Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Znajomosc ip a wlamanie...

Domyślnie Znajomosc ip a wlamanie...

Mialbym pytanie do bardziej doswiadczonych tu kolegow kolezanek. Czy jezeli posiadam windows xp sp3, mam firewall Ashampo do tego antyvirusa avast ktory po skanie nie wykrywa niczego i ciagle jest aktywny... . Jezeli osoba ktora posiada moj adres ip ma duze szanse na wlamanie sie do mojego koma? Dzieki za odpowiedz.

Domyślnie

Moze ci zrobic tzw. anal terror i najdrozszy antywirus ci nie pomoze

Domyślnie

To ze ktos znajac Twoje IP moze sie tak po prostu wlamac to jeden z mitow w ktory widac wierzy wiekszosc zielonych ludkow...
    Jesli firewall jest i jest ustawiony na blokowanie polaczen przychodzacych z internetu to bedzie raczej ok... chyba ze firewall jest i jest otwarty jak wrota od stodoly w sianokosy - wtedy mozesz miec co chcesz a i tak do tylka ktos Ci sie dobierze... i to nawet nie recznie - automatem jakims Cie trafi i windowsa pozamiata, to jedynie kwestia czasu.

Wniosek - miec firewall a go uzywac to dwie rozne rzeczy...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

dobre oprogramowanie to tylko polowa drogi, posiadajac informacje o tobie, twoich zainteresowaniach, potrzebach oraz pracy moglbym manipulowac podejmowanymi przez ciebie decyzjami, ktore pozwolily by ostatecznie uzyskac mozliwosc wykonania kodu na twoim osobistym komputerze.

kwestia tylko czy mam czas stracic dobierajac sie do ciebie czy zaangazowac sie w prace spoleczna opensource lub pisanie publikacji ktora budowala by moja reputacje ...

wlamanie do komputera osobistego via ipv4 istnieje, ale szanse powodzenia sa z dobrym oprogramowaniem znikome.

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

Cytat Napisał bienieklukasz Zobacz post
    Mialbym pytanie do bardziej doswiadczonych tu kolegow kolezanek. Czy jezeli posiadam windows xp sp3, mam firewall Ashampo do tego antyvirusa avast ktory po skanie nie wykrywa niczego i ciagle jest aktywny... . Jezeli osoba ktora posiada moj adres ip ma duze szanse na wlamanie sie do mojego koma? Dzieki za odpowiedz.
    nie powinienem sie tym chwalic, ale niech juz bedzie.
    sytuacja jednego z pecetow w domu:
    od 4.5 roku mam jedno i to samo stale ip.
    uzywam starego windowsa xp, bez zainstalowanych latek.
    nigdy nie mialem high-endowego pc, na dodatek antywirus zawsze go spowalnial, dlatego nigdy go nie uzywalem. (nic nie pirace i wiem w co klikam)
    firewalla tez nie.
    nigdy na tym nie ucierpialem.
    nie boje sie script kiddie, bo kazdy wie, o ile latwiej wejsc na serwer z uruchomiona duza iloscia uslug, niz do zwyklego, domowego komputera.
    eat that!

ps. mozesz i zamknac kompa w fort knox, ale jak ktos bedzie chcial cos z twojego peceta, to najprawdopodobniej TY SAM przyczynisz sie do tego, nawet o tym nie wiedzac...
    to jest moje zdanie, jak kiedykolwiek ucierpie dam znac.
    War, war never changes.

Zasady Postowania