Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Wasze poczatki. I co polecacie na początek

Domyślnie Wasze poczatki. I co polecacie na początek

Witam mam pytanie jak wy zaczynaliście od czego co próbowaliście i czego nie uczyliście i z czego . I co polecacie wszystkim poczatkującym?

VLN
    VLN jest offline Banned

Domyślnie

Hehehe fajny temat. A więc ja jak i reszta chyba zaczynałem od początku .
    Hmmm ..... Co do programowania to od C++. Jednak w różnych faq jakie czytałem język ten był odradzany dla początkujących ( sam nie wiem czemu) "bo jest on zatrudny " (pajace).Jednak zainteresowała mnie nazwa i tak zaczynała się moja przygoda z programowaniem . W sumie to nie rozumiem osób które piszą że tego nie ruszaj bo to nudne itp. NIECH KAżDY SAM ZOBACZY CO DLA NIEGO JEST DOBRE
    bo wkońcu każdy ma inne zdanie.
    Początkującym zdecydowanie polecam ograniczone zaufanie . Szczególnie gdy ktoś próbuje wcisnąć im najnowszy [email protected] program. Wracając do programowania to aż się łezka kręci w oku , jak sobie przypomnę pierwszy skompilowany program.. Później zainteresował mnie Pascal/TP i tak zaczęła się przygoda z pascalem nie narzekałem i nie narzekam. Ale Przed pascalem było VBS które opanowałem w dość dobrym stopniu.Batch standard szczególnie po pobycie na youtube.com .Heheh to tak w dużym skrócie .
    Teraz szczególnie zainteresowałem się bezpieczeństwem innych użytkowników internetu.Tzn :szukam błędów na stronach i powiadamiam administratorów.( W końcu jakiś pożytek jest zemnie.) i każdemu to polecam .

A może teraz Ty byś o sobie coś napisał ? ?( Wiem jak fajnie się czyta takie opowieści )

Pozdrawiam VLN.
    Kod php:
    $zmienna $_POST['COS']; 
    Zamiast tego :
    Kod php:
    $zmienna htmlspecialchars($_POST['COS']); 
    I mamy zabezpieczenie przed XSS

Domyślnie

ja bym ci na początek to radził nauczyć sie HTML-a i obsługi Adobe Photoshopa cs2 (http://www.kurshtml.boo.pl/ link do dobrego kursu HTML) potem wszystko będzie dla ciebie prostsze i łatwiejsze potem sie naucz Turbo Pascala
    (http://www.pascal.eu.org/ tu podaje link do dobrego kursu) no i następne co ci polecam to C++ z jakiejś książki najlepiej "od zera do gier kodera" no a na koniec najtrudniejsze czyli Assembler
    Ostatnio edytowane przez 4ndr1u : 05-18-2008 - 20:41

Wink

hm, ja tez jestem poczatkujacy, ale podziele sie tym jak ja to widze. jako ze rozne pierdoly w stylu html/css mialem opanowane juz od dluzszego czasu to nawet o tym nie myslalem . grafika zajmowalem sie przez ostatnie 3 lata wiec tez odpuscilem btw - niewiem po co do programowania bo zasadniczo na tym sie opiera hack, znajomosc photoshopa potrzebna . pol roku temu wzialem sie za pascala, i pogrzebalem w nim jakies 2-3 tygodnie i odpuscilem...(okazalo sie ze kompilator byl do TP a kurs mialem do pascala i sie ciagle denerwowalem tylko hihihi). W miedzyczasie przyswoilem podstawy SQL(mysle ze przy zabawie ze stronkami to absolutna podstawa), a teraz zaczynam sie uczyc perla, bardzo mi sie podoba, a to co TQM napisal narazie jest calkiem fajniutkie, dobrze sie z tego uczy i jest czytelne . Co do "z czego", to polecam odwiedzic dziel programowanie wiem ze napewno jest kurs TQM - Perl i Javamana - Java, do reszty ni zagladam :P. Podsumowujac ta zawila historie: MI(co nie oznacza ze jest to najlepszy pomysl) podszedl perl na poczatek, z tym ze podobno nie powinno sie go uczyc jako pierwszego jezyka bo "rozleniwia" . Jak chcesz web-hacking to czytaj o bazach danych, naucz sie SQL'a dobrze, poznaj dobrze rodzaje polaczen, protokoly, poczytaj o anonimowosci, PHP tez bedzie niezbedne, no i oczywiscie jezeli nie znasz to html ;D... Ale wszystko zalezy co chcesz robic, viry, web moze cos jeszcze innego. Wybierajac pamietaj zeby bylo to z pozytkiem i dla ciebie i dla drugiej osoby :>.

Domyślnie

ale sie chlopaki rozpisali
    tylko, ze podobne tematy juz byly a poza tym troche kiepski dzial wybrany
    (jak juz to newbie albo OT)

Ja na poczatku nauczylem sie korzystac z forum

ReMark jest offline Marek Raczyński

Domyślnie

Cytat Napisał Cyber100
    Witam mam pytanie jak wy zaczynaliście od czego co próbowaliście i czego nie uczyliście i z czego . I co polecacie wszystkim poczatkującym?
    Polecam Ci przeczytać dokładnie kilka(naście) ostatnich wątków z każdego działu tego forum, umieszczać posty w odpowiednich działach - w tym przypadku w dziale "Newbie - dla początkujących!" - oraz przeczytanie tamtejszego tematu - "Nauka hackingu i obrony przed nim - materialy szkoleniowe", a także zapoznanie się z ogólnie przyjętą Netykietą.
    Pozdrawiam serdecznie
    M. Raczyński

E-mail r(at)hack(dot)pl
    WWW http://r.hack.pl/
    IRCNet Marek @ #shellcode
    Gadu-Gadu 1108

Exc0mmunion jest offline Superion

Domyślnie

Mino wszystko , absolutne minimum to czytanie ze zrozumieniem i umiejętność szukania ... no właśnie były podobne posty i wystarczyło poszukać z nie nowy zakładać ..!.

Domyślnie

Temat zamykam i przenosze do smietnika (/dev/null) z wielu powodow:

1. NIE TEN DZIAL!!!
    oczywiscie poza dzialem "haking" innych dzialow na tym forum nie ma... trzymajcie mnie bo nie wytrzymam!

2. bylo omawiane nie raz od czego zaczac i jak inni zaczynali
    jakby ktos byl slepy (nie obrazajac osob niewidomych) to dzial newbie bedzie jak znalazl aby rozpoczac poszukiwania

3. lenistwo nie poplaca, zwlaszcza na tym forum - ten watek jest kolejnym przykladem tego co nazwalem juz dawno 'smierdzacym leniem'

LEKTURA OBOWIAZKOWA
    http://hack.pl/forum/thread1152,skar...cych_leni.html
    http://hack.pl/forum/thread3397,pano..._smieszne.html
    zapoznac sie z dzialami na forum
    Ostatnio edytowane przez TQM : 05-19-2008 - 08:42
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)