Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Włamanie na szkolny serwer

Domyślnie Włamanie na szkolny serwer

PROSZĘ SIĘ NIE SUGEROWAĆ TYTUŁEM, TYLKO PRZECZYTAĆ .

Od początku. Mój nauczyciel informatyki (bardzo fajny zresztą ) oznajmił dziś nam, że jeśli komuś uda się włamać na szkolny serwer, to podniesie mu ocenę. Powiedział, że da nam adres IP abyśmy nie musieli szukać. Dodał przy tym, że na komputerze jest ZAINSTALOWANY Symbian ( o.O) oraz program wykrywający rodzaj partycji (NTFS coś-tam się nazywa) oraz niszczący partycje NTFS i inne.

Tu rodzą się moje pytania:
    - czy istnieje wersja Symbiana na komputer? Pierwsze o czymś takim słyszę, a wujek Gogle odpowiadał tylko o emulatorach Symbiana;
    -czy faktycznie jest taki program, który może coś takiego wykryć? Bo nie chcę zniszczyć sobie sprzętu.
    Ostatnio edytowane przez MrDarkenRahl : 09-13-2011 - 17:21

Domyślnie

Symbian on Intel’s Atom | Symbian Blog

symbian przekompilowany w gcc jest mozliwy do uruchomienia na architekturze intela atom, jednakze zaden sprzet sieciowy nie za bardzo by mogl byc oprogramowany dlatego sadze ze 'ported symbian on server machine' no way !

zapytaj sie nauczyciela na jakiej architekturze pracuje symbian a jesli nie pracuje bezposrednio to na jakiej platformie srodowisko te jest emulowane.

Domyślnie

To dopiero w czwartek mogę spytać :/. Ale co z drugim pytaniem - czy faktycznie jakiś program może poważnie uszkodzić mi sprzęt, nie licząc formata dysku?
    I dalej proszę o jakieś rady jak mogę wykorzystać IP .

Domyślnie

przykladowo BO na porcie 445

Domyślnie

Aha . Jeszcze długa droga przede mną . Ale proszę o inne propozycje. I dalej proszę o powiedzenie, czy taki program może zniszczyć komputer.
    EDIT
    Czy informacje z z Nmap mogą się przydać do włamania? A konkretnie jakie? Tylko proszę nie pisać gotowców, chcę mieć satysfakcje z udanego włamania .
    EDIT 2.
    Jak nazywa się atak, dzięki któremu możemy modyfikować zawartość dysku (w tym przypadku dodać plik .bmp)
    Ostatnio edytowane przez MrDarkenRahl : 09-04-2010 - 15:54

Domyślnie

Cytat Napisał g3t_d0wn Zobacz post
    przykladowo BO na porcie 445
    to pod warunkiem ze komputer pracuje jako microsoft network unit i to na porcie tcp, brak mu konkretnych pachow i poprawek ...

jesli to komputer ogolno dostepny czytaj: nie wkrecony w szafe rackowa etc :] to mozna wykonac sabotarz fizyczny wykorzystujac hardware keyloggera, pan informatyk nie patrzac na zlacze ps2 (ewentualnie usb -> ps2 konwerter) zacznie proces autoryzacji a dalej mozesz sobie dospiewac.

pliki bmp trudno zrekonstruowac poprzez zwykle wywolania shella ale pliki tekstowe np shell unit overtaked in 27 hours, time to paycheck with equivalent mark.

Domyślnie

Do serwera nie można się dostać, więc dostęp fizyczny odpada. A z tym plikiem graficznym to po prostu taki pomysł, plik txt też może być .
    Albo zainfekować robakiem, który będzie miał funkcję keylogggera i na podany adres e-mail wyśle logi. Tylko jak go wrzucić na serwer, oto jest pytanie .
    Ostatnio edytowane przez MrDarkenRahl : 09-05-2010 - 10:46

Domyślnie

Cytat Napisał MrDarkenRahl Zobacz post
    Aha . Jeszcze długa droga przede mną . Ale proszę o inne propozycje. I dalej proszę o powiedzenie, czy taki program może zniszczyć komputer.
    EDIT
    Czy informacje z z Nmap mogą się przydać do włamania? A konkretnie jakie? Tylko proszę nie pisać gotowców, chcę mieć satysfakcje z udanego włamania .
    EDIT 2.
    Jak nazywa się atak, dzięki któremu możemy modyfikować zawartość dysku (w tym przypadku dodać plik .bmp)
    Oczywiście, że taki program może zniszczyć komputer. No, może nie bezpośrednio, ale załóżmy, że wykorzystałeś właśnie nmap żeby się dowiedzieć, że mam otwarty port telnet i teraz wyciągasz swojego najlepszego exploita z swojego folderu na D:\najnowsze i zaliczasz stary fake'a. W dodatku mój IDS zaraz wysyła mi adres twojego mieszkania na komórkę ponieważ współpracuje z whois i operatorem sieci skorumpowanym, dysponującym bazą twoich rodziców. I wtedy chłopie przestajesz być moim kolegą z chata tylko stajesz się intruzem. Przychodzimy i teraz wyobraź sobie kompletną demolkę swojej chałupy kijami, ściany wszystko jeszcze tobie kilka gongów i komputer w kawałki xD I wtedy mógłybś powiedzieć, że ten program w sumie ci uszkodził komputer. Źle go użyłeś: P

Dobra skoro część pierwszą i drugą mamy za sobą to odpowiadając na EDIT2:
    taki atak nazywa się bez wątpienia dobrym atakiem. Powiem Ci, że zapisywanie plików na czymiś dysku to już jest coś xD

PS: a tak apropo symbiana na PC to dobrze, że nie powiedział, że systemu z nintendo ^^ ja np: możecie mi wierzyć lub nie, ale pracuję u siebie na swoim nowym PC pod systemem z Nintendo62
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 09-17-2010 - 21:55

Domyślnie

treść usunięta
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 09-17-2010 - 22:00

Zasady Postowania