Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Jak strona www może blokować prócz IP i Cookies?

Domyślnie Jak strona www może blokować prócz IP i Cookies?

Witam! Chciałbym się dowiedzieć jak strona może ustanawiać dzienny limit dostępu prócz blokowania IP na dobę lub cookies? Chyba, ze jakies specjalne cookies? Bo mam modem Play, rozłączam, włączam --> więc zmienia mi się IP, czyszczę cookies w przeglądarce (firefox, opera, k-meleon...) i nic nie pomaga. nadal nie mogę się wbić ze swojego kompa. a na innym kompie przy użyciu tego samego modemu i jedynie techniki zmiany IP poprzez resetowanie połączenia udaje się wbić ;/ co może być? jakiś shit się zapisał i blokuje tylko nie wiem gdzie ;/ proszę o pomoc

Domyślnie

Najskuteczniejszą metodą na banowanie/ograniczenia czasowe jest zapisanie ID dysku twardego, być może to właśnie to...

Domyślnie

Sa techniki robienia fingerprintow przegladarek... co umozliwia jednoznaczna identyfikacje klienta nawet pomiedzy restartami komputera, zmianami IP itd... i to bez wsadzania cookie. Niestety nie mam wiecej informacji na ten temat, sam szukam od paru dni.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Sa techniki robienia fingerprintow przegladarek... co umozliwia jednoznaczna identyfikacje klienta nawet pomiedzy restartami komputera, zmianami IP itd... i to bez wsadzania cookie.
    A nie tworzył by się tylko jeden fingerprint jednej przeglądarki? Wtedy przy użyciu inne powinno być ok?

Ciekawa strona:
    https://panopticlick.eff.org/
    Najśmieszniejsze jest to ile potrafi wyciągnąć z naszego komputera ten skrypt.

Domyślnie

Kod:
    Your browser fingerprint appears to be unique among the 756,866 tested so far.
    O tym wlasnie mowilem :P

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

Your browser fingerprint appears to be unique among the 756,890 tested so far
    Najśmieszniejsze jest to ile potrafi wyciągnąć z naszego komputera ten skrypt.
    na przyklad co? ja tu widze tylko bezuzyteczne informacje na temat pluginow javy i systemowych czcionek?
    War, war never changes.

Domyślnie

... i to wlasnie pozwala na unikalne okreslenie przegladarki

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    ... i to wlasnie pozwala na unikalne okreslenie przegladarki
    ok teraz rozumiem - ale co jesli zmienie plugin badz go zaaktualizuje? zostaje wyrzucony z listy fingerprintow?
    War, war never changes.

Domyślnie

raczej nie... raczej zostanie wyliczony nowy fingerprint i pojawisz sie jak nowa przegladarka - tak sadze ale nie wiem, nie mam pojecia jak to dokladnie dziala

Domyślnie

Cytat Napisał GSG-9
    na przyklad co? ja tu widze tylko bezuzyteczne informacje na temat pluginow javy i systemowych czcionek?
    Notabene tak, pokazują nam kilka bezużytecznych wiadomości, jednak możliwości tego ustrojstwa są dużo większe.
    Tu są chyba wszystkie możliwości (a przynajmniej większość):
    BrowserSpy.dk

Cytat Napisał GSG-9
    ok teraz rozumiem - ale co jesli zmienie plugin badz go zaaktualizuje? zostaje wyrzucony z listy fingerprintow?
    Stosowanie stwierdzenia "wyrzucony" i "uciekniesz" będzie używane w różnych okolicznościach. Uciekać z listy fingerprintów będziemy gdy będą blokowały dostęp do czegoś, a martwić się "wyrzuceniem" gdy będą umożliwiały dostęp do czegoś.

Cytat Napisał TQM
    raczej nie... raczej zostanie wyliczony nowy fingerprint i pojawisz sie jak nowa przegladarka - tak sadze ale nie wiem, nie mam pojecia jak to dokladnie dziala
    Też, tak sądzę. W niektórych przypadkach, żeby zmienić fingerprint wystarczyło by np. zablokować cookies, z kolei w innych np. doinstalowanie/aktualizacja pluginu może nie powodować zmiany fingerprinta.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania