Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Zamulone łącze ...

Angry Zamulone łącze ...

Witam

Mam pewien problem z jednym z użytkownikiem sieci WLAN który korzysta niemalże z całego pasma. Wszyscy mamy przez to pingi po 2000 i 1% z downstreamu Z kolesiem nie idzie się dogadać to postanowiłem coś zrobić ...

Zastanawia mnie że nie ma jakiejś opcji optymalizacji pingu na ruterze SMC7904WBRA2 (Albo nie mogłem znaleźć takiej opcji ). Hasało było standardowe ale został mój log, więc usunąłem wraz innymi pozostałymi admina sieci :/

Wracając do sprawy nie chodzi mi o wywalenie tego kolesia z sieci - mogłem usunąć mu MAC'a. Bardziej mi chodzi żeby mu przyciąć łącze ...

Zastanawia mnie też dlaczego netcut nie działa ... Może dlatego że to sieć WLAN ?

Czy konieczne będzie włamanie się do jego systemu operacyjnego System Windows XP SP2, antywirus NOD32 wraz z jakąś tam ochorną sieci - dowiem się. Jeśli nie ma takiej opcji to prosiłbym o jakieś materiały albo wskazówkę jak przejść zabezpieczenia NOD'a - bo sam jestem laikiem jeśli chodzi o te sprawy i dopiero zaczynam się bawić w takie rzeczy.

Jeszcze przetrząsne google ... Zrobie sobie dziś dłuższą noc każda informacja będzie dla mnie cenna

PS Jak coś to sory że się pytam o takie banały ... Pewnie niektórych z Was to co napisałem zirytowało, ale lepiej coś robić niż cierpieć przez niektórych "bałwanów"

Domyślnie

ponieważ to sieć lan to można się połączyć na dwa sposoby. Przez Netbios'a albo za pomocą soketów.

Jeszcze muszę tylko sprawdzić wszystkie opcje z konedą net ... Tylko żebym mógł coś zrobić muszę być chyba być w tej samej grupie robieczej

Domyślnie

Dopuki Twoj router nie posiada funkcji limitowania ruchu to bedzie ciezko... Moge polecic sprzet firmy Draytek (sam uzywam Draytek 2800VG) poza tym ze to dosc ciekawy router to ma jeszcze mozliwosc robienia sieci wirtualnych [VLAN], limitowania ilosci polaczen i predkosci laczy dla poszczegolnych IP, osobnego firewallowania kazdego IP w LAN, QoS itd... Ten moj ma jeszcze interfejsy pod telefony analogowe i jest bramka VoIP oraz serwerem drukarkowym (drukarka na USB a router ma serwer zgodny z LPD).

Tak czy inaczej - podajesz zakres ip od-do (albo ten sam w obu polach) i predkosc z jaka moze sciagac oraz ile polaczen na raz moze miec otwarte i po sprawie. Dziala doskonale...

Alternatywnie zrobic wifi na Mikrotik'u - tam mozna robic cuda tylko trzeba dobrze wiedziec co chce sie osiagnac i do bardziej zaawansowanych rzeczy masz dokumentacje ok 700 stron po angielsku Cenowo to moze byc jedno z najtanszych rozwiazan, ale... mikrotik nie ma modemu adsl :-(
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

mozesz takze podenerwowac sasiada, zapuszczajac arp poisoning bez ip forvardowania na swoim kompie, np na 5 minut(powinno mu odciac neta), jesli korzysta z p2p i nie ustawionego retry na 999 prob to go rozlaczy i przerwie download....Ewentualnie dogadac sie z adminem zrobic zrzutke na router jak mowil kolega lub postawic server na linuchu i podzielic lacze - wystarczy sama skrzynka gdzies w komorce nawet bez monitora
    "Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie dokonuje tego wynalazku."

Domyślnie

Mikrotik moze dizalac na sprzecie typu PC z kartami ethernet/wifi i ma te same funkcje co dedykowany sprzet. Ja mam 1 na PC (2x PIII 500MHz ale uzywa tylko jednego procka i tak, 128MB RAM i jako nosnik karta CF 64MB w przelotce - system zajmuje 32MB niecale), drugi na RB133c z 3x ethernet i 3x atheros a/b/g.

Dziala miodzio na prawde i mozna cuda robic! Do czegos takiego na prawde zalecam licencje L4 jesli chcesz tego uzywac jako AP - kosztuje cos kolo 100zl - porownanie licencji i ich cen jest tutaj http://www.mikrotik.com/pricelist.php?sect=1

Domyślnie

Tak tylko że arp nie działa nie wiem co ten ruter robi ale arp poison nic nie daje ewentualnie mogę sobie przydzielić ARP statyczne i wtedy ruter mnie nie łączy ( ). Zresztą pisałem że netcut nie działa - przecież on korzysta z zatrucia ARP. Nie wiem dlaczego. Być może że to sieć WLAN ?

Nie jest możliwe kupienie nowego rutera. Conajmniej teraz . Ale kupienie jakiegoś dziadka z linuxem i przydzielenie łącza.... hmmm to by było nawet lepsze bo ruter robi nam różne dziwne rzeczy typu czasami sam się udłącza od netu.

Myślałem żeby się połączyć przez NetBiosa i coś władować mojemu sąsiadowi do systemu ale nad tym trzeba troche posiedzieć.

Najgorsze jest to że korzysta z prawdopodobnie z portu 80 ( przglądarki internetowej ) to ciężko go będzie jakoś zamknąć. Pozostaje tylko zabawa w zabijanie procesów. Albo optymalizacja pingu w systemie ( chociaż pingu ) to wszystkim będzie nam łatwiej.

Zastanawiam się również co by było lepsze ... Użycie soketów czy Netbiosu. Netbios jest prostszy. I łączy się na niższej warstwie.

Wiem że nikt mi nie będzie dawał rad jak się włamać do systemu, ale ja chce tylko żeby miał mniejsze przydział w paśmie i żeby wszyscy mieli ping jakiś sensowny. Niech sobie tam ściąga.

PS Dzięki za zainteresowanie moim TOPIC'iem

Domyślnie

QoS panie kolego... Linux i tzw 'tc' zalatwia sprawe... ale konfiguracja tego to niezla zabawa :P dlatego zaugerowalem Mikrotika bo jest tani, mozna postawic na starociu sprzecie (ale polecam zainstalowac na karcie CF przez adapter a nie na dysku bo jak dysk padnie to tracisz mikrotika - licencyjnie jest zwiazany z nosnikiem na ktorym jest zainstalowany).

Problem w tym ze jak rozumiem Twoja siec to router ktory jest jednoczesnie modemem i AP do wifi... wiec czy linux czy cos innego to nic nie zrobisz bo musisz najpierw wypuscic sygnal z routera robiac zwykly NAT do Linuxa/Mikrotika i dalej dopiero do osobnego AP czy to w tej samej maszynie czy na 2 karcie sieciowej. Po prostu nie da sie jednoczesnie uzyc modemu w routerze i jego karty WiFi puszczajac ruch przez cos jeszcze (zewnetrznego) co bedzie robic QoS/Traffic Control.

Najtaniej - stary PC z 2 sieciowkami (np tani Realtek) a na nim Linux (tu bedziesz sie dosc dlugo bawil aby calosc ustawic), sprzetowy AP ktory po prostu wystawi Ci sygnal radiowy. Podlaczasz Linuxa do routera, na linuxie robisz NAT (tak tak... drugi NAT - to nie problem), dodajesz traffic control/qos i smigasz... ale jak mam byc szczery to bym kupil najtanszego Mikrotika sprzetowego i dolozyl do niego 1 karte WiFi i mial problem z glowy...

Jesli bardzo chodzi o kase to pomysl ze PC dzialajacy 24/7/365 potrafi zjesc pradu za ok 60zl/m-c a MikroTik jak policzylem za hmmm cos kolo 3-6zl/m-c. Moim zdaniem oplaca sie zainwestowac w MT

Domyślnie

ja dodam tylko ze wlan nie ma nic wspolnego z niedzialajacym arp poisoningiem... bo u mnie to dziala... korystam z prostego skryptu napisanego w perlu.... jesli nie ustawie forwardowania ip i zapuszcze skrypt to po 10 sekundach widze jak ofiara znika z gg
    "Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie dokonuje tego wynalazku."

Domyślnie

jak rozumiem Twoja siec to router ktory jest jednoczesnie modemem i AP do wifi...
    Tak. Rozdziela neostradę.

Propos konfiguracji linuxa to myślę, że dałbym radę Miałem na ostatnich zajęciach ( a studiuje informatykę )

MikroTik z podpiętą kartą WiFi (ciekawe jaki tego zasięg) ... No nie wiem. W życiu się jeszcze z tym nie spotkałem muszę się o tym więcej dowiedzieć. A jeśli chodzi o cenę to można ją rozdzielić na wszystkich, bo jest nas 5. To nie wyjdzie dużo.

Komp rozdzielający sieć odpada jeśli wychodzi aż 60 zł !! Wiecie. Ja biedny student,. a trza jakoś żyć

Co do zatrucia ARP to w sumie mnie takie rzeczy ( tu !! ) nie interesują. Nie chce żeby ofiara nie miała neta ... tylko żeby nie przeszkadzał innym.
    Ostatnio edytowane przez renf7 : 05-08-2008 - 13:26

Domyślnie

Tak tylko pomyslalem ze skoro On utrudnia zycie innym, to i mozna by jemu utrudnic zycie troszke. A jesli nie jest za bardzo obeznany w temacie to powiedziec mu ze router nie wyrabia obciazenia jakie on na siec naklada i sie wiesza

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni