Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Podanie gg niebezpieczne?

Domyślnie Podanie gg niebezpieczne?

Witam serdecznie.
    Czy możliwe jest przejęcie komputera poprzez podanie niepowołanej osobie numer gadu-gadu? Ostatnio zdarzył mi się taki przypadek, że po wypowiedziach na pewnym forum dotyczącym kont, gdzie mogą znajdować się moje pieniądze odezwał się do mnie pewien nieznajomy przesyłając PW abym dał nr gg to mi wytłumaczy to i tamto.
    Dałem numer ale nie odezwał się już po tym. W tym czasie miałem wyłączonego firewalla, włączonego tylko Avasta. Czy poprzez podanie samego numeru mógł włamać się na mój komputer? Przejmować hasła i monitorować co robię na komputerze? Tylko sam numer podałem... Nie klikałem w żadne linki ani nic.
    W sumie to gg nie używam tylko Konnekta, czytałem stare artykuły, że gg ma pełno dziur ale być może to naprawili a przez konnekta to nie wiem jak to jest.
    Proszę o pomoc i rady.

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

nic ci nie jest. jest to mozliwe ale nieoplacalne.
    War, war never changes.

Domyślnie

Tak, ja też w to również bardzo wątpię. Lecz zawsze możesz sprawdzić odpal jakiegoś firewalla, sniffera i obserwuj co się dzieje na łączu.

Jak coś na to wskazuje, że ktoś Cię monitoruje czy coś tam z Tobą robi to opisz swoje podejrzenia na forum a na pewno sprostujemy jakoś

Domyślnie

Odpowiadając na Twoje pytanie:
    Czy możliwe jest przejęcie komputera poprzez podanie niepowołanej osobie numer gadu-gadu?

Tak jest to możliwe jak najbardziej. Co prawda w przypadku NAT'u wymaga to włamu do conajmniej 2 maszyn, ale teoretycznie sam numer wystarczy aby się włamać - mimo wszystko w dobie dzisiejszych IP, servów i mechanizmów kontrolujących wymaga to wysokiej klasy specjalisty. To nie czasy, że każdy ma Win95. Teraz każdy lamer ma firewalla i system bardzo bezpieczny (XP, Vista): PP

Domyślnie

Według mnie to nie masz się czego obawiać, bo jedyne co mógł zdobyć to info o tobie z serwera gg i ewentualnie twoje ip, przy czym byłoby to ip komputera na którym masz odpalone gg. W takim wypadku jeśli nie masz zewnętrznego ip albo jesteś za nat-em to ma zamało informacji żeby coś zrobić z zewnątrz.
    Bezpieczeństwo to jedno, ale nie ma co popadać w paranoje.
    Zobacz to na pocieszenie.

http://hack.pl/aktualnosci/chip_konk...e_za_darmo_660

Nikt się nie włamał tak, że jak nie masz grubej kasy na koncie to możesz spać spokojnie.

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

@laik707 nie odkopuj tematow, napisalem tydzien temu
    nic ci nie jest. jest to mozliwe ale nieoplacalne.
    i nie rozumiem dlaczego juz wtedy temat nie zostal zamkniety?
    War, war never changes.