Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Namierzanie numeru IP

marvix jest offline Newbie

Angry Namierzanie numeru IP

Witam.
    Chciałbym się zapytać: Czy jest możliwość namierzenia numeru IP osoby piszącej do mnie przez komunikator Gadu-Gadu?
    Jeśli Tak to czy można tak też postąpić z wiadomościami archiwalnymi i czy mogę potem jakoś tej osobie "uprzykrzyć życie"? (chodzi mi o jakiś sposób na wrzucenie jakiegoś Keya lub wirusa gdyż mam jednego upierdliwego anonima a nie chcę zmieniać przez jednego typa numeru...).
    Z góry dzięki za wszelkie odp.

Domyślnie

Z tego co pamiętam, w starszych wersjach GG była opcja sprawdzania nr. ip, ale w tych nowszych chyba już tego nie ma.
    Dowolnego wirusa wrzucić mu możesz przez zbindowanie go z jakimś utworem, programem itp. Jeżeli nie umiesz napisać sam trojana albo keylogera to odradzam takie rozwiązanie, bo antyvir wykryje mu wirusa którego pobrałeś z jakiejś super hakerskiej strony. A tak po za tym nie możesz go po prostu zablokować. GG chyba ma taką opcje, chyba że się mylę.

Domyślnie

tak poprzednie wersje gg miały możliwość sprawdzenia adresu ip ale te nowsze już nie posiadają owej funkcji. A właśnie najlepiej polecam zablokowanie danego nr "tego co cię gnębi" lub przejście na AQQ

Question

A teraz? Są jakieś programiki aby sprawdzić np. podczas pisania? Chodzi mi o to że w opisie na generacji ma Poznań a ja mieszkam we Wrocku -.-
    Chciałbym namierzyć prawdziwą lokalizację i porównać z innymi numerami IP jakie mam na kompie....

Domyślnie

Cytat Napisał marvix Zobacz post
    A teraz? Są jakieś programiki aby sprawdzić np. podczas pisania? Chodzi mi o to że w opisie na generacji ma Poznań a ja mieszkam we Wrocku -.-
    Chciałbym namierzyć prawdziwą lokalizację i porównać z innymi numerami IP jakie mam na kompie....
    IP i tak nie bedzie dokladne. Jak mieszka na jakims zadupiu np. to ip bedzie mial z jakiejs wiekszej rozlewni internetu i dowiesz sie tylko mniej-wiecej.

Cytat Napisał tytyryty Zobacz post
    Jeżeli nie umiesz napisać sam trojana albo keylogera to odradzam takie rozwiązanie, bo antyvir wykryje mu wirusa którego pobrałeś z jakiejś super hakerskiej strony.
    Chyba ze go "zakryptuje" (cholera, nie wiem jak to napisac po polsku) i bedzie 100% proof . Tyle ze to jest zwykle nie za darmo ale slyszalem ze sa ludzie ktorzy wypuszczaja soft do tego za darmo.

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

narzędzie diagnostyczne dla administratorów sieci
    jeżeli podasz niepoprawny adres, zdradzisz ofierze swoje zamiary!

..........
    War, war never changes.

Domyślnie

no bo tak by bylo.nie wzbudził by w tobie podejrzeń link do strony ktora nie istnieje? jaki jest cel redirectu na strone ktora nie istnieje?
    innaczej wyglada sytuacja gdy piszesz komus" stary chialem ci pokazac filmik na youtube" i faktycznie zostanie do niego przekierowany

no ale faktycznie zabawnie wyglada słowo ofierze zwlaszcza ze to narzedzie diagnostyczne :P
    Ostatnio edytowane przez fotex : 03-16-2011 - 15:24

Unhappy

Hmm... No tak ale ja wolałbym nie wysyłać kolesiowi żadnego linku (to chyba logiczne) skoro kilka (już kilkanaście) dni temu sam mnie zjechał...

Domyślnie

wg mnie źle się zabierasz do sprawy.....skoro pisze do ciebie to zapewne znasz jego numer gg......nie sadze aby koleś był na tyle przezorny ze nigdzie nie podał swojego gg czy adresu email.
    W tym celu skorzystaj z Google i postaraj znaleźć jak najwięcej informacji o upierdliwcu.
    Zapewne znajdziesz takie informacje jak adres e mail. Nickname z jakiego zazwyczaj korzysta... mając te informacje poznajesz go. Dowiadujesz się czym się interesuje gdzie się udziela i inne duperele.....

Ludzie zapominają ze aktywność w sieci zostawia ślady. Często pojedyncze pozornie bezwartościowe informacje zebrane do kupy pozwalają odtworzyć życiorys osobnika wraz ze szczegółami (preferencje seksualne, polityczne, kulinarne i inne)
    Czytasz posty na forach gdzie się udziela na portalach społecznościowych.....często na rożnych portalach w profilu usera są takie informacje jak IP i wiele innych. Ludzie są mało uważni i często bardzo naiwni

Wg mnie najbardziej wartościowe w tej sytuacji jest poznanie upierdliwca i zastosowanie Social Engineering.

Robisz nowy nr gg, e mail lub piszesz mu PM z portalu w którym się udzielił..... masz już sporo informacji o osobniku piszesz do niego np:

"Cześć [NICKNAME UPIERDLIWCA] mam pytanie w związku z twoja wypowiedzią/tematem/watkiem na [NAZWA PORTALU] + [LINK DO TEGO O CZYM MASZ ZAMIAR PISAC] "

Prowadzisz dyskusję w trakcie której podsyłasz spreparowany link i sprawa załatwiona gwarantuje ci ze 95% internautów da się załatwić w taki właśnie sposób... nie ma bata na taką akcje....

Po pierwsze twój kontakt nie sugeruje nic podejrzanego bo jest związany z czymś co zna osoba którą rozpracowujesz.
    Po drugie zwracasz się do niego w sposób sugerujący że się znacie i dzielą was pasje, zainteresowania czy cokolwiek innego co skutecznie usypia czujność.

Jestem przekonany że w ciągu kilku dni będziesz w stanie ustalić takie dane jak; imię ,nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu itp.

Gdy powiadomisz osobnika że wiesz kim jest to zapewne już nie będzie skory do tego aby cię nękać

Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez fotex : 03-25-2011 - 00:01

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania