Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 19

Temat: Wyłączanie komputera w sieci LAN za pomocą drugiego.

Domyślnie Wyłączanie komputera w sieci LAN za pomocą drugiego.

Witam,
    Otóż szukam łatwego oraz skutecznego programu do wyłączania komputera w sieci LAN. Chodzi mi dokładnie o program tego typu: z komputera nr. 1 chciałbym wyłączyć komputer nr. 2 itp.

czego potrzebowałbym do takiego przedsięwzięcia prócz adresu IP?

Domyślnie

Generalnie uprawnien admina na drugim kompie... najprosciej jesli masz taki sam login i haslo na swoim, wtedy windows zrobi za Ciebie pass-through authentication i wykona polecenie...

2 linijki w perlu doslownie i mozna zdalnie zamknac maszyne - taki sam efekt jak wywolanie shutdown z parametrami... albo uzyj psexec - te same wymagania, ten sam efekt
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

jest takie cos jak IPC, mozesz tworzyc zdalnie uslugi i nimi sterowac.
    pliki wrzucasz przesz share'a.

tak wlasnie dziala psexec.

Domyślnie

jeżeli chodzi o komendę shutdown \m to nie działa. reszty zbytnio nie rozumiem.

Domyślnie

shutdown ssie. i wysyla passy do twojego konta w lan
    zeby uzyc opcji -m w shutdown, musisz przekazac dane konta i haslo ktore istnieje w zdalnym systemie. jedynym takim przypadkiem jest kiedy zdalny system to kontroler domeny, a ty sie na niego zalogujesz i masz prawo seshutdownprivilege.

seremoteshutdownprivilege jest wymagane jak wylaczasz inny komp, nie bedac do niego zalogowany.

Domyślnie

Cytat Napisał rax666 Zobacz post
    jedynym takim przypadkiem jest kiedy zdalny system to kontroler domeny, a ty sie na niego zalogujesz i masz prawo seshutdownprivilege.
    mala korekta... zdalny nie musi byc kontrolerem - musi byc czlonkiem domeny... jak wysylasz polecenie i autoryzacje to autoryzacja moze isc wzgledem lokalnych kont albo kont w domenie - podajesz `\\domena\user' jako autoryzacje albo '\\maszyna\user' i wtedy uprawnienia musza sie zgadzac

Domyślnie

a więc co robić? bo niestety nadal nic nie rozumiem.
    może jakiś program się sprawdzi? niestety nie mogę zainstalować nić na drugim komputerze który podłączony mam pod swój router.

Domyślnie

po wpisaniu w cmd komendy
    shutdown -m xxx-0xAx251x6 -r -c "shutdown" -t 30

wyskakuje mi błąd:
    Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej

a przy wpisywaniu swojej nazwy w cmd mój komputer się wyłącza

Domyślnie

podajesz `\\domena\user' jako autoryzacje albo '\\maszyna\user' i wtedy uprawnienia musza sie zgadzac
    uzywajac windowsowskiego shutdown'a nic nie podajesz, on wysyla twoje konto, twoja omene, i twoje haslo

a za pomoca api to pewnie tak, ja tam wglebiam sie w to dopiero od kilku dni i sporo nie wiem, dzieki za info.

anyway, wiesz moze co jest odpowiedzialne za shutdown? mam teraz mase ciezkich programow odpalona ktorych nie moge zamknac, a zeby odpalic 2x virtualboxa z win2003 server i xp musze miec conajmniej 600 MB ramu a mam tylko 300 ;/ wiec testowac teraz nie moge.

wiem ze jest IPC - zdalne sterowanie uslugami. czy shutdown leci tak samo? czy IPC to nie tylko uslugi? ipc nie w znaczeniu inter process comm tylko jako share.

(funkcja InitiateSystemShutdownExW)

Domyślnie

Ja nie jestem widnowsowy czlowiek... to nie moj swiat
    Napisalem sobie maly skrypcik w perlu, doslownie 2-3 linijki... robi mi shutdown zdalnej maszyny przekazujac moje dane windowsowymi kanalami ale jesli psexec mozesz odpalic i podac jako kto ma sie autoryzowac... to powinno dac sie odpalic zdalnie shutdown.

Inne wyjscie... zrob 'Run As...' i podaj admina AD a jako cel psexeca podaj zdalna maszyne, wtedy psexec poleci z uprawnieniami admina i takie zostana przekazane do docelowej maszyny - przynajmniej tak powinno to zadzialac (ale moge sie mylic)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania