Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Bug w paincie?

Domyślnie Bug w paincie?

Witam kiedyś od kogoś słyszałem, że w paincie istnieje bug umożliwiający cofnięcie zamazania częsci obrazu. Np zdjęcie z numerem karty kredytowej z zamazaną częścią numeru, zdjęcie znalezione poprostu w google..a my sprytnie cofamy zamazanie i mamy numer...same korzyści. Jednak marzenia marzeniamy, ale jak to przekłada się na rzeczywistość? Pzdr.

Domyślnie

W plikach bmp 24bitowych można ukryć drugi obrazek z niewielką stratą na jakości rzeczywistego obrazka.
    Sama kiedyś takie coś napisałam.
    Chyba tylko w ten sposób możesz cofnąć zamazanie w paincie haha.

Jak ukryć drugi obrazek? Proste! Każdy piksel w obrazku bmp24bitowym składa się z trzech bajtów RGB
    czyli pixel o kolorze czarnym jest zapisany w pliku jako : 0000000 0000000 0000000
    Aby ukryć w nim pixel biały poświęcamy ostatnie 4 bity każdego bajta Red,Green,Blue i wyjdzie nam coś takiego:
    0000FFFF 0000FFFF 0000FFFF
    Jak widać po ukryciu białego pixela w czarnym, nieznacznie nasz oryginalny czarny trochę rozjaśniał - ale gwarantuje, że jest to tak znikoma zmiana, że nie widać różnicy.
    W ten sposób można pod każdym oryginalnym pixelem obrazka ukryć inny, tracąc tylko nieznacznie na jakości tego pierwszego. Wiec w ten sposób można przemycać ukryte informacje i fotki.

Ja pisałam kiedyś taki program, bo to proste jest - już nie mam ale jakby było wielkie zainteresowanie to może się skusze jeszcze raz. Dla niedowiarków inny tego typu program Tajnopis 1.01 --> http://dutkiewicz.mail.waw.pl/

Domyślnie

jesli ktos skanuje swoja karte i wysyla (z zamazana czescia numerow) to na pewno nie bawi sie w steganografie :-) wiec takie 'odmazywanie' mozna miedzy bajki wlozyc ale powodzenia...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Chodziło mi oczywiście o standardowe "zamazanie" pliku w paincie, zapisanie go, edytowanie utworzonego pliku i zrobienie czegoś w stylu cofnij czyli ctrl + z (co jest oczywiście niedostępne już po zapisaniu pliku i ponownym edytowaniu)...a może tylko ukryte? Napisał mi to człowiek, który zwykle nie bawił się w kłamstwa, ale może tym razem skłamał :]

Domyślnie

pliki graficznie nie maja informacji o wczesniejszych wersjach danych ktore zawieraja - nie ma wiec opcji zrobienia 'cofnij'
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Paint jest programem rastrowym a nie wektorowym, więc nie ma w nim czegoś takiego jak zakrywanie czy zamazywanie z możliwością cofnięcia czy też usunięcia warstwy zakrywającej inna warstwę (z numerem).

Domyślnie

rastrowe też zostawiają warstwy, o ile nie jest to plik skompresowany. PSD ma, ale jpg, bmp, png, gif itd już nie. Co zamazane to już raczej "odmazać" się nie da. No chyba że pamiętasz co tam było, pobawisz się klonowaniem etc...
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

Zasady Postowania