Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: nessus

  1. #1

    Domyślnie nessus

    Witm, mam problem z programem nessus ciagle pokazuje ze niemoze sie polaczyc z localhost zkonfigurowlem zgodnie z : http://www.nessus.org/demo/
    i nic, wie ktos jak temu zaradzic? Z gory wielkie dzieki.
    Człekowstret tryska z moich ust, parszywy kraj...

    perl -e 's^^i6(!@*^+s;\*; Wo\$_\;~;.s![(_\!]!l!g+y"i\$@"Hro"+tr-6;~-ed\012-;print'
    --------------------------------------------------------------
    Most Intelligent Customers Realize Our Software Only Fools Teenagers

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    A czy masz uruchomiony serwer nessusd? To jest podstawa do dalszego sprawdzania... jesli masz to sprawdz czy twoj firewall zezwala na polaczenia na ten port... itd.

  3. #3

    Domyślnie

    uruchomilem ale ciagle zwraca pusty rezultat, mam w sieci lokalnej jeszcze dwa laptopy (winda i suse) dlaczego ?
    Człekowstret tryska z moich ust, parszywy kraj...

    perl -e 's^^i6(!@*^+s;\*; Wo\$_\;~;.s![(_\!]!l!g+y"i\$@"Hro"+tr-6;~-ed\012-;print'
    --------------------------------------------------------------
    Most Intelligent Customers Realize Our Software Only Fools Teenagers

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Mam u siebie system do testowania moich serwerow... nessus to jedno z narzedzi. Jak go odpalam to mam:

    debian:~# nessusd
    Loading the plugins... 2805 (out of 13087)
    [...]
    All plugins loaded
    start trwa dosc dlugo ale warto poczekac... to jest zarejestrowana maszyna wiec jak widzisz ilosc testow jest znacznie wieksza...

    Kolejny etap to:
    debian:~# netstat -na
    Active Internet connections (servers and established)
    Proto Recv-Q Send-Q Local Address Foreign Address State
    tcp 0 0 0.0.0.0:22 0.0.0.0:* LISTEN
    tcp 0 0 0.0.0.0:1241 0.0.0.0:* LISTEN
    Jak widzisz ta maszyna slucha na porcie 1241 na wszystkich adresach jakie ma... to jest wlasnie serwer nessusd dzialajacy na tej maszynie.

    Poznej tylko odpalasz klienta i sie laczysz... Sa jednak do tego pewne zalozenia...

    1. nessusd musi posiadac swoj certyfikat SSL zanim go odpalisz - robisz go nawet recznie ale wygodniej posluzyc sie poleceniem nessus-mkcert
    2. musisz dodac uzytkownika i dac mu odpowiednie prawa oraz okreslic jakie testy wolno mu uruchamiac i w jakim kierunku... polecam dokumentacje...

    BTW. Dzisiaj robiac upgrade bibliotek znalazlem jedna ciekawostke - mianowicie nie zgadza sie suma kontrolna paczki testow ktora system automatycznie pobiera... blad autorow najprawdopodobniej

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj