Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Thomson SpeedTouch 516; jak złamać hasło; reset nie działa

Domyślnie Thomson SpeedTouch 516; jak złamać hasło; reset nie działa

Witam!
    To mój pierwszy post, a więc witam szanownych forumowiczów.

Otóż mam taki problem. Zakupiłem na internecie modem(jak w temacie).
    Z modemem łączę się poprzez jego ip. Jednak ma zmienione(ze standardowego) hasło i login. Reset oraz upgrade firmware nie działa.

Pytanie:
    Czy istnieje jakaś możliwość dostania się na modem bez hasła, zmiana bez znajomości obecnego, jakiś program do włamu bruteforce(podejrzewam, że nikt tu wcześniej nie zakładał trudnego hasła)?

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Domyślnie

email do sprzedawcy - powinien podac haslo skoro sprzedaje sprzet

ja kupilem firewall caly i tam nie ma opcji za bardzo resetu tak sobie jak w routerkach domowych... ale przed wyslaniem sprzetu do mnie sprzedawca zrobil reset i dostarczyl karteczke z domyslnymi haslami i bez zadnej swojej konfiguracji
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    email do sprzedawcy - powinien podac haslo skoro sprzedaje sprzet

ja kupilem firewall caly i tam nie ma opcji za bardzo resetu tak sobie jak w routerkach domowych... ale przed wyslaniem sprzetu do mnie sprzedawca zrobil reset i dostarczyl karteczke z domyslnymi haslami i bez zadnej swojej konfiguracji

To, że powinien to jest dla mnie jasne, jednak tego nie zrobił. Dzwoniłem do niego i gość wygląda na całkowicie zielonego w tej kwestii. Powiedział mi, że powinienem zresetować sprzęt i powinno grać. Ten jednak na reset nie reaguje.

Oczywiście napisałem również do sprzedawcy, że z chęcią wyśle mu sprzęt by on mi go zresetował skoro to wystarczy wg niego(czekam na odpowiedź). Zresztą, kto korzysta z allegro, wie, że zdarzają się tam problemy z kontrahentami, tego się poniekąd obawiam i dlatego szukam czegoś na własną rękę.

Zależy mi jednak też trochę na czasie, bo sieć miała już stać dwa tygodnie temu.

Domyślnie

Niektóre routery wymagają przyciśnięcia 5s po 5 razy, wtedy się resetują.
    Inne wymagają logowania przez https... sprawdź może pomoże.

Domyślnie

tu racja... poszukaj w sieci manuala do urzadzenia i zobacz jaka jest procedura...

Sam spotkalem sie z tym, ze trzeba przytrzymac 3s, poczekac az mrugnie jedna lampka, pozniej puscic przycisk na 1s i wcisnac znowu na 3s... jesli zrobisz przerwe 2s to juz nie zadziala ma byc 1 sekunda i nie wiecej, nie mniej...

dokumentacja producenta powinna to dokladnie wyjasniac
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Dziękuję Panowie za rady.

Próbowałem waszych sposobów, oraz swoich kombinacji przemieszanych z waszymi metodami. Nic nie działa. Wg instrukcji a także danych z różnych forów, już dawno modem powinien być zresetowany i to ze sto razy. Jednakże, jak wspomniałem - lipa.

Prowadzę obecnie batalię z kontrahentem z allegro, który wysyła mnie obecnie z tym sprzętem do informatyka

Wystosowałem już trzeci mail i czekam na odpowiedź.

Jakbyście mieli jeszcze jakiekolwiek pomysły to proszę pisać. Sieć miała stać już dawno, a tu taka lipa.

Ponaglam pytanie, czy istnieje jakiś brutalniejszy sposób(czyt. złamanie hasła) na dostanie się do tego urządzenia?.
    Tak aby uniknąć sytuacji, w której ktoś posądzi mnie o próbę włamania się na czyjś sprzęt, na prośbę, mogę wykonać kilka fotek i pokazać, by rozwiać wątpliwości.

Zaznaczam, że jest to mój sprzęt, i szukam każdego sposobu na dostanie się do tego urządzenia - czy to przez jakiś magiczny reset, czy poprzez złamanie hasła, czy cokolwiek innego, co umożliwi mi korzystanie z niego.

Pozdrawiam.

Domyślnie

Imho nie ma takiej opcji, żeby nie działał reset

Z łaski swojej spróbuj:

Hardware reset

Proceed as follows:
    1
    Make sure the SpeedTouch™ is turned on.
    2
    Use a pen or an unfolded paperclip to push the recessed reset button on the
    back panel. The reset button is marked with a red circle. Push it until the power
    LED lights red - this will take about 7 seconds.
    to z manuala...

pozdrawiam