Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: atak kontrolowany

Domyślnie atak kontrolowany

Witam serdecznie

Chciałbym w ramach eksperymentu przeprowadzić coś w rodzaju próby odgadnięcia hasła. Mam 2 komputery spięte kabelkiem krossowanym i w całym tym eksperymencie chodzi o zaobserwowanie ruchu pakietów z przed ataku i w momencie ataku. Zasugerowano mi żebym znalazł jakiś program próbujący odgadnąć hasło na drugim komputerze. Prosiłbym o jakieś sugestie odnośnie programów jak i samego ataku jak to przeprowadzić.

Pozdrawiam

Domyślnie

Proponuję Wireshark'a...można się przy nim wiele nauczyć

Jeśli chodzi o obsługę to od razu radzę zajrzeć do dokumentacji zanim zadasz pytanie jak programu uzyć...

Co do ataku...za mało informacji...

pozdrawiam

Domyślnie

w sam raz Ethereala planowałem użyć. Co do ataku - tam mam zobaczyć jak wygląda ruch w sieci (pomiędzy tymi 2 komputerami), a raczej jego brak. Na planowanym atakowanym komputerze postawić hasło. Następnie z jednego komputera uruchomić jakiś program (prowadzący zaproponował mi użycie jakiegoś generatora umożliwiającego złamanie hasła, dlatego prosiłbym o jakieś propozycje), który będzie generował ruch poprzez próbę złamania hasła i go zaobserwować.

Na obu komputerach będą prawdopodobnie zainstalowane windowsy xp. Ogólnie cały ten "eksperyment" ma na celu zaobserwowanie ruchu.
    Ostatnio edytowane przez Stillo : 12-15-2009 - 17:42

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

Cytat Napisał Stillo Zobacz post
    Na planowanym atakowanym komputerze postawić hasło. Następnie z jednego komputera uruchomić jakiś program (prowadzący zaproponował mi użycie jakiegoś generatora umożliwiającego złamanie hasła, dlatego prosiłbym o jakieś propozycje), który będzie generował ruch poprzez próbę złamania hasła i go zaobserwować.
    nadal nie rozumiesz. za malo informacji, co to znaczy 'postawic haslo'?
    o jakiej usludze mowisz?
    War, war never changes.

Domyślnie

Może po prostu udostępnij jakieś zasoby na hasło np. folder...

Co do programu do łamania to Ci nie pomogę...bo mam wrażenie, że nawet nie chciało się poszukać...google się kłania...

powodzenia

Domyślnie

Cytat Napisał GSG-9 Zobacz post
    nadal nie rozumiesz. za malo informacji, co to znaczy 'postawic haslo'?
    o jakiej usludze mowisz?
    myślałem właśnie nad udostępnieniem jakiego folderu i zabezpieczenie go tak jak właśnie kolega niżej pisał. Chyba, że masz jakąś lepszą propozycję ?

Pozdr.

Cytat Napisał lojciecdyrektor Zobacz post
    Może po prostu udostępnij jakieś zasoby na hasło np. folder...

Co do programu do łamania to Ci nie pomogę...bo mam wrażenie, że nawet nie chciało się poszukać...google się kłania...

powodzenia
    znalazłem coś takiego http://localh0st.pl/2009/07/lamanie-...owsa-ophcrack/ Jeszcze nie ściągałem, bo trochę to zajmuje. Napisałem właśnie na tym forum, bo sądziłem że ktoś mi doradzi coś ciekawego.

Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 12-15-2009 - 18:12

Domyślnie

Jeśli jest tak jak piszesz to w sumie program nie ma znaczenia, ponieważ nie liczy się skuteczność, a to co idzie kablem...

Jeśli chodzi o inne propozycje...FTP, HTTP, telnet wymieniać można by długo...kwestia jak dużo chcesz się narobić...dlatego GSG-9 spytał jaką masz na myśli usługę...

Domyślnie

Cytat Napisał lojciecdyrektor Zobacz post
    Jeśli jest tak jak piszesz to w sumie program nie ma znaczenia, ponieważ nie liczy się skuteczność, a to co idzie kablem...

Jeśli chodzi o inne propozycje...FTP, HTTP, telnet wymieniać można by długo...kwestia jak dużo chcesz się narobić...dlatego GSG-9 spytał jaką masz na myśli usługę...
    w sumie wystarczyłby pewnie jakiś program w c++, ale nie podjął bym się próby jego napisania Co do skuteczność to faktycznie nie musi być duża, bo pewnie ustawiłbym jakieś łatwe hasło.

W sam raz te propozycje chyba raczej nie wchodzą w grę, ponieważ doświadczenie musi mieć postać ataku na drugi komputer i możliwość zaobserwowania wpływu na ruch pakietów. Dlatego właśnie szukam jakiś program, który umożliwiłby próbę złamania hasła z drugiego komputera.

Jeśli by się to udało to przeprowadzę atak za pomocą generatora DDOS w następnym etapie. Ale na razie muszę zrobić tą pierwszą część.

Same doświadczenie będę przeprowadzał dopiero w przyszłym tygodniu pewnie, ale wcześniej chciałbym się zorientować co i jak. Dlatego za każdą pomoc będę wdzięczny.
    Ostatnio edytowane przez Stillo : 12-15-2009 - 18:47

Domyślnie

o ile dobrze pamietam Lc5 ma opcje ataku na zdalny komputer
    Atheros? - nanzwa mhata yangu