Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Szybki zrzut danych clienta na nośnik pamięci USB

Question Szybki zrzut danych clienta na nośnik pamięci USB

Witam, chciałbym zapytać się czy istnieje program podobny do tego, którego używa policja "Coffee"? Chodzi mi o to aby móc włożyć pen driva do PC clienta, z którego zostaną pobrane dane typu " historia przeglądania sprzed miesiąca" , wszystkie hasła zapisane w przeglądarce itp...

Wiem, że są różne keylogery ale mi zależy na tym aby zrobić to w ciągu 2 minut i wyjść bez podejrzenia, nie pozostawiając żadnych swoich plików na PC ofiary, ale mając na swoim pendrivie potrzebne dane. Ważne jest to aby ten program robił 'zrzuty' automatycznie i w dość szybkim czasie i niezauważalnie ( aby automatycznie bez wyskakujących okienek ładował się od razu po włożeniu do portu USB).

Domyślnie

Ja uzywam Live Response od e-fense - komercyjne, 16GB bardzo szybki pen-drive + oprogramowanie. Konfigurujesz najpierw co chcesz zebrac z maszyny i wszystko idzie blyskawica poza 2-3 opcjami. Dwie na pewno powolne to:
    - kopia pamieci RAM (zajmuje nawet 10 minut)
    - szukanie plikow na dysku ktore pasuja do podanych wczesniej hashy (cale godziny!)

Tutaj masz wiecej info: e-fense :: Cyber Security & Computer Forensics Software

Podpinasz naped, odpala sie autorun (albo i nie), wyskakuje male okienko, leci automatycznie, nic nie naciskasz. Dane trafiaja na USB i sa szyfrowane, mozna je odczytac tylko na maszynie ktora przygotowala naped do zebrania danych. Pozniej masz juz fajny interfejs w ktorym sobie przegladasz...

Ten program nie wyciaga hasel - to narzedzie do przyspieszenia analizy maszyny w sytuacji gdy uzytkownik zostaje 'odsuniety' od komputera. Te same dane mozna wyciagnac recznie, prawie wszystkie, ale zajmie to wiecej czasu. Od siebie musze powiedziec ze jestem super zadowolony - uzywalem Live Response wielokrotnie do szybkiej analizy i na prawde oszczedza to mase czasu.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 03-24-2012 - 23:05
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

noo brzmi ciekawie, a czy można tym programem prócz systemowego rejestru, zapisywać historię z przeglądarek? Tak poza tym odwiedziłem podaną przez Ciebie stronę i wszystko fajnie tylko cena to mnie powaliła... 500 $ - masakra

Znasz może cuś podobnego?

Domyślnie

Cena niestety... ale moim zdaniem warto - tez dlugo sie zastanawialem zanim kupilem :-) ale taka cena lenistwa (po czesci) a po drugie czas to pieniadz, wiec jesli mam zbierac dane recznie to w tym czasie przejde juz do analizy obrazu dysku. Trzeba sobie ulatwiac zycie :-)

Co do tego co zbiera aplikacja - na powyzszym screenie nie moglem pokazac za wiele bo to prawdziwe dane ze sprawy ktora prowadzilem dawno temu, wiec pokazalem cos bardzo ogolnego co nie da sie rozpoznac... a tak wyglada konfiguracja napedu przed zbieraniem danych (musialem rozbic na dwa w screenshot'y bo nie chcialo wejsc na jeden):

Aha... licencja na aplikacje jest tak na prawde przypisana do konkretnego napedu USB (mozna kupic wiecej niz jeden i zarzadzac z tej samej maszyny).

Jesli natomiast nie chcesz wydawac kasy to nie znajdziesz raczej nic poza open-source, co nie pozwoli Ci zebrac danch tak szybko (bo odpalic musisz calosc recznie) a tym bardziej w sposob niewidoczny, tak jak to chciales na poczatku, choc to akurat moim zdaniem nie ma sensu no ale...

P.S.
    Ja mowie tu o faktycznym zbieraniu materialu dowodowego do spraw ktore moga i czasami trafiaja do sadow, nie o kradziezy historii przegladarki z komputerow ktore nie sa nasze :-D
    Ostatnio edytowane przez TQM : 03-27-2012 - 00:05
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

nie no jestem pod wrażeniem ;D chyba trzeba zrobić jakąś zrzutkę i zakupić to cacuszko, a koszty zapewne szybko się zwrócą .

Dziękuję za wypowiedzenie się na ten temat- było to pomocne

Zasady Postowania