Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Ban na last.fm

Domyślnie Ban na last.fm

Ten portal muzyczny na pewno znacie. Dostałem kiedyś bana na konto. Na szczęście miałem w zanadrzu drugie i korzystałem z niego przez pół roku, aż nagle przedwczoraj nagle konto zostało zbanowane. Na tym portalu nie banują profili tylko użytkowników. Pogadałem dzisiaj z polskim administratorem i powiedział, że nie może mi zdradzić na co dają bana. Przeraziło mnie to, że podał mi listę kont, które dotąd założyłem. Jak można od tego uciec? Zmieniam komputery, działam na dwóch numerach IP, a i tak wiedzą, że ja to ja i będą mnie ciągle banować. Da się coś z tym zrobić?

Domyślnie

Jest pare (naście tysięcy) sposobów na fingerprint za pośrednictwem HTTP (przepraszam za uproszczenie).
    Należałoby zacząć od znalezienia wszystkich topiców poruszających tę tematykę jakie ukazały się na naszym forum.
    Bez tego będziemy się powtarzać.
    To pasjonujące zadanie pozostawiam Tobie drogi użytkowniku matibg
    Ostatnio edytowane przez lame : 12-09-2010 - 04:35
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

Oczywiście poszukam, już to robiłem nawet, ale chciałem założyć nowy temat, bo last.fm wydaje się być innym przypadkiem niż jakieś fora. Tutaj, nie wiem skąd, potrafią mnie namierzyć i wiedzą, że ja to ja :/ Wydaje się, że sytuacja bez wyjścia

Przeszukałem cały dział i znalazlem ledwie 3 tematy o banach, ale nic tam konkretnego nie było :/

Udało mi się wyciągnąć od administratora informację, że rzadko kiedy banują numery IP i dał do zrozumienia że to nie o to chodzi. W takim razie w jaki sposób mnie namierzają? Może ktoś pomóc?
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 12-09-2010 - 11:42

Domyślnie

Ja bym nie liczyl na znalezienie czegos konkretnego, zwlaszcza wyjasniajacego krok po kroku :-)
    1. Raczej nikt nie zdradzi Ci jak firma robi to co robi - banowanie userow to mechanizm obronny firmy, dobrze zrobiony jest skuteczny i sporo kosztuje (a jeszcze wiecej bedzie kosztowac w postaci strat jesli ludzie zaczna go obchodzic bo ktos sie wygadal)
    2. Jestes 'po drugiej stronie barykady' - co firma to inne metody detekcji wiec patrz punkt 1
    3. Jedyny sposob aby poznac odpowiedz jak to dziala w konkretnej firmie to dla nich pracowac
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

No dokładnie, nie da rady się dowiedzieć :/ Sukces, że wyciągnąłem, że to nie o IP chodzi. Co w takim razie banują? Mogę prosić o łaskę, ale raczej nic z tego czyli muszę się z portalem pożegnać.

Domyślnie

Skoro dostales bana to na pewno nie bez powodu - dla kazdego serwisu banowanie usera to strata dochodow i jedyne co to uzasadnia to obcinanie strat ktore on powoduje. O banach nie decyduje admin tylko prosta ekonomia :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Najpierw dostałem ostrzeżenie, bo ktoś mnie zgłosił moje obrazki na profilu. Drugie ostrzeżenie za dyskusję z adminem i ban. Najgorsze jest to właśnie, że nic za bardzo nie zrobiłem. Drugie ostrzeżenie bardziej z powodów osobistych dostałem. No ale nie da się już tego odkręcić.

Domyślnie

Decyzja moderatora/administratora jest wiążąca i ani my (hack.pl) ani nikt inny nie będzie decydował o unieważnieniu lub anulowaniu bana. Tak samo my nie życzymy sobie, aby ktoś z zewnątrz wtrącał się w nasze decyzje.

Skorzystaj z alternatywnych rozwiązań - libre.fm

Domyślnie

wylacz pluginy typu java/flash, wyczysc cookies i historie, wylacz JS i nie ma bata by system cie rozpoznal.

Domyślnie

No historię i cookies miałem wyczyszczone, ale te wszystkie javy i flashe powyłączać? Gdzie to się w ogóle wyłącza? No i jak bez tych wtyczek funkcjonować?
    No ciekawe jak oni mnie identyfikują. Przez te wtyczki?

Zasady Postowania