Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Hasło administratora routera ZyXel

Domyślnie Hasło administratora routera ZyXel

Witam serdecznie. Wiem, że było już kilka tematów tego typu jednak jestem kompletnym laikiem czyt. samoukiem więc proszę o wyrozumiałość. Przedstawię sytuację. Jestem studentem i wynajmuje pokój w mieszkaniu pewnej kobiety. Nie znam konkretnie dostawcy Internetu, zapewne jakiś lokalny. Jednak jest to internet 2 Mb. Do pewnego czasu nie było z nim jakiegokolwiek problemu. Jednak niedawno z Anglii wrócił syn właścicielki mieszkania i pogrzebał w ustawieniach routera tak ze mój transfer w szczytach to 10 kb/s. Kobieta podwyższyła czynsz twierdząc, że jest szybszy internet płacimy po 50 zł razem z współlokatorem! Byłem już u niej i u syna ale robią ze mnie osła tłumacząc, że pogoda jest zła lub dostawca internetu się nie sprawdza. Syn oczywiście tłumaczy, że mu też słabo chodzi. Sytuacja jest jasna potrzebuję czegoś co pomoże mi złamać hasło. Dostępu fizycznego do routera nie mam , posiadam ip i adres MAC (jedyne co udało mi się jak na razie osiągnąć) oto one :

IP : 1921168.1.1
    MAC: 00-19-cb-9d-c7-ea dynamiczne
    Router: ZyXEL

Proszę o powstrzymanie się od zbędnych komentarzy, i jeżeli jest to w waszej mocy o jakiekolwiek wsparcie. Chyba wyobrażacie sobie internet o transferze 10kb/s podzielonego na kilka komputerów . Pozdrawiam i proszę o szybką pomoc

Domyślnie

nie da sie zlamac, mozna jedynie zgadywac, standard to: login/pass- admin/admin, admin/password, admin/puste, puste/admin, a tu Zyxel default passwords konkretne modele i daefaultowe zyxelowskie loginy/hasla.
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

Domyślnie

Hmm tylko jest jeden problem tam nie ma pola na Login jest tylko na Password, jeżeli trzeba załączę zrzut ekranu.

Edit: Nie ma może jakiegoś programu, albo obejścia Firewalla (nawa to chyba ZyWALL 5).
    Edit2: Jeżeli nie idzie tak to na jakiej zasadzie facet ogranicza mi transfer? Po moim Ip, Macu porcie? Może mogę coś zmienić w moim komputerze, po to aby nie zostać objęty limitem.
    Ostatnio edytowane przez cichy090 : 04-20-2010 - 19:55

Domyślnie

to propbuj wpsiywac hasla, dowiedz sie jak ma na imie dziewczyna tego typa, jego pies czy ulubiona rybka moze trafiisz. Nie wiem jaka jest wiedza typa, sprobuj zmienic mac na inny, ale nawet jak to pomoze to najwyzej na jakis czas, bo gosc zobaczy ze jest ktos inny podpiety i go zablokuje-wszytko zalezy od sprzetu, moliwosci jego konfiguracji i wiedzy admina.
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 04-20-2010 - 20:00

Domyślnie

Hmm wiedza za duża nie jest, próbowałem juz takiego czegoś. Ale jeżeli on zakłada mi limit na MACA to by przeszło bo on urzęduje tylko od rana do 18 takżę po 18 mogę sobie takie coś zrobić tylko potrzebuje potwierdzenia i wypowiedzi innych.

Domyślnie

Cytat Napisał cichy090 Zobacz post
    Hmm wiedza za duża nie jest, próbowałem juz takiego czegoś. Ale jeżeli on zakłada mi limit na MACA to by przeszło bo on urzęduje tylko od rana do 18 takżę po 18 mogę sobie takie coś zrobić tylko potrzebuje potwierdzenia i wypowiedzi innych.
    jakieog potwierdzenia chcesz? I jakich wypowiedzi? Widocznie jednak jakas tam wiedza jest skoro gosc skutecznie cie ogranicza a moze po prostu ssie torrenty i to zamula ci net-poszukaj albo innej chaty albo wez sobie net w play i po klopocie .

a tak na koniec-to co chcesz zrobic to przestepstwo wiec lepiej sobie daruj :]

dexter jest offline Element wywrotowy

Domyślnie

Miałem kiedyś na jednej stancji takiego delikwenta.
    Zanim się wyprowadziłem zrobiłem tak:
    1. stworzyłem na kompie serwer www
    2. stworzyłem identyczną stronę jak ta do logowania (wystarczy otworzyć źródło i lekko zmodyfikować)
    3. klasyczny phishig hasła do routera po zatruciu ARP-a np. ethereal-em

oczywiście jazda jest na krótką metę, jak się nie orientujesz co i jak to niewiele zmienisz w samym routerze, a jak zmienisz za dużo to się gościu kapnie i np. zresetuje wszystko buttonem na obudowie
    Ostatnio edytowane przez dexter : 04-21-2010 - 19:21

lem
    lem jest offline

Domyślnie

1. sprawdz jaki ma mac adres i podszyj się pod niego (jak go nie będzie oczywiście). wtedy sprawdz parametry połączenia.
    2. Default Password List
    3. zmien mieszkanie. szybko

Domyślnie

1. Odetnij mu kabel krokodylem od prostownika samochodowego, a potem powiedz, że w mieszkaniu są myszy i żądasz obniżenia czynszu
    2. Spróbuj haseł domyślnych.
    3. Sprawdź jaki delikwent ma mac (np. programem LanSpy) i podszyj się pod niego Hakerska sztuczka: zmiana adresu MAC - PC World , wcześniej możesz zmienić na jakiś losowy mac może zaskoczy.

Zasady Postowania