Witam,

Aktualnie zabieram się(wreszcie...) za pisanie pracy magisterskiej z tematyki:
"Analiza podatności serwerów na ataki mające na celu przejęcie zdalnej kontroli". Tematyką bezpieczeństwa zacząłem się interesować(i zdobywać jakąś wiedzę) stosunkowo od niedawna, w związku z tym mam niestety jeszcze spore braki.

Chciałbym prosić forumowiczów o jakieś sugestie na temat jakimi hasłami(technologiami, sposobami itp.) powinienem się zainteresować aby praca miała ręce i nogi.

Na razie interesuje mnie jedynie Windows Server 2008R2.

No i na ten moment jedynie co udało mi się(z większym bądź mniejszym skutkiem) to pobawić się Exploitami na ten serwer(z wykorzystaniem Back Track 5) i Zero-day exploit(czyli właściwie cały czas jedna i ta sama technika).
W niedalekiej przyszłości zamierzam zająć się również tematyką wirusów które również co nieco potrafią zrobić.

Czy macie jakieś pomysły czym się jeszcze zająć, co powinno znaleźć się w takiej pracy?

Na koniec chciałbym MOCNO zaznaczyć że w żadnym wypadku nie chce aby ktokolwiek napisał za mnie tą pracę, po prostu zdaję sobie sprawę że moja wiedza nie jest jeszcze zbyt duża i potrzebuję pomocy w szukaniu technik przydatnych.