Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Routery WIFI włamania

Domyślnie Routery WIFI włamania

Witam mam teraz taki problem ,,,,, ostatnio znajomy mówił ze ktoś mu podłącza się do rutera olałem to ale wczoraj ktoś mi się podłączył i mam kilka pytań :

1. Jak zabezpieczyć ruter wifi , żeby podłączyć się do mojego to trzeba podać klucz web ale coś marnie to chroni .
    2. Kolega ma jakoś inaczej skonfigurowany bo nie ma klucza web i tak tak sie nie da podłączyć , mi sie zdaje ze ruter dopuszcza tylko karty z odpowiednim numerem karty ? jest taka możliwość.
    3. Jest możliwość namierzenia kto to robi ?
    4. Jak coś takiego oni wykonują , muszą mieć dostęp do mojego kompa czy nie ? po prostu jak , wiadomo kto wie jak się to robi to tez wie jak sie chronić przynajmniej jest taka teoria
    Ostatnio edytowane przez ihumer : 04-22-2010 - 13:29

Domyślnie

Wi-Fi Protected Access - Wikipedia, the free encyclopedia + własna unikalna nazwa ssid sieci + długie i bardzo trudne hasło ...

Domyślnie

Zmień szyfrowanie na WPA i ustaw co najmniej siedmioznakowy klucz najlepiej z cyframi i znakami niestandardowymi, lub WPA2 jak ci karta w lapie czy co tam masz obsłuży, i po problemie. Jeśli chodzi o dostęp do twojego kompa nie jest on w niczym włamywaczowi potrzebny, no chyba, że ma cie na celowniku, ale raczej komuś się poprostu nie chce bulić za neta.

Domyślnie

A te klucze WPA lub WPA2 są do złamania ? Bo czytałem ze web 124 bitowy idzie się złamać w 15 min czy jakoś tak.

Domyślnie

WPA wymaga minimum 8 znakow klucza... ale dopiero przy 20 i wiecej jest na prawde bezpieczne...
    WPA2 to juz ciezszy temat i koniecznie pamietaj ze 'WEP is dead!'
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

mozesz jeszcze dac filtrowanie adresow mac

Domyślnie

Właściwie czy filtrowanie adresów fizycznych "załatwia" sprawę?

Domyślnie

nie zalatwia ale utrudnia nieco zabawe dla wiekszosci n00b'ow...

Domyślnie

Cytat Napisał gronek Zobacz post
    mozesz jeszcze dac filtrowanie adresow mac
    Łacznie z filtrowaniem mac można postarać się o ukrycie ssid w ramka become lub też zaprzestać ich nadawania, trudno będzie wykryć czy ap jest w zasięgu i czy przyjmuje autoryzacje / asocjacje.

Domyślnie

Z tym tylko ze ukrycie ESSID powoduje dokladnie odwrotny efekt niz chcesz osiagnac...

Wszystkie moje sieci rozglaszaja ESSID - ukrycie ESSID to tylko z beacon'ow zdejmuje nazwe sieci a w ramkach danych i tak ona jest bo byc musi, wiec to nie jest nic co poprawia bezpieczenstwo, to co najwyzej zludne i chwilowe wrazenie bezpieczenstwa!

Do tego ukrycie ESSID otwiera nowe drogi ataku - szukaj w google pod haslem 'Preferred Network List'

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania