Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Łamanie hasła routera.

  1. #1

    Domyślnie Łamanie hasła routera.

    Witam.Mam w szkole router udostępniony dla uczniów.Router znajduje się w sekretariacie i ma bardzo słaby zasięg.Szkoła ta istnieje od 2 lat i jest mała 6 klas + pokój dyrektora + WC + sekretarka.Problem w tycz żeby mieć dostęp do neta trzeba stać naprzeciwko sekretariatu.Moje gimnazjum przylega do ogólniaka i tam jest bardzo mocny router z tym że ma hasło.Router niby jest przeznaczony dla nauczycieli bo nauczyciele przeważnie pracują dla gimnazjum i ogólniaka oprócz pana od infy który nie zna hasło do routera( bynajmniej tak twierdzi).Mam telefon z androidem (HTC DREAM/G1) czy mogę jakoś złamać hasło do routera?Nie mam fizycznego dostępu do routera nie mogę też nikogo poprosi aby zresetował bo nie mam nikogo znajomego w ogólniaku.Czy jak będę znał IP markę model i mac to czy to mi czymś pomoże?Czy można namierzyć IP routera nie podłączając się pod niego?Proszę o ODP Sorry jeśli coś nie tak z postem bo to mój pierwszy.


    PS Mogę poprosić pewną osobę aby sprawdziła IP kompa który jest na 99% podłączony do neta przez router.

  2. #2

    Domyślnie

    Więc tak, chcesz złamać hasło do tego lepszego routera, żeby mieć lepszy net
    Ja proponuję na początek, abyś przyniósł sobie na lekcję linuxa i go zainstalował, lub też uruchomił z Live CD i zainstalował paczkę aircrack-ng zainstalujesz ją poleceniem
    Kod:
    sudo apt-get install aircrack-ng
    Następnie wydaj polecenie
    Kod:
    ifconfig
    aby sprawdzić, jakie masz dostępne karty sieciowe, i z jakiej korzystasz.
    Potem wpisz
    Kod:
    aircrack-ng start interfejs_karty
    czyli np
    Kod:
    aircrack-ng start wlan0
    Wtedy zacznie się skanowanie, będziesz miał pokazanie sieci jakie znalazłeś oraz w jaki sposób są zabezpieczone np. WEP, WPA, WPA2 gdy to wiesz będziesz mógł czytać odpowiedni artykuł jak złamać WEP/WPA/WPA2
    Oczywiście zakładam, że komputer ma WiFi, skoro nauczyciel się łączy za pomocą hasła

  3. #3

    Domyślnie

    Na terenie gimnazjum nie ma komputera podłączonego do tego routera ale nauczyciele mają laptopy wszyscy z win 7 a kożystają z neta tak że biorą go na lekcje żeby jakąś prezentacje puścić a w tle film się sciąga.ale jeśli chodzi o sam router to jest zabezpieczony protokołem wep albo wpa już nie pamiętam ale sprawdze.zauważyłem ze gdzy nauczyciel chce sie dostac do neta nie loguje sie i nie wpisuje hasla czyli musi byc zapisane na kompie czasami jakis nauczyciel kaze przygotowac prezentacje.chcodzi o to ze kaze np mi uruchomic mi ją najprawdopodobniej laptop ma karte wifi wbudowaną ale zauwazylem ze laptopy nauczycieli maja karte wifi na usb podpatrzylem i zobaczylem ze jeden laptop ma karte ze znaczkiem wydawcictwa nowa era.moze gdy uruchamial by ktos prezentacje to ja bym polonczyl sie do tego kompuutera tylo trzeba by jakos zrobic aby po wybraniu na telefonie polonczenia zeby jakies okienko na ekranie laptopa wyskoczylo.nie znam sie dobrze na tych sprawach ale czy jest mozliwosc podszywania pod komputer.mam telefon z androidem ktury opary jest na jądrze linuxa moze by to jakos wykorzystac.sory za brak poskich znakow pisze z komurki.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ten android to jaka wersja OS i root'owana czy oryginalna?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    ZROOTOWANA i SWAP 128MB A do tego ma program proWOL którym podobno można nawet włączyć kompa przez wifi ale trzeba znać mac nazwę kompa i IP.

    PS Telefon posiada 528Mhz procesor i podobno można na nim odpalić ubuntu 8 a laninuxa podobno są fajne programy do wifi.
    Ostatnio edytowane przez kubas43 : 08-24-2010 - 14:12

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hmmm... jak bede mial chwilke to sie rozejrze... swojego telefonu jeszcze nie root'owalem ale kto wie w koncu 1GHz procek tak sie marnuje
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Jaki masz telefon jak chcesz to mogę ci zaoferować pomoc przy rootowaniu napisz w tym temacie jak będziesz miał problem to ci pomogę.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    HTC Desire, oryginalny ROM, nie mialem czasu root'owac choc to banalnie proste ponoc
    Co do aplikacji do lamania WEP'a to z tego co widzialem na necie oficjalnie nie istnieja... oficjalnie oczywiscie nie znaczy ze na prawde tak jest. Jedno jest pewne - aby zrobic atak na WPA tak jak na laptopie na przyklad musisz miec interfejs wifi w trybie promisc co oznacza ze musisz root'nac telefon.

    Inne podejscie - ciekawe ile zajeloby brute-force robione na telefonie? Siedzisz w szkole... i tak wczesniej nie wyjdziesz, to niech telefon sobie mieli po cichu w kieszeniu :P i nawet chyba wiem w czym taka aplikacje na szybko sklecic. Hmmmm
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj