Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Tablet AMR Linux

Domyślnie Tablet AMR Linux

Witam
    Dostałem do zabawy takie cudo jak QOOQ - jest to specjalizowany tablet do kuchni :P niestety dostępny jest tylko w języku FR. Klient prosił mnie o zmianę języka ew wgranie innej dystrybucji - i tu klops.
    Z informacji które wyszukałem sprzęt jest na identycznej platformie jak to Introduction to SHOGO Platform - Realease więc z przystosowaną dystrybucją nie ma kłopotu.
    Tablet odpowiada na pingi, loguje się wstępnie do SSH ale uwierzytelnianie jest prawdopodobnie na podstawie klucza RSA, lunux 2.6.26 AMR
    Czy ma ktoś pomysł na ten system/urządzenie W tej materii słabiutki jestem więc wszystkie sugestie mile widziane.

PS Nie wiem w sumie czy to odpowiedzi dział - jak co do przerzucenia

Domyślnie

Na razie nie ma wersji w jezyku innym niz FR z tego co widze i cala sztuka w tym, ze oprogramowanie to specjalnie zbudowane distro linuxa (nie zdziwie sie jesli bazuje na jakims ubunty czy cos). Do tego dostep do przeisow jest platny wiec na pewno firma ma jakis tam sposob aktualizacji zarowno softu jak i calego systemu - zdalnie.

Mam male doswiadczenie na platformie ARM - ogolnie nie mialem problemow ale tu mowa o stawianiu distro od zera i pozniejszym konfigurowaniu. Szczerze mowiac nie podjalbym sie zmiany jezyka w takim urzadzeniu bo zapewne skonczyloby sie to przerobieniem urzadzenia na ladny tablet internetowy, dzialajacy pod debianem/ubuntu w dowolnym jezyku jaki chce user... ale bylby to terminal internetowy a nie to do czego urzadzenie zostalo zaprojektowane.

Czy masz dostep do jakiejs konsoli tekstowej na tym sprzecie (serial, jtag, itp), czy mozesz wplynac na proces bootowania urzadzenia? Bez tego, bez klucza ssh i bez dostepu do ststemu plikow (rozebrac urzadzenie chyba nie wchodzi w gre) bedziesz mial problem...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Wgranie całej dystrybucji wchodzi jak najbardziej w grę .... na ftp producenta jest pełne SDK z bliźniaczego urządzenia ftp://rs2.realease.com/.
    Dostępu do konsoli nie mam. Rozbebeszenie urządzenia chodzi w grę.
    Znalazłem w opcjach funkcję gdzie urządzenie otwiera tunel na port 10001 lub 10002 .... ale nic nie idzie.
    Nie mam wpływu (lub nie wiem jak) na bootowanie urządzenia - wszelakie kombinacje 4 bocznych klawiszy nie dają rezultatu.
    Dla ciekawości podłączyłem klawiaturę usb i działa ..ale tylko numeryczna klawiatura

Domyślnie

No wlasnie o to chodzi... i niestety

Jakos musisz miec mozliwosc modyfikacji systemu i bez dostepu do konsoli lub czegos co pozwoli na taka modyfikacje to wiele nie zdzialasz. SDK z blizniaczego urzadzenia moze naprowadzic nieco ale moze nie dzialac - to ze model A ma konsole/jtag/upload softu nie znaczy ze model B ma to samo.

Tak czy inaczej powodzenia - tylko tyle niestety moge powiedziec w tej sytuacji :-/
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania