Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Ksiazki o hackingu itp.

Domyślnie Ksiazki o hackingu itp.

Witam. Mam 200 zł które chce (a raczej wole) przeznaczyc na ksiazki o tematyce hacking lub czegos co pomoze mi w poglebianu wiedzy na ten temat. Znacie jakies ciekawe tutuly ? Nie wiedzialem gdzie ten temat dac wiec jesli jest to zly dzial to prosze o przeniesienie. Pozdrawiam

//dodam , ze symfonie c++ juz analizuje i jestem swiadomy, ze po przeczytaniu takich ksiazek nie stane sie "Bogiem"
    Ostatnio edytowane przez wbq : 07-17-2010 - 16:28

mijagi jest offline mijagi.eu

Domyślnie

symfonia nie jest o hackingu, a o programowaniu :>
    Hacking - Szko <- haking sam w sobie

Domyślnie

@up
    a idz mi z tym

@topic
    Ksiazki Kevina Mitnicka
    Sztuka podstepu

Domyślnie

To jest ksiazka o socjotechnice prawda ? Jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi

Domyślnie

teoretycznie sie podchodzi ze hacking nie jest kwestia wyboru ... wiec zastanow sie dobrze

Domyślnie

Ja polecam, to co napisał kolega wyżej, czyli Szkoła Hakerów. Mam ten zestaw, wraz z dodatkiem Raport Specjalny 1 o WiFi. Podręcznik, jest napisany w sposób, który się trochę trudno czyta, nie jest to coś w stylu "Czerwony kapturek" , ale jeśli Cię to naprawdę ciekawi, to dasz radę
    Poza tym, na forum masz opisane krok po kroku jak co zrobić. Jeśli Ci się nie spodoba możesz zwrócić zestaw.
    Za to raport, jest napisany o wiele łatwiej do zrozumienia. Pod każdym poleceniem jakie masz np.
    Kod:
    iwconfig wlan0 mode monitor
    iwconfig - polecenie (trochę dokładniej )
    wlan0 -k. sieciowa
    monitor tryb k. sieciowej.
    Coś w tym stylu

Domyślnie

gemini300 dobrze wiem o co Ci chodzi, ja mam troche inne podejcie do hackingu, to jest pasja, zreszta polecam film Hackers Are People Too)

no ja duzo komentarzy negatywnych slyszalem o tej "szkole hakerow" , ale moze jednak zakupie i sam sie przekonam czy warto. Jeszcze jakies propozycje ?

Domyślnie

wydaje mi sie ze ta szkola hakerow to nie taki zly wybor. pokazuje ona techniki hakerskie, ktore czesto nie sa zbyt mocno wyjasnione, ale przynajmniej nakierunkowuje na to, czego powinienes sie nauczyc sam z innych zrodel.

Ja osobiscie polecam ksiazke Hacking Zdemaskowany ( hacking exposed ).

Domyślnie

pierwsze wydanie SH bylo makabra pod wzgledem edytorskim - na prawde kiepsko poskladane... jeden rozdzial o spoofingu a zaraz za nim nastepny zaczynajacy sie na 6 stron prawie opisem co to spoofing, bo gdzies tam w tresci sie przewija... no sorry - gafa jak cholera... mam nadzieje ze to poprawili

@wbq +1 - film jest swietny, tez polecam!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania