Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Złamanie zabezpieczeń pliku .ipf

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Złamanie zabezpieczeń pliku .ipf

    Zaczynajac od podstawy, plik .ipf jest to archiwum. Cala zawartość tego archiwum jest zakodowana w Ascii, jak i haslo jest zakodowane w Ascii. Najprawdopodobniej hasło do archiwum zakodowane jest w którymś z plików wykonywalnych (Całość się dotyczy pewnej gry MMO). Hasło do innego pliku tego typu wygląda mniej więcej tak:

    %f %f %s %s ˙˙˙˙?[ ˙˙˙˙?%f %f %s h %s .?. X˙$$

    dzieki specjalnie napisanemu pod ten plik programowi, enkryptuje on cala zawartosc archiwum i wypakowywuje. Niestety nie ma programu ktory by zenkryptowal .ipf o ktory mi chodzi, a ja nie posiadam umiejetnosci aby takowy napisac.

    Druga rzecz tyczy sie hasla. Jak juz wspomnialem jest mozliwosc ze jest ono schowane w pliku wykonywalnym, lub mozliwosc proby brute forcem, ale to moze zajac wieki.

    Plik ten wyglada tak :
    ies.ipf

    Jakby ktos miał wskazówki jak można by dostać sie do zawartości tego pliku, było by miło jakby sie podzielił

  2. #2
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    18

    Domyślnie

    Tęczowe tablice, atak slownikowy, atak brute-force, atak słownikowy z własnymi regułami, w dzień da się zrobić.

  3. #3

    Domyślnie

    pierwsze dowiedz się jakim algorytmem został ten plik zaszyfrowany.. Może się więc okazać, że atak nie będzie po prostu opłacalny ze względu na czas...

  4. #4

    Domyślnie

    z tego co wiem to haslo jest zrobione w algorytmie DES.

    teczowe tablice odpadaja bo widzialem ze te ktore mozna obecnie sciagnac obsluguja do 7 znakow, a to haslo na pewno ma wiecej

    korci mnie zeby sprobowac odpalic bruteforce, ale to zapewnie dniami bedzie szukac

    @edit

    znalazlem na necie stronke ktora ma wgrane chyba 31 TB teczowych tablic, tylko ze kwestia jest taka ze nie wiem jak wyrwac hasha z raru. Jest jakis sposob na to? google albo nic nie chca powiedziec albo zle z nimi gadam
    Ostatnio edytowane przez emriv : 05-20-2010 - 05:10

  5. #5

    Domyślnie

    Kod:
    %f %f %s %s ˙˙˙˙?[ ˙˙˙˙?%f %f %s h %s .?. X˙$$
    haslo wyglada jakby na ciag formatujacy widac w nim uzyte jawnie deskryptory formatu jezyka c ... ale kto tam wie.


  6. #6
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Poland
    Postów
    59

    Domyślnie

    można wziąć inny plik *.ipf, do którego będziemy znać hasło i zobaczyć jak tam wygląda źródło ;> może wtedy na coś ktoś wpadnie

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj