Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Potrzebuję pomocy w usunięciu zdjęcia z serwisu trudne-sprawy.pl

  1. #1

    Domyślnie Potrzebuję pomocy w usunięciu zdjęcia z serwisu trudne-sprawy.pl

    Witam. Szukam pomocy w usunięciu zdjęcie ze strony trudne-sprawy.pl gdyż samemu nie ma takiej możliwości oraz nie ma żadnego kontaktu z administratorem serwisu. Jest funkcja "zgłoś" lecz to też nic dało. W regulaminie jest podana strona do kontaktu z administratorem lecz nie działa w ogóle. Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Skorzystaj z legalnej drogi a nie wlamywac sie...

    Stare przyslowie mowi ze jak chcesz uderzyc psa to kij sie zawsze znajdzie - regulamin tego serwisu daje co najmniej kilka kierunkow 'ataku', ktore moga doprowadzic do calkowitego zlikwidowania strony i narobienia problemow wlascicielowi - wszystko zgodnie z prawem.

    Pytanie tylko czy warto?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    mi tylko zależy na skasowaniu z tego serwisu jednego zdjęcia, nic więcej. W sumie nie jest moim celem robienie komuś problemów ale jeżeli innej możliwości nie ma to skorzystałbym z takiej drogi, tylko po tym jak przeczytałem cały regulamin nie dostrzegam żadnych błędów. Proszę o pomoc, naprawdę na tym mi zależy.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    UWAGA:
    Nie jestem prawnikem i nie udaje prawnika na Youtube. Jesli chcesz podjac jakiekolwiek dzialania prawne skonsultuj sie ze swoim radca prawnym lub prawnikiem. Ponizszy tekst jest reprezentacja moich osobistych pogladow i moze nie byc zgodny z interpretacja prawna uznawana przez system sadowniczy w Polsce.



    Ok... to pare rzeczy tak na zdrowy rozum, ktore pamietam:

    1. Zapisujac sie do serwisu zgadzasz sie na warunki swiadczenia uslugi ale nie wiesz kto ja swiadczy bo nie jest podane ani kto jest wlascicielem ani operatorem serwisu, wiec nie wiem za bardzo jak taki regulamin moze byc wiazacy w jakikolwiek sposob jesli jednej ze stron 'kontraktu' jakim jest regulamin serwisu/uslugi nie da sie okreslic...
    2. Ustawa z 2007 roku - slynne "dzienniki lub czasopisma" - kladzie strony WWW na rowni z prasa drukowana i wymaga rejestracji w sadzie (koszt to 40zl) i to zapobiega anonimowosci w publikacji tresci w internecie - tutaj ewidentnie admini chca pozostac anonimowi, wiec jak na moj gust lamia prawo.
    3. Zezwalasz adminom serwisu na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawa o swiadczeniu uslug droga elektroniczna... Tylko ze operatorem jest osoba fizyczna a nie podmiot prawny (firma) bo domena jest na osobe prywatna zarejestrowana i do tego osoba ktorej nie da sie zidentyfikowac w momencie przystapienia do umowy bo domyslnie dane osob prywatnych dla domen .pl sa ukrywane we WHOIS... Poza tym admini powoluja sie na ustawe o swiadczeniu uslug droga elektroniczna, ktora nie dotyczy korespondencji pomiedzy osobami prywatnymi (patrz wyzej o wlasnosci domeny) chyba ze jedna ze stron wykorzystuje te komunikacje do celow zawodowych lub zarobkowych. To prowadzi dalej do sytuacji, ze jesli sa to cele zarobkowe (np uzytkownicy dostaja maile z reklamami) to wlasciciel/operator serwisu powinien odprowadzac jakos podatek od tych dochodow - nie mam pojecia jak to teraz w Polsce dziala ale wiem ze nie jest to wolne od podatku W najlepszym (dla operatora) wypadku gdy nie ma zadnych korzysci materialnych z prowadzenia serwisu (robi to dla przyjemnsci jedynie) to ustawa nie ma zastosowania, wiec nie powinni sie na nia powolywac w regulaminie.

    Prawo to pole minowe i tyle... Ja do swoich projektow jak mam napisac regulamin to staram sie zawsze skonsultowac z prawnikiem (choc sa przypadki ze tego nie robie i pozniej sie to msci w ten czy inny sposob).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    tak sobie myślę co mam zrobić z tymi poradami co mi napisałeś, gdzie to w sumie można zgłosić? do jakiego urzędu?

  6. Domyślnie

    Najpierw zasięgnij porady prawnika. TQM jasno zastrzegł, że jego porady nie mają mocy prawnej, ergo nie możesz z tymi poradami nic zrobić.
    Skonsultuj się z prawnikiem.

    Więcej informacji możesz znaleźć na http://www.vagla.pl/

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj