Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Ubiquity zmiana mac wlan wispstation 5ghz

Domyślnie Ubiquity zmiana mac wlan wispstation 5ghz

Witam posiadam antenę ubiquity wispstation 5ghz i mam problem mianowicie poprzednia antenę od usługodawcy uszkodziłem ale była identyczna jak tą co mam obecnie i mam taką samą nową od kumpla i nie mogę się połączyć z nadajnikiem nie chce mnie wpuścić zapewne jest inny adres mac routera czy jest możliwość w tej antenie zrobić adres mac niewidoczny żeby mnie wpuściło do nadajnika a po adresie mac klienta działał internet albo zmienić mac adres routera może jest jakiś alternatywny soft pod tą antenkę bo nie wiem co mam zrobić brak internetu na 5ghz proszę o pomoc pzdr

Domyślnie

Jaka masz pewnosc ze to tylko filtracja mac a nie na przyklad pppoe?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Bo miałem tą antenkę i nic nie wpisywałem żadnego loginu i hasła tylko mnie wpuszczało w nadajnik do momentu kiedy uszkodziłem antenkę od administratora sieci i już nie działa bo mac jest inny routera wystarczy tylko zmienic ale jak czytałem że przez ssh wpisuje komendy i zmieniam

próbowałem przez ssh i wpisuje ip robie open wpisuje login a hasła juz nie mohe wpisać w tym programie putty dziwne nie mohe password wpisać

Mam niewiele obejście szybkie brudu (w trybie routera).
    Dostęp jednostce przez ssh lub telnet i wydawania poleceń:

# ifconfig ath0 dół
    # ifconfig ath0 hw eter 00:00:00:00:00:00 (żądany adres MAC)
    # ifconfig ath0 w górę
    Ostatnio edytowane przez luki27 : 02-22-2012 - 20:25

Domyślnie

No wiec nie zdziw sie bo jesli ISP daje takie urzadzonko, to najczesciej robi ono cos wiecej niz tylko podpina sie do sieci na podstawie adresu MAC ktory trywialnie obejsc... gdyby to bylo jedyne zabezpieczenie to nikt nie kupowalby ubuquity tylko uzywaliby tanich kart/AP w trybie klienta.

Ja bym raczej stawial na to, ze urzadzenie podpina sie do sieci wifi po nazwie i autoryzuje uzywajac PPPoE - w ten sposob ISP moze przypisac taryfe (predkosci up/down), adresy IP (statyczne/dynamiczne) itd. Jak nie masz na urzadzeniu nazwy usera i hasla ktore jest w bazie ISP to sie nie podepniesz.

OK, ISP dal Ci urzadzenie do domu, zepsules, odkupiles... idz do ISP i on skonfiguruje Ci je aby sie podpielo do sieci i jeszcze podziekuje za odkupienie sprzetu. Nie wiem dlaczego od tego nie zaczniesz.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    No wiec nie zdziw sie bo jesli ISP daje takie urzadzonko, to najczesciej robi ono cos wiecej niz tylko podpina sie do sieci na podstawie adresu MAC ktory trywialnie obejsc... gdyby to bylo jedyne zabezpieczenie to nikt nie kupowalby ubuquity tylko uzywaliby tanich kart/AP w trybie klienta.

Ja bym raczej stawial na to, ze urzadzenie podpina sie do sieci wifi po nazwie i autoryzuje uzywajac PPPoE - w ten sposob ISP moze przypisac taryfe (predkosci up/down), adresy IP (statyczne/dynamiczne) itd. Jak nie masz na urzadzeniu nazwy usera i hasla ktore jest w bazie ISP to sie nie podepniesz.

OK, ISP dal Ci urzadzenie do domu, zepsules, odkupiles... idz do ISP i on skonfiguruje Ci je aby sie podpielo do sieci i jeszcze podziekuje za odkupienie sprzetu. Nie wiem dlaczego od tego nie zaczniesz.
    Dzięki kolego za obszerną odpowiedź tak właśnie zrobie dziękuje wszystkim za wypowiedźi zamykam temat

Zasady Postowania