Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Łamananie Wi-Fi większej siecie, i kilka pytań..

Domyślnie Łamananie Wi-Fi większej siecie, i kilka pytań..

Witam Panowie i Panie Jako iż jestem nowy na forum to witam wszystkich.
    Piszę ponieważ mam kilka pytań dotyczących sieci wi-fi.

System pod którym pracuje to XP lub BT 4.

Opis sieci:

Sieć była zabezpieczona przez WEP, hasło wiadomo mam. Filtracji po MAC brak. Dostawca Neostrada ze zmiennym IP.

Mam 2 Routery z tego co wnioskuje.

Mają 2 IP: 192.168.1.1 i drugi 192.168.1.2

Dzięki AirSnare pod WIN XP mam adresy MAC.

Również widze inne podłączone do sieci komputery z adresami MAC i ich nazwami (np. Komputer Adama)
    Z tego co wywnioskowałem w sumie jest ich 3 lub 4. I mój. (Jednego znam grupe roboczą i widze go normalnie w Otoczeniach Sieciowych)
    Druga rzecz to że są podpięte do 192.168.1.1 czyli jednego Routera.
    Natomiast 2 z IP. 192.168.1.2 jest nie osiągalny, przypuszczam że to przez to iż są do niego podłaczone kamery tzn 5 kamer i nie ma opcji z nim się podłączyć i nie widzi go karta sieciowa jako AP. I teraz zaczynają sie moje pytania...

1. Jak podejść 192.168.1.2 aby się do niego podłączyć ponieważ nie mam loginu i hasła ma go ojciec ?
    2. Jak zdobyć dostęp do podglądu tych kamer?
    3. Czy na AP pierwszym może być ustawiona ograniczona prędkość? Mam średnio 2Mb/s a kiedyś pobierało mi plik aż na 5Mb/s?
    4. Czy jest jakaś możliwość złamania po wpisaniu IP w przeglądarke ...1.1 ...1.2 uzyskanie Usera i Hasła,
    5. Mam troche stara karte sieciowa w starszym kompie DWL-520+, jest jakaś możliwość instalacji sterowników pod którąś wersje BT? Znalazłem kilka opisów ale wszystkie stare.

Myśle że narazie to było by na tyle.
    Dodam iż jest to tylko robione aby sprawdzić moc zabezpieczzeń mojej sieci którą robił mi znajomy z firmy komputerowej. Dziekuje i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez el_pollaco : 01-07-2012 - 15:01

Domyślnie

.1.2 moze byc bridge'm wifi, wtedy nie ma sie do czego podlaczac
    wdl-520+ z tego co pamietam jest ok do bt4/bt5 ale sprawdz na wiki BT.
    na AP *moga* byc ograniczenia predkosci ale nie dowiesz sie jesli sie nie zalogujesz i nie sprawdzisz konfiguracji
    wpisanie w przegladarke IP nie daje mozliwosci pozniania hasla (no chyba ze jest domyslne i wiesz jaki to sprzet jest w uzyciu)...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania