Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Włamanie do sieci bezprzewodowej

Domyślnie Włamanie do sieci bezprzewodowej

od niedawna mam w domu WI-FI żeby korzystać z neta na laptopie... ale mimo iż połączenie mam 'jakość znakomita' internet momentami strasznie wolno chodzi, potem jak wyłączam wirelessa wielka ulga i znów pełne łącze dla siebie.
    Mieszkam w bloku więc 'szkodników' nie brakuje....
    Wpierw miałem niezabezpieczoną, to od razu sąsiedzi ryczeli, o mamy internet za free! ale zabezpieczyłem sieć metodą WPA (8~63 znaków), aktualne hasło ma ponad 12... duże i małe litery oraz cyfry...

Słyszałem o programie typu wardriving, co hackuje i łamie hasła w sieci. Nie zdziwiłbym się że mieszka koło mnie jakiś haker co co chwila łamie mi hasło...

Teraz do was mam dwa pytania.

1) Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą internetu...

2) Jak włamać się komuś (złamać hasło) do sieci bezprzewodowej...

Satysfakcjonować będzie mnie nawet odp na pyt 1, ale może ktoś wie więcej, bo skoro ktoś w moim bloku potrafi się włamać, to znaczy że jest to wykonalne dla każdego

Ormi jest offline %x-%x-%x-%n

Domyślnie

2) W internecie jest o tym pełno materiałów.
    1) Nie ma sposobu na stuprocentowe zabezpieczenie się przed włamaniem do sieci. Dopóki istnieje możliwość przechwycenia pakietu, będzie istnieć możliwość złamania szyfru. Ale możesz wyłączyć rozgłaszanie essid, zastosować szyfrowanie WPA2, które jest jeszcze mocniejsze od WPA. Włączyć oczywiście filtrowanie mac, które może nie jest trudne do obejścia, ale zawsze nieco zwiększa poziom bezpieczeństwa sieci. Do tego, żeby sprawdzić czy ktoś kto nie powinien nie korzysta z twojego internetu możesz sprawdzać na routerze listę osób aktualnie połączonych.
    Black Coders | Hacking, Kernel, Linux, Operating Systems, Programming
    I otworzyła studnię Czeluści,
    a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
    i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze.
    A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
    i dano jej moc jaką mają ziemskie skorpiony.
    (...)
    I dano jej nakaz aby nie zabijała,
    lecz aby przez pięć miesięcy cierpieli katusze...

Eragon Argetlam jest offline inception?no problem

Domyślnie

Tak jak Ormi- nie ma 100% na zabezpieczenie- im dłuższe hasło tym trudniej złamać... węc chyba 63 znaki wystarczą- druga sprawa- internet przewodowy:P chyba ze Ci podepnie sie pod kabel (kocham "bloki"- gnizdko i śmiga bez niczego:P)

A co do słowa haker to poczytaj słonik jakiś OK?...
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

Domyślnie

wielkie dzięki za wskazówki, rzeczywiście jest lista osób połączonych i nawet zobaczyłem na gg czy ktoś z moich sąsiadów ma podobne IP - bingo, kolesia podkablowałem na policję, wraz z rodzicami przyszedł i mnie przeprosił (miał 16 lat ;| ) i zapewnił, że to się wiecej nie powtórzy. Co do złamania takiej sieci, to się nie doszukałem konkretów... pomożecie mi podesłać kilka linków, czy to na PW czy w kolejnym poście? Dzięki koledzy z góry za tak serdeczną pomoc

Domyślnie

Jak ktoś patrzy w twoje okno to też kablujesz na policję? To twoja wina, że się podłączył, uważaj bo ci podeśle linki cwelu.. Może zaczniesz wyceniać szkody, co?
    Sam chcesz wiedzieć jak się włamać a ludzi kablujesz
    To co robię to tylko hobby...
    Miejsce Polska, system samowolka, cel to forsa - w tym tkwi sekret. Biorę co los da, życie made in Polska, to jest moje miejsce, bo kocham to miejsce.
    http://images35.fotosik.pl/60/8b30de7006ef376e.jpg

Domyślnie

pscager: Święte słowa... Lol... Na policję... Pffff xD
    (...)

Domyślnie

Przez Twoj brak wiedzy i rozsadku podlaczyl sie 16!! A Ty na policje. Zastanow sie nad soba i swoim zachowanie. Bo tak na prawde ta osoba zaplacila za Twoja glupote. WPA-PSK + filtracja mac .. 2 minuty ustawiania na routerze/AP.

Domyślnie

Nie czepiajcie sie ze poszedl na policje - mial prawo i z niego skorzystal - przepisy mowia jasno o nieautoryzowanym uzyskaniu dostepu... a dzieciak pozwolenia nie mial i koniec - zlamal prawo, na to jest paragraf i nie ma dyskusji.

Uzasadnienie z Waszej strony ze to dzieciak, ze ma 16 lat, ze tylko neta za free ciagnal - co to za uzasadnienia w ogole sa?
    A jak 16-latek stlucze gebe jednemy czy drugiemu bo chcial tylko te pare zlociszy co miales w kieszeni to tez bedziecie bronic bo ma 16 lat i w sumie strata niewielka - w koncu to tylko pare zlociszy... ? Takich analogii mozna pokazac bardzo wiele.

Gdyby takie cos mi sie przytrafilo to ja bym osobiscie na policje nie zglosil - widac koles lepszy ode mnie - moja strata, niech sobie pociagnie nieco neta i juz a ja sie naucze jak go zablokowac na przyszlosc :-) ale to jest moje prywatne podejscie jesli chodzi o dostep do mojej prywatnej sieci wifi. Jesli natomiast ktos wlazlby do czegos co zwiazane jest z moja praca albo sprobowal podpiac sie do moich komputerow zamiast tylko korzystac z internetu za free to natychmiast mialby na glowie policje... tym bardziej ze w przypadku wlamywacz musi byc gdzies bliko.

P.S.
    Dzieciakowi raczej nic nie zrobia, pewnie rodzicom tez nie - w koncu przeprosil, na pewno sie dogadaja sie i tyle (jesli jeszcze sie nie dogadali to moim zdaniem powinni jesli nie zostaly wyrzadzone zadne inne szkody).

P.S. 2
    Kiedys jechalem z Warszawy do Wroclawia nocnym pociagiem - nieco strach tak PKP... ale to byla bardzo bezpieczna podroz bo jechalem w przedziale ze zlodziejami sie okazalo i cala droge opowiadali rozne historie (w tym w jakich wiezieniach i jakich krajach "siedzieli"). Okazalo sie ze maja jedna wspolna madrosc - jak kradniesz, to kradnij tak aby Cie nie zlapali... a jak zlapia to nie miej pretensji bo to ty byles dupa a nie zlodziej.

UPDATE:
    P.S. 3
    Od paru tygodni doslownie na takie okazje wystawilem dodatkowa siec w domu - oficjalnie dla gosci ktorzy mnie odwiedzaja, wiec nie jest mocno zabezpieczona ale za to ma solidny firewall i nie ma dojscia nigdzie indziej niz do internetu. To takie nisko wiszace jablko - jak ktos chce to moze siegnac i nikt nie bedzie krzyczal. Do mojej sieci glownej sie nie dostana a ja od straty kawalka lacza nie zbiednieje
    Ostatnio edytowane przez TQM : 03-11-2009 - 10:49
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

"Pobicie kogoś dla paru złociszy" to coś zupełnie innego niż włamanie do sieci... Bo w tym drugim przypadku "przestępca" nie wyrządza praktycznie żadnej szkody "ofierze". A jeśli z taką pierdołą można iść na policję, to może np. rodzice dzieci z podstawówek zaczną latać na policję, bo ktoś na ich syneczka powiedział "idiota"? I też powiedzą:
    "Uzasadnienie z Waszej strony ze to dzieciak, ze ma 7 lat, ze to tylko małe dziecko, że to był tylko żart - co to za tłumaczenie?"
    Niby inna sytuacja, ale rozmiar wyrządzonych krzywd podobny. I moim zdaniem obie sytuacje równie absurdalne....
    Ostatnio edytowane przez Ormi : 03-11-2009 - 11:04
    (...)

Domyślnie

Cytat Napisał Ormi Zobacz post
    "Pobicie kogoś dla paru złociszy" to coś zupełnie innego niż włamanie do sieci...
    W swietle prawa to dokladnie to samo czyli przestepstwo. Rozne sa skutki i rozne sa przewidziane konsekwencje - to jest glowny punkt mojej poprzedniej wypowiedzi.

Autor mial pelne prawo isc na policje, mial podstawy, mial paragraf na ktory mogl sie powolac - skorzystal z tej mozliwosci i nie mozna go za to winic.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni