Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Anonimowość. Co i jak?

Domyślnie Anonimowość. Co i jak?

Witam
    Mam pytanie jak się zabezpieczyć przed dokonaniem ataku na serwer www. Proszę o rozpisanie się i wyjaśnienie sposobów zabezpieczeń. Mile widziane jakieś lekturki i nazwy programów.

Założyłem ten temat dlatego że chce spróbować taki program sam napisać ale nie do końca znam zasadę jego działania.

Domyślnie

Mogę ci wysłać link:

Google

Domyślnie

Nie bardzo rozumiem pytanie - chcesz napisac program ktory zabezpieczy serwer przed atakiem czy zabezpieczy Twoj komputer przed uzyciem go jako narzedzia w ataku na jakis serwer?

Gdyby zabezpieczenie serwera www sprowadzalo sie do zainstalowania programu zyx to nie byloby zadnych wlaman, bo kazdy by program zainstalowal i mial spokoj - takie uniwersalne cos po prostu nie istnieje.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Chodzi mi o zabezpieczenie komputera (który by miał dokonać ataku) a na googlach szukałem i nic interesującego nie znalazłem (było pare programów które były jednym wielkim wkrętem ponieważ nie pozwalały na pełną anonimowość)

Domyślnie

Chodzi mi o zabezpieczenie ip, adresu mac i wszystkich rzeczy tego dotyczących.(Chodzi mi o cos takiego co by wysyłało tylko zapytania / pojedyncze pliki ale nic więcej. nie chce nawet by informacje o ssystemie czy też karcie sieciowej były wysyłane)

dokładniej chodzi mi o to by mozna było zrobić swój komputer calkiem niewidzialny (z ewentualnie nadanym ip wyjściowym przez hosta sposób włamania opisze niżej)

Włam polegał by na tym że za pomocą połączenia np wifi z paru urzadzeń na świecie z sieciami domowymi ludzi/sieciami publicznymi (oczywiście urządzenia były by połączone z moim komputerem (który by takowych zabezpieczeń by nie posiadał, połączenie po czymś działającym na zasadzie ip) tak że by robiły dokładnie to co im każe

Zakładając że każdy z komputerów połączy się z 10 sieciami a było by ich ok 20 to atak by był trudny do rozpracowania. ewentualnie jakiś wirus roznieść po sieci ale to by było dość łatwo wykryć.

Jeśli wydaje wam sie że to są jakieś głupoty to sie mylicie, po prostu nie chciałem za dużo zdradzać(jak coś mi zacznie wychodzić to może sie podziele większym opisem)

Domyślnie

Ściągnij sobie bactrack 5 , będziesz mógł zmieniać maca a ip tak jak mówiłem np dobre VPN , ale wiedz żebyś był tak mniej więcej bezpieczny musisz mieć płatne VPN które nie będzie udostępniało twoich danych.Thepiratebay ma takie coś VPN się chyba nazywa iPredator, podobno mogą dać komuś dane TYLKO jeśli wyrządzone szkody przez dane IP to minimalnie 2000$.Do tego mogą podać złe dane więc iPredator to dość dobry wybór moim zdaniem.
    Co do karty sieciowej itp to nie odpowiem ponieważ nie chcę Cię wprowadzać w błąd.
    Ostatnio edytowane przez badlajf : 05-15-2018 - 15:34

Domyślnie

kwestia ip w sumie jest juz nie wazna, poniewaz włamując się do innych sieci by nadało ich ip wyjściowe (głównie chodzi o dane wysyłane z komputera)

Ale jeszcze na wszelki wypadek sprawdze jakie dane wysyła komputer łącząc się z innym

Domyślnie

Cytat Napisał KoJJaK Zobacz post
    Chodzi mi o zabezpieczenie ip, adresu mac i wszystkich rzeczy tego dotyczących.
    To bardzo proste - odlaczasz sie od sieci i jestes kompletnie niewidoczny. Innego wyjscia nie ma, zawsze gdzies jakies slady zostaja...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania