Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Wielka Prośba o pomoc w walce z routerem

  1. #1

    Domyślnie Wielka Prośba o pomoc w walce z routerem

    wytlumacze wszystko dokladnie i dosc lopatologicznie poniewaz nie jestem znawca komputerow a pilnie potrzebuje pomocy i mam nadzieje, ze dobrze trrafilem


    otoz sytuacja jest taka.

    moja dziewczyna mieszka w akademiku i ma jakies stale polaczenie, chyba na caly budynek, wielkosci ok. 100mb/s. wszystko dziala jak nalezy. chcialem wiec pograc sobie u niej w jakies gry sieciowe ze wzgledu na szybkoisc polaczenia i generowany przez to niski ping. po zainstalowaniu gry i jej odpaleniu, okazaalo sie, ze nie mozna znalezc zadnego serwera w grze. pododbno toi sprawka routera, czy cos takiego. wiem, ze nie mozna u niej takze korzystac z zadnego programu typu p2p, tez ze wzglkedu na brak mozliwosci laczenia sie z serwerami.

    czy istnieje jakis sposob na obejscie tego gow**, na tyle bezpieczny by nie bylo z tego zadnych problemow i by nikt sie nie dowiedzial. od razu zaznaczam, ze nie mam zamiaru sciagac zadnyuch plikow i rtobic malej pirackiej fabrykli, chodzi tylko o mozliwosc pogrania opd czasu do czasu w jakas gre sieciowa, takze nie zamierzam windowac poziomu odbieranych danych.

    z gory dziekuje za pomoc, prosze o w miare proste wyjadsnienia, bym dal rade zrozumiec.

    jesli wymagalby to wytlumaczenia inna, bardziej komfortowa i szybka droga niz forum, np. przez gg, nie bedzie zadnego klopotu.

    pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    nio to tak:

    Domyślam sie że chcesz grać z serverami które nie sa w twojej sieci...

    expertem nie jestem w tych sprawach niestety nie jestem - dopiero zaczołem czytać coś na ten temat ale moge powiedzieć że jesteś za NATem (ty widzisz net, net nie widzi ciebie) i prawdopodobnie problem leży w przypisaniu portów (tak na mój chłopski rozum) musisz jakimś tunelkiem przez ten router przejść - jak chcesz z konkretnym znjomym pograć - to hamachi powinno załatwić sprawe... jak chcesz na jaiś publiczty to juz zupełnie nie mam nic do powiedzenia - z 2 lata nie gram w gry - nigdy w to dobry nie byłem i nigdy nie grałem na publicznych serverach

    offtop:
    Narazie zaczoł się sajgon w szkole więc na czytanie o sieciach raczej czasu miał nie będe a szkoda bardzo bym chciał poszerzyć wiedze :/
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  3. #3
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    trudne ale mozliwe jeśli jesteś za natem to ptszebny będzie ci trzecia maszyna tzn ty serwer i posrednik do którego będziesz miał uprawnienia admina ustawiasz na nim forwardowanie pakietów tak zeby pakiety które doniego przychodziły były przekierowywane z pominieciem routera do twojego kompa a twoje z koleji były kierowane do miejsca docelowego
    w skrócie mówiac chodzi o wirtualny kanalł komunikacji
    poszukaj sobe programów VPN nieopowiem ci o szcegól ach bo to zadługi temat

Podobne wątki

  1. Wielka prośba!! POMOCY!!
    By hakierek18 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 11-08-2006, 19:25

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj