Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Włamanie na serwer

Domyślnie Włamanie na serwer

Witam,
    Mam takie nietypowe pytanie Mianowicie mam na studiach zajęcia z bezpieczeństwa danych na których cześć osób ma atakować serwer a cześć bronić. Problem wygląda tak: na jednym komputerze będzie postawiony:
    - Windows serwer 2008 lub 2003
    - SQL
    - ISA Firewall
    - Jakaś stronka WWW
    - plus usługi typu proxy

a druga cześć osób będzie musiała się włamać na ten serwer np pozmieniać DNS-y zmienić treść WWW lub bazy danych SQL itd. Osoby odpowiedzialne za włamanie mogą używać jakich tylko chcą programów czy narzędzi. Więc proszę o porady, pomoc jak i czym się włamać na ten serwer. Odnośnie serwera będzie miał on 2 karty sieciowe
    - jedną z adresem publicznym
    - druga z adresem lokalnym.
    Komputer atakujący z serwerem będzie podpięty po lanie.

Proszę o sugestie jak się za to zabrać ewentualnie za pomoc.

Pozdrawiam

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

czemu od razu zakladasz, ze bedziesz go atakowal a nie bronil?
    na koncu wyjdzie ze to komputer nauczyciela
    takie moje 3gr.
    War, war never changes.

Domyślnie

Chcesz pomyslow - zobaz tutaj wszystkie te filmiki po kolei http://www.youtube.com/user/CyberWATCHcenter

Tak powinno sie to robic!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

@up nie prawda, nie masz podstawowej wiedzy na ten temat, nie reklamuj badziewia.
    War, war never changes.

Domyślnie

GSG-9 a temu zakładam że będę atakował bo koleś już podzielił dwie grupy i jestem w tej atakującej. Pomoże mi ktoś?

Domyślnie

A pewnie, ze ci pomoge. Poprzegladaj materialy i notatki z zajec. Jesli twierdzisz ze to w ramach studiow wiec tam powinienes miec wszystko ladnie wypisane. Inaczej grupy nie mialy by sensu, bo przed czym sie bronic skoro nikt nie umie zaatakowac.

Domyślnie

Cytat Napisał master2007 Zobacz post
    GSG-9 a temu zakładam że będę atakował bo koleś już podzielił dwie grupy i jestem w tej atakującej. Pomoże mi ktoś?
    Jak ktos zainstaluje 2003 + wszystkie aktualizacje + recznie czegos nie spierniczy grzebiac tam gdzie nie potrzeba to zapomnij o wlamie

Jak dla mnie to raczej nie podchodzi pod zajecia na uczelni , a raczej serwer na uczelni.

Nie raz sa pewne slabe strony takich systemow - glownie gdy razem na jednej maszynie instaluje sie pewne uslugi (pewne role powinny byc rozgraniczone na rozne maszyny). Ale to tez nie do konca to jak sie chce zrobic na "tip-top" wtedy rozdzielamy na rozne fizyczne maszyny - glownie pod katem niezawodnosci itd.

Zreszta te problemy wystepuja tylko gdy robi to osoba nie swiadoma i przy prawidlowej instalacji mozna je wyeliminowac.

Tak jak bys byl ciekawy to chodzi o uprawnienia na jakich parucuja poszczegolne role serwera - choc w wiekszosci wypadkow umozliwa to glownie zamieszanie w sieci (ale nie wlamanie) np. modyfikacje DNS-ow o ktorych wspomniales... Tak samo nie jest to proste do wykonania (jednak realne)...

Pewne szanse istnialy by gdyby zostala udostepniona zle skonfigurowana usluga Serwera terminali (w Win2003 i 2008 role te nazywaja sie inaczej - zreszta zmianie nazwy uleglo wiele uslug w win2008).

Podsumowujac - taki temat to jest bzdura bo z tego co widze twoja wiedza nie pozwolila by sie wlamac na jakikolwiek stary system z masa znanych bledow...
    Ostatnio edytowane przez tom : 11-11-2009 - 01:38
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"