Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Cracking hasła bios.

Domyślnie Cracking hasła bios IBM -> Problem rozwiązany+małe FAQ

Nie wiem czy w dobrym dziale bo temat dotyczy crackingu, a nie hackingu.

Otóż mam taki problem. Kupiłem laptopa wiedząc, że ma założone hasło na bios, poprzedni użytkownik także nie wiedział co z tym zrobić. Teraz w czym tkwi ów problemik.

Laptop to IBM 570E z pamięcią hasła biosu w eepromie :/ Nie chce kombinować z hardware'm bo mało się na tym znam więc całe to lutowanie programatora mnie nie urządza, powiedzmy, że będzie to ostateczność.

Dla nie mających styczności z takimi hasłami, resetowanie biosu bateryjką czy zworką nie pomaga, hasło jest eepromie czyli pamięci stałej!

Komputer odpala się i staje żądając hasła. Bootowanie oczywiście odpada, po wciśnięciu f12 odpowiedzialnego za tymczasowe bootowanie to samo. Wpadłem na pomysł by spróbować dostać się tam programowo za pomocą innego komputera.

Sprawdzałem czy bootowanie nie jest włączone domyślnie z innej lokalizacji, ale nie odpala ani bsd livecd, ani startowy win95.

Robił ktoś coś takiego już, nie wiem może przez rs232? Jak tak to jakiego softu używał? Jakieś krótkie how-to?
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Problem rozwiązany, choć nie do końca po mojej myśli. Cracking hasła bios IBM został opisany na drugiej stronie tego tematu.

W razie jakichkolwiek pytań PW.
    Ostatnio edytowane przez aPhoenix : 12-29-2009 - 11:41 Powód: Problem rozwiązany

Domyślnie

ja mialem kiedys tak i zwykle wyciagniecie bateryjki pomagalo.
    sprobuj:
    zroznicowac sume kontrolna CMOS
    wyczyscic programowo lub sprzetowo pamiec CMOS
    poszukaj jakis programow typu bios cracker
    btw. postepuj rozwaznie bo bios to delikatna rzecz.

Domyślnie

Tak jak pisałem wcześniej, próbowałem:
    - czyścic CMOS (bateryjka itp.), nie działa dla IBM ! Może cmos się zresetował, ale hasło przechowywane jest w eepromie!
    - zmiana sumy kontrolnej nie pomaga, oczywiście ta sprzętowa bo bootować dyskietki się nie da (wyciągałem ram, hdd - efekt = brak).
    - czyszczenie programowe odpada, nie dam rady nic bootować.
    - bios cracker to samo. Nie ruszy bo nie da się bootować. Chyba, że znasz jakiś który odpala się zaraz po przetestowaniu odczytu fdd.

Domyślnie

Ostatnio edytowane przez zuber : 12-23-2009 - 20:34

Domyślnie

Ekhm...

Cytat Napisał aPhoenix
    Dla nie mających styczności z takimi hasłami, resetowanie biosu bateryjką czy zworką nie pomaga, hasło jest w eepromie czyli pamięci stałej! [..]

Tak jak pisałem wcześniej, próbowałem:
    - czyścic CMOS (bateryjka itp.), nie działa dla IBM ! Może cmos się zresetował, ale hasło przechowywane jest w eepromie!

Cytat Napisał zuber Zobacz post
    O tym wiem, notabene jest prostszy sposób, odczytuje się eeprom przylutowując do niego raptem trzy kabelki za pomocą portu com. Ale to ostateczność bo wiąże się z manipulacją lutownicą przy płycie głównej.

Tu ten prostszy sposób.
    http://sodoityourself.com/hacking-ib...bios-password/

Ja chcę to spróbować zrobić programowo, teoretycznie bez rozbierania laptopa i manipulowania przy płycie. Ten sposób będzie ostatecznością choć nie jest trudny.
    Sekwencja:
    - sczytać eeprom
    - roszyfrować
    - wyodrębnić hasło

Domyślnie

no to zgaduj haslo, powodzenie

Domyślnie

Jesli jest to tylko POWER ON PASSWORD to mozna go latwo zdjac w ten sposob:

(informacja wyciagnieta z manuala IBM THINKPAD 570E)

Jesli nie to mozna mozna by probowac uzyc bypassa:

Some BIOS manufacturers implement a backdoor password. The backdoor password is a BIOS password that works, no matter what the user sets the BIOS password to. These passwords are typically used for testing and maintenance. Manufacturers typically change the backdoor BIOS passwords from time to time.
    http://www.tech-faq.com/reset-bios-password.shtml

Domyślnie

Pierwsza próba ... failed :P
    Druga ... nie mam supervisior password.

Tak teraz na serio próbowałem pierwszej metody z przytoczonego fragmentu książki i nic, dla pewności, że są zwarte, nawet zlutowałem te piny. Dalej nic. Więc doszedłem do wniosku, że to musi być supervisor password. Drugiej metody nie próbowałem z oczywistych względów, nie mam hasła superwajzera.

Trzecia metoda, chyba działa jedynie w 5% przypadkach, u mnie nie działa.

Jeszcze jakieś pomysły, czy mam się brać i poszukać tych dwóch diód i rezystorów? :/

Domyślnie

mialem kiedys podobny problem, ale rozwiazalem go dzieki temu:

http://www.download.net.pl/1653/CmosPwd/

natomiast to narzedzie mysle ze rozwiaze problem, wyswietla hasla supervisor, etc
    http://www.telefonica.net/web2/telam...a/h/awardm.zip

Domyślnie

Cytat Napisał g3t_d0wn
    CMOSPWD - Aplikacja do odzyskiwania haseł do BIOS-ów. CmosPwd wyświetla zapomniane hasło do BIOS-u między innymi takich firm, jak AMI, Award, Phoenix, IBM i Toshiba. Program uruchamiany jest z linii poleceń.
    Chyba piszę niewyraźnie. Jakbym mógł bootować z płyty czy fdd nie miałbym problemu! O to chodzi, że hasło jest power on/supervisor itd itp. włączam laptopa i wyskakuje hasło zanim dojdzie do jakiegokolwiek bootowania.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni