Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Hide IP

  1. #1

    Domyślnie Hide IP

    Ktoś wie dlaczego mimo działania rezydenta Hide IP, www Get My IP - What Is My IP? ( Display My IP! ) - IP Lookup pokazuje dobre? LOL

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Moze musisz ustawic przegladarke abys szla via proxy?
    BTW nie wiem skad ta strona bierze geolokacje ale ni w kij ni w oko nie pokazuje dobrze... wlasnie pokazali mi ze jestem 140km od miejsca ktore pokazuja inne strony (np IP Information Page) a i ta strona nie jest idealna ale miesci sie zazwyczaj z dokladnoscia do paru km
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    dobra słuchajcie userzy powinni mmiec mozliwość kasowania swoich tematów, nie było tematu - wszystko jasne.

    TQM - ale jak już byłeś tak miły i odpowiedziałeś - nie zauważyłem ale wyskoczył komunikat,m że HIDE IP nie obsługuje Polski, lol - znacie jakiś alternatywny działający program ? i to najlepiej na 64bit 7
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 03-14-2011 - 23:21

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    ta strona nie jest idealna ale miesci sie zazwyczaj z dokladnoscia do paru km
    W moim przypadku równe 300km poślizgu...
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hehehe... no bywa
    Ta strona uzywa bazy MaxMind - to jedna z 2 najwiekszych baz GeoIP dostepnych na rynku ale raz jeszcze widac, ze nie sa one doskonale.

    HA! Poczekajmy az ludzie wsiada na IPv6 i zaczna uzywac 'mobility extension' to dopiero beda jaja :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że ten poslizg to brama gdzie stoi server rozdzielający. W moim przypadku też wykazało Jabrzyn czy coś takiego, ale sądzę, że mój provider właśnie tam trzyma servy. Jak cię chcą namierzyć to włamują się lub wchodzą na legalu na ten server i wtedy pewnie tracert bezpośrednio już do miejscowości bez poslizgu ?

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tracert podaje jedynie adresy IP routerow, poza tym mozna tak ustawic router aby sie nie pokazywal :P

    Co do GeoIP to bazuje to w znacznej czesci na tym, ze przydzial adresow IP komukolwiek oznacza wpis w bazie WHOIS i tam jest podany adres organizacji, numer AS, kontakt techniczny, kontakt administracyjny itd. Na bazie tego mozna okreslic kto posiada dany adres ale nie mozna dokladnie okreslic gdzie jest on akurat zaterminowany.

    Teraz masz takiego ISP ktory daje lacza w promieniu 300km od swojego biura na ktore ma przydzielone adresy IP - owszem, GeoIP moze wiedziec dokladniej bo czesto tacy ISP maja przydzialy wewnetrznie zrobione do konkretnych central/serwerowni - jesli taka firma jak MaxMind o tym wie, to ich baza wskazuje dokladniejsze dane itd. Widac maja swoje sposoby ale nie ma mocnych - nie moga wiedziec o wszystkimi, stad takie poslizgi nawet na pareset km.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj