Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: atak slownikowy WPA/WPA2 imiona+cyfry

Domyślnie atak slownikowy WPA/WPA2 imiona+cyfry

czesc jestem nowy na tym forum i interesuje mnie lamanie wpa po przez atak slownikowy, mam slownik z imieniami poszukuje programu lub komend do backtracka lub czego kolwiek ktory by na koncu karzdgo imienia stawial liczbe ktora chce poszukiwalem dlugo slownika i programu do przerobienia slownika bez skutku :/ i jeszcze kombinacja by byla fajna wyobrarzam sobie to tak: mam imiona.txt i mam cyfry.txt i teraz zeby bral z imiona.txt pierwsze imie i dodawal z cyfry.txt karzda linijke cyfr na przyklad adam1 potem adam12 potem adam123 potem adam321 itd az przeleci wszystkie i potem zacznie adamczyk1 itd z karzdym to by bylo juz genialne jak by ktos mi mogl pomuc w pierwszym przykladzie to by bylo super a jak jeszcze w drugim to jest mistrzem

imiona.txt

adam
    adamczyk
    adamkows
    adamo
    adamowic
    adams
    adamski
    adamson

cyfry.txt

1
    12
    123
    321
    123456789
    1234

i sory za moj polski :P mieszkalem w polsce tylko 2 lata i moge miec problemy z pisownia :P mieszkalem w niemczech 16 lat a tera w londynie siedze pozdrowienia dla wszystkich ktorzy to przeczytali

Domyślnie

John The Ripper oraz zobacz na forum pod haslem md5brute.pl - tam masz generowanie wszystkich kombinacji (brute-force) i mozna skrypt przerobic do generowania tego co potrzebujesz :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie dzieki

dzieki za odpowiedz ale wydaje mi sie ze john the ripper nawed nie ma opcji wczytania slownika by go przerobic. A co do przerabiania scryptu to niemam zielonego pojecia o skryptach dowiadywalem sie troche i mysle ze PHP jest dobrym rozwiazaniem ktos byl taki mily ze napisal dla mnie 2 skrypty o to one:

--------------------------------Pierwszy skrypt---------------------------------------

<?php
    $imiona = file('imiona.txt');
    $liczby = file('liczby.txt');

foreach($imiona as $imie) {
    foreach($liczby as $liczba) {
    file_put_contents('lista.txt', "{$imie}{$liczba}", FILE_APPEND);
    }
    }
    ?>

-------------------------Koniec pierwszego skryptu----------------------------------

---------------------------------Drugi skrypt-------------------------------------------

< ~ :> cat cyfry.txt
    1
    12
    123
    < ~ :> cat imiona.txt
    adam
    adamczyk
    adamson
    < ~ :> for i in `cat imiona.txt`; do for l in `cat cyfry.txt`; do echo $i$l >> imiono_cyfry.txt; done; done;
    < ~ :> cat imiono_cyfry.txt
    adam1
    adam12
    adam123
    adamczyk1
    adamczyk12
    adamczyk123
    adamson1
    adamson12
    adamson123
    < ~ :>

----------------------Koniec drugiego skryptu--------------------------------------

mam nadzieje ze nie ma w nich blendu :P a do drugiego skryptu to nie wiem pod jaki program ten skrypt jest
    mam nadzieje ze niedlugo sie dowiem jak ich urzyc dziekuje i pozdrawiam

Domyślnie

masz racje... wydaje Ci sie ze JTR nie ma opcji - zobacz do dokumentacji lepiej

Domyślnie Pomoc?

ups, masz racje TQM jest opcja na wczytanie slownika :P slepy chyba jestem... a da rade to wpisac pare komend zeby dodalo do karzdego slowa w mojim slowniku ciag liczb? chodzi mi o przyklad co wpisac do JTR? a te scrypty maja jakis blad?
    Ostatnio edytowane przez Wizard : 04-22-2010 - 03:09

Domyślnie

Da rade... JTR ma ogromne mozliwosci i mozna samemu definiowac reguly wg ktorych buduje hasla... calosc jest ladnie udokumentowana.

Domyślnie Jtr

czytalem i nadal nie wiem dokladnie jak to zrobic nie wiem co wpisac...

-wordfile:/media/disk-1/wordlist/names.dic -stdin

czy tak jest dobrze do tego monentu? czy wpisalem cos zle? co potem napisac?
    ja nigdy nie mialem problemow i nie potrzebowalem pisac na forach bo wszystko na nich pisalo ale john the ripper nie kumam cos :/ a ciebie widzialem zawsze na duzo duzo postach i wiesz bardzo duzo a to pewnie pikus a ja noob mogl bys mi prosze pomuc z komenda?
    tylko zeby dopisal do karzdego slowa w slowniku jedna liczbe

Domyślnie

Sorry ale nie mam czasu czytac ZA CIEBIE dokumentacji... google: John The Ripper rules tutorial

Domyślnie

Z całym szacunkiem Jtr ale moim zdaniem porywasz się z motyką na słońce;
    po pierwsze nie masz za dużego pojęcia o hasłach w ogóle (bez grzebania w google - tak albo nie - wiesz co to SALT?)a próbujesz robić rzeczy dla Ciebie zbyt zaawansowane;
    po drugie ludzie na forum mają całą masę innych rzeczy na głowie i nie ma co błagać o gotowca skoro wszystko jest w dokumentacji!!!
    Docs jest co prawda in english ale Ty światowiec dasz sobie rade.
    I napisz jeśli chcesz,w którym miejscu dokumentacja jest nie zrozumiała a dotyczy Twojego problemu...

btw:
    użyłem jtr raz bo tyle potrzebowałem - zrobiłem co potrzebowałem i dzięki,będe kiedyś potrzebował do czegoś go wykorzystać to zrobię to znów; a teraz żeby zaspokoić kolegę Jtr muszę czytać docs,przetestować rozwiązanie (bo przecież nie podam nie sprawdzonych info) i godzina minimum stracona - nie wiem kto ma tyle czasu i RESPECT dla takich ludzi jak TQM i kilku innych...
    * markossx *

lem
    lem jest offline

Zasady Postowania