Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: hasło do bazy sql

Domyślnie hasło do bazy sql

Witam. Mam problem w firmie bo aby podlaczyc baze w platkiku potrzebuje hasla do bazy sql. Problem jest taki ze poprzedni gosciu ktory sie tym zajmowal nie zostawil hasla. Co prawda moze sie do niej logowac za pomoca autoryzacji konta admina windowsa. Z tego co podejrzalem login standardowy :sa haslo jest 15 literowe zakryte kropkami probowalem podejrzec go programem SC-PASS UNLEASH ale sobie nie radzi. Podejrzewam ze zmiana hasla z pod konta admina jest mozliwa ale wiazac sie to bedzie z podlaczeniem od nowa bazy na kazdym z komputerow a jest ich za duzo. Moze ktos zna inny sposob. Pozdrawiam

Domyślnie

1.Podsłuchaj hasło jest połączenie nie idzie po ssl lub
    2. zaloguj sie na serwer i pomiń podczas uruchamiania tabele grand

edited: jak nie chcesz zmieniać to opcja dwa nie przyda Ci sie

używając sniffera możesz złapać hash właściwie a mając hash możesz
    próbować go złamać,
    jeśli masz dostęp jak twierdzisz do bazy jako admin z klienta to hash możesz również wyciągnąć bez grzebania w sieci,
    ogólnie trzeba trochę pokombinować i wcale nie ma pewności 100%, że osiągniesz zamierzony efekt, próbować trzeba jednak
    good luck!
    Ostatnio edytowane przez markossx : 02-09-2009 - 22:42
    * markossx *

nagileon jest offline CEH

Domyślnie

Od jakiegos czasu nie ma mnie w Kraju wiec nie wiem czy cos sie zmienilo ale jesli platnik w dalszym ciagu uzywa bazy accessa to sciagnij "passware".

Pozdrawiam

Domyślnie

tak ale baza nie jest w accessie tylko w sql server. Z accessem to ja wiem ze nie bylo by problemu. Jak juz pisalem moge sie do niej zalogowac poslugujac sie haslem i loginem windowsa ale to nic mi nie daje bo nie podlacze innego platnika do bazy. Co prawda moge podejrzec haslo jak pisalem nie wiem czy i nie wchodzi w gre nawet jego zmiana narazie nie probuje bo to by sie wiazalo z podlaczeniem od nowa kazdego a jest ich za duzo. Probowalem podejrzec programami te hasla ale sobie nie radza. Moze jest jakis program ktory bedzie mogl to zlamac?

Domyślnie

Ja mialbym inny pomysl...

Skoro jest to system produkcyjny i masz tam userow pracujacych to odradzam samodzielne grzebanie. Proponuje skontaktowac sie z support'em microsoftu albo jednym z lokalnych partnerow i niech oni odpowiedza na takie pytania.

Gdyby to byl prywatny system do zabawy/nauki to co innego ale srodowisko produkcyjne to bardzo bardzo wrazliwy temat. Niech zajma sie tym specjalisci... bo jak cos pojdzie nie tak to w najlepszym wypadku mozesz stracic prace a w najgorszym skonczyc w sadzie, zaskarzony przez pracodawce o zniszczenie danych :-/
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)