Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Złamanie zabezpieczeń pliku .ipf

Domyślnie Złamanie zabezpieczeń pliku .ipf

Zaczynajac od podstawy, plik .ipf jest to archiwum. Cala zawartość tego archiwum jest zakodowana w Ascii, jak i haslo jest zakodowane w Ascii. Najprawdopodobniej hasło do archiwum zakodowane jest w którymś z plików wykonywalnych (Całość się dotyczy pewnej gry MMO). Hasło do innego pliku tego typu wygląda mniej więcej tak:

%f %f %s %s ˙˙˙˙?[ ˙˙˙˙?%f %f %s h %s .?. X˙$$

dzieki specjalnie napisanemu pod ten plik programowi, enkryptuje on cala zawartosc archiwum i wypakowywuje. Niestety nie ma programu ktory by zenkryptowal .ipf o ktory mi chodzi, a ja nie posiadam umiejetnosci aby takowy napisac.

Druga rzecz tyczy sie hasla. Jak juz wspomnialem jest mozliwosc ze jest ono schowane w pliku wykonywalnym, lub mozliwosc proby brute forcem, ale to moze zajac wieki.

Plik ten wyglada tak :
    ies.ipf

Jakby ktos miał wskazówki jak można by dostać sie do zawartości tego pliku, było by miło jakby sie podzielił

Domyślnie

Tęczowe tablice, atak slownikowy, atak brute-force, atak słownikowy z własnymi regułami, w dzień da się zrobić.

Domyślnie

pierwsze dowiedz się jakim algorytmem został ten plik zaszyfrowany.. Może się więc okazać, że atak nie będzie po prostu opłacalny ze względu na czas...

Domyślnie

z tego co wiem to haslo jest zrobione w algorytmie DES.

teczowe tablice odpadaja bo widzialem ze te ktore mozna obecnie sciagnac obsluguja do 7 znakow, a to haslo na pewno ma wiecej

korci mnie zeby sprobowac odpalic bruteforce, ale to zapewnie dniami bedzie szukac

@edit

znalazlem na necie stronke ktora ma wgrane chyba 31 TB teczowych tablic, tylko ze kwestia jest taka ze nie wiem jak wyrwac hasha z raru. Jest jakis sposob na to? google albo nic nie chca powiedziec albo zle z nimi gadam
    Ostatnio edytowane przez emriv : 05-20-2010 - 04:10

Domyślnie

Kod:
    %f %f %s %s ˙˙˙˙?[ ˙˙˙˙?%f %f %s h %s .?. X˙$$
    haslo wyglada jakby na ciag formatujacy widac w nim uzyte jawnie deskryptory formatu jezyka c ... ale kto tam wie.

mijagi jest offline mijagi.eu

Domyślnie

można wziąć inny plik *.ipf, do którego będziemy znać hasło i zobaczyć jak tam wygląda źródło ;> może wtedy na coś ktoś wpadnie

Domyślnie

wiec przykladowym innym plikiem typu *.ipf bylby :

ai.ipf

haslo do niego to
    Kod:
    %f %f %s %s ˙˙˙˙?[ ˙˙˙˙?%f %f %s h %s .?.   X˙$$
    tylko ze dalej nie wiem jak wyciagnac hash code z rara. Wtedy moglbym skorzystac z teczowych tablic ktore znalazlem, jak nie to zostaje bruteforce, nawet jakby mialo to trwac pare dni

@edit
    jest krok do przodu, mam hash code. teraz tylko program i probowac go rozszyfrowac!

wrzucilem hasha do serwisu z tymi teczowymi tablicami, sprawdzi sie jutro wynik
    a tymczasem sie zastanawiam czy wrzucac w crackera md5, nie wiem czy warto z zaleznosci trudnosci hasla

@edit
    ktos posiada moze md5 crackera z obsluga GPU na ATI Radeon HD 5470?
    bo poki co z obsluga tego modelu nie znalazlem, a byloby duzo szybciej niz na CPU
    Ostatnio edytowane przez emriv : 05-20-2010 - 16:10

Zasady Postowania