnie

Czy wirelesskey view wymaga admina? Nie wiem, nie uzywalem...
    Konto z ograniczeniami nie musi pozwalac na dostep do hasel wiec jakikolwiek backup konfiguracji itp bedzie problematyczny. Rozumiem ze masz fizyczny dostep do kompa, wiec na 100% da sie wyciagnac, pytanie tylko jaka metoda.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

wlasnie nie wiem na jakiej zasadzie dziala ten wireless key view, skad i jak odczytuje te hasla. do tej pory na innych kompach uzywalem tego programu bez problemu ale zawsze mialem amdina, teraz mam konto ograniczone, program nie dziala i dlatego mysle ze potrzeba mu admina.
    tak dostep do kompa mam, dzisiaj znowu odpalilem sobie mini xp z plytki, przegladalem zawartosc dysku juz bez zadnych ograniczen. szukalem jakichs dokumentow gdzie sam admin mogl napisac haslo ale nic z tego. brak mi pomyslow a wiem ze sposob musi byc, i to pewnie prostszy niz mi sie wydaje, dlatego tu pisze.

Domyślnie

Masz z tego ograniczonego konta dostęp do zaplanowanych zadań?

Domyślnie

Cytat Napisał asmen Zobacz post
    Masz z tego ograniczonego konta dostęp do zaplanowanych zadań?
    mam do tego dostep, tylko nie wiem po co...

Domyślnie

Cytat Napisał dawidos64 Zobacz post
    mam do tego dostep, tylko nie wiem po co...
    A no po to, żeby uzyskać dostęp do konta z uprawnieniami administratora; najwyraźniej wireless key view potrzebuje takowych uprawnień.Zgaduję, że koledze Asmen chodziło o trik z tzw. kontem SYSTEM:Konto Administratora w XP - Windows (trzeci post od góry).Nie jestem pewien, czy to nadal działa, a nie mam pod ręką XP'ka.

Domyślnie

@up Dokładnie o to Konto system pomagało mi już wiele razy na win xp. Sposób prosty, ale skuteczny.

Domyślnie

niestety "acces is denied" po wpisaniu tej komendy w cmd. sam zaplanowane dzialania dzialalay przez panel sterowania, a tutaj brak dostepu... jak pisalem odpalilem mini xp portable, mam dostep do wszystkiego na dysku, bez zadnych ograniczen... gdzie jest to haslo?:/

e: a gdybym tak zrobil obraz partycji jakims norton ghostem czy czyms takim. pozniej na swoim kompie odtworzyl ten obraz, haslo zachowa sie? teoretycznie powinno ale nie wiem jak bedzie:/
    Ostatnio edytowane przez dawidos64 : 07-12-2012 - 10:50

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania