Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Terminal HP T5740

Exclamation Terminal HP T5740

Witam
    Niedawno odszedł od nas wspaniały przyjaciel, kolega i jednocześnie super informatyk.
    Z większością rzeczy związaną z serwerami już sobie poradziliśmy.Problem jest ze stacjami HP T5740.Potrzebujemy wprowadzić kilka zmian w ustawieniach, niestety nie możemy zalogować się na roota przy pomocy żadnych ze znanych nam haseł.Czy jest szansa na odzyskanie hasła (rozszyfrowanie). Nie chodzi tutaj o reset hasła administratora, ponieważ tych stacji jest kilkadziesiąt, więc zajęło by to sporo czasu.Urządzenia stoją na seryjnym HP Thin Pro.Z tego co mi wiadomo jest to odpowiednik Debiana.Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam

Orzech-Pistacjowy jest offline praca/nauka

Domyślnie

Jeżeli dobrze zrozumiałem, odszedł - znaczy zmarł. To przykre, współczuję.

Jednakże, apeluję do rozsądku, gdzie Wasza firma ma politykę bezpieczeństwa ? Proponuję do niej zaglądnąć, bo niedopuszczalnym jest aby tylko jedna osoba znała hasła dostępu. Takie rzeczy powinny być spisane, pochowane do kopert i zamknięte na kluczyk.

Co do pytania, nie miałem do czynienia z tymi terminalami, ale pozwolę sobie spytać - czy macie dostęp podczas włączania maszyny do programu rozruchowego a konkretnie GRUBA ?

Domyślnie

Zgodnie z opisem na HP t5740 Thin Client specifications - HP Small & Medium Business products te stacje dzialaja pod kontrola Windows Embedded 2009, ktory tak jak inne wersje Emmedded windowsow bazuje na Windows XP (zrodlo: http://download.microsoft.com/downlo...02009%20v7.pdf) a procesor Atom N280 to architektura 32-bit...

Sporo bedzie zalezec od konfiguracji stacji ale sadze ze da sie do niej dostac dosc szybko, szanse ocenialbym na ok 70% na bazie tego co znalazlem w sieci.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

No to ameryki nie odkryję, ale w takim przypadku spróbowałbym ophcracka, bezinwazyjny, nie resetuje haseł - jeżeli masz możliwość bootwania płyt. u mnie w pracy złamał 99 % haseł jak dotąd. Tylko z jednym sobie nie poradził, okazało się że ma ponad 10 znaków, duże małe litery i cyfry :P Ale ogólnie warto spróbować

Domyślnie

racja.Przepraszam, ale trochę namieszałem.Dokładnie chodzi o stacje HP T5745 a ona jest na HP ThinPro

Domyślnie

No to z tego co zdołałem wygoglować, to faktycznie ten hp thinpro OS bazuje na jakimś GNU/Linux. Nie miałem z nim do czynienia, ale spróbowałbym postąpić jak z Linuxem, ponawiam więc pytanie o GRUB, bądź inny program rozruchowy

Domyślnie

Cytat Napisał Orzech-Pistacjowy Zobacz post
    No to z tego co zdołałem wygoglować, to faktycznie ten hp thinpro OS bazuje na jakimś GNU/Linux. Nie miałem z nim do czynienia, ale spróbowałbym postąpić jak z Linuxem, ponawiam więc pytanie o GRUB, bądź inny program rozruchowy

niestety nie mamy dostępu

Domyślnie

A tak z ciekawosci mozna dostac sie do systemu plikow albo do dysku/pamieci flash z nim? Podejrzewam ze bedzie flash bo dysk ma 512MB...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania