Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 18 z 18

Temat: Włamanie do sieci bezprzewodowej

Domyślnie

Hmm... Ormi masz dość ograniczone, wręcz utożsamione z ogółem, przypuśćmy "dresiarskiej społeczności" myślenie.

Wykroczenie, to wykroczenie. Jeśli ja nie robię z nikogo ofiary, dlaczego mam pozwolić na to, abym stał się ofiarą?

Jeśli już tak bardzo czepiasz się przykładu TQM'a, który, przyznam - nie był zbyt trafny, dam Ci dużo lepszy.

Skoro, twoim zdaniem (oczywiście zakładając, że użytkownik nie wykorzystuje w pełni swojego łącza) pożyczanie internetu nie wyrządza szkody, czemu by nie spróbować tego z innymi rzeczami?

Dajmy na to, masz domek jednorodzinny i garaż, a w nim powiedzmy Porsche Cayman'a. A ja mam kluczyk do twojego autka i pilocik do garażu, lub, żeby wykorzystać tylko raz, zapomniałeś zamknąć garażu.

Co ty na to, żebym, skoro nie używasz swojego autka w nocy, pożyczył go sobie, a do rana oddał? Oczywiście 'nie spowoduję' żadnych szkód, a paliwa użyję tylko troszeczkę, na jazdę po mieście.

Ewentualnie możemy dodać wariant, że tak jak na 192.168.*.* możesz sprawdzić, kto się do Ciebie podłączył, ale nie robi Ci on większych szkód, tak samo będziesz rano podczas śniadania widział jak wracam twoim porszakiem i odstawiam go do garażu, mimo to nie spowoduję żadnych szkód, ponieważ odstawię go, zanim jeszcze będziesz go potrzebował.

Od czego jest policja?

Ormi jest offline %x-%x-%x-%n

Domyślnie

Cytat Napisał ogre Zobacz post
    Hmm... Ormi masz dość ograniczone, wręcz utożsamione z ogółem, przypuśćmy "dresiarskiej społeczności" myślenie.
    Bardzo możliwe xD

Dajmy na to, masz domek jednorodzinny i garaż, a w nim powiedzmy Porsche Cayman'a. A ja mam kluczyk do twojego autka i pilocik do garażu, lub, żeby wykorzystać tylko raz, zapomniałeś zamknąć garażu.

Co ty na to, żebym, skoro nie używasz swojego autka w nocy, pożyczył go sobie, a do rana oddał? Oczywiście 'nie spowoduję' żadnych szkód, a paliwa użyję tylko troszeczkę, na jazdę po mieście.

Ewentualnie możemy dodać wariant, że tak jak na 192.168.*.* możesz sprawdzić, kto się do Ciebie podłączył, ale nie robi Ci on większych szkód, tak samo będziesz rano podczas śniadania widział jak wracam twoim porszakiem i odstawiam go do garażu, mimo to nie spowoduję żadnych szkód, ponieważ odstawię go, zanim jeszcze będziesz go potrzebował.
    Ale ja wtedy nie pójdę na policję... Ja pójdę najpierw to wyjaśnić prywatnie z owym "pożyczaczem". I jeśli ta osóbka nie wytłumaczy się należycie, to dopiero wtedy ewentualnie zadzwonię na policję. I na tym właśnie polega różnica między postępowaniem moim i założyciela tego tematu.

Od czego jest policja?
    Od spraw poważniejszych niż 16-latek zabierający drobną część łącza sąsiada, który też chce się włamywać do cudzych sieci... Przynajmniej moim zdaniem...
    Black Coders | Hacking, Kernel, Linux, Operating Systems, Programming
    I otworzyła studnię Czeluści,
    a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
    i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze.
    A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
    i dano jej moc jaką mają ziemskie skorpiony.
    (...)
    I dano jej nakaz aby nie zabijała,
    lecz aby przez pięć miesięcy cierpieli katusze...

Domyślnie

Cytat Napisał Ormi Zobacz post
    Od spraw poważniejszych niż 16-latek zabierający drobną część łącza sąsiada, który też chce się włamywać do cudzych sieci... Przynajmniej moim zdaniem...
    Z tym stwierdzeniem ciezko sie nie zgodzic szczerze mowiac... ale niestety (dla policji) maja obowiazek zajac sie kazdym zgloszeniem zlamania prawa - to ich praca, za to im placa. Prawo zlamane, policja zawiadomiona... to poszly konie po betonie

Czy ktos jeszcze ma cos do dodania czy bedziemy mogli zamknac temat?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

misiomisio jest offline suspended

Domyślnie

A ma do dodania to, że ludzie zajmują się takimi błahymi sprawami jakby nie mieli co robić. Ja też powiem, że gościu miał prawo zrobić tak nie inaczej, ale czytając jego posty, śmiem wątpić w to, że w ogóle coś zrobił
    http://img5.imageshack.us/img5/6817/misiomiso.jpg
    This Account Has Been Suspended
    Please contact the billing/support department as soon as possible.
    A Hacker Is Made Not Born
    - Effort and commitment, thats all

Domyślnie

nie będę się wdrażał w szczegóły jak było, bo to nie ma znaczenia co było dalej, jak się potoczyły losy chłopca i czy dotarł do góry przeznaczenia i zniszczył pierścień, bla bla bla....

Chciałem tylko odp na pytania, i na jedno pytanie odpowiedzieliście znakomicie, teraz chciałbym poznać, jak włamać się do takiej sieci.. jeśli to sprawia problem, i nikt mi nie powie jak to zrobić, to podziękuje bardzo i odejdę z uśmiechem na twarzy, a temat będzie można zamknąć

Domyślnie

Dyskusja jest mimo wszystko niepotrzebna, a dlaczego ?

Imho ten koles cala ta bajke wymyslil i nadal stara sie na uzyskanie odpowiedzi na pytanie numer 2

Ormi jest offline %x-%x-%x-%n

Domyślnie

Ale odpowiedzi prawdopodobnie nie uzyska, mimo że wiele osób odpowiedź zna. Dlaczego?
    1. Wystarczy nauczyć się używać google, żeby znaleźć na ten temat materiały.
    2. Jeśli jego historyjka z policją jest prawdziwa, to ja odmawiam jakiejkolwiek współpracy z nim. Poza tym jeśli ktoś zgłasza na policję włamanie do swojej sieci, a sam chce włamywać się do sieci innych, to chyba coś jest z nim nie tak.
    3. Jeśli historyjkę zmyślił, to pomocy też nie dostanie, choćby ze względu na kłamstwo xD

To by było na tyle z mojej strony
    Black Coders | Hacking, Kernel, Linux, Operating Systems, Programming
    I otworzyła studnię Czeluści,
    a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
    i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze.
    A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
    i dano jej moc jaką mają ziemskie skorpiony.
    (...)
    I dano jej nakaz aby nie zabijała,
    lecz aby przez pięć miesięcy cierpieli katusze...

Domyślnie

to by było na tyle w tym temacie... <closed>

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12