Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 23

Temat: Zasadnicze pytanie.

Domyślnie Zasadnicze pytanie.

Witam całą społeczność,tych lepszych i tych gorszych.Jestem nowy,tak jak zauważyliście.Posiedam jako taką wiedzę na temat hakingu(będę spolszczał nazwy),security i całej masy innych rzeczy.
    Dręczy mnie tylko jedno,zasadnicze pytanie.Zakładając że haczę coś z mojego kompa,wiadomo w logach zostaje IP.Ale co jeżeli mam neostradę,a tam jest zmienne IP?(po każdym rozłączeniu i podłączeniu jest inne IP).Czy jeżeli admin jest doświadczony i dosyć mądry,może dojść z jakiego komputera to?
    PS: Dajcie jakieś przykłady zacierania śladów.

PS2: NIE JESTEM SCRIPT KIDDIE,NIE PISZĘ PO TO,ABY WYCHACZYĆ NP. STRONKĘ
    KUMPLA,TYLKO PO TO ABY WZBOGACIĆ SWOJĄ WIEDZĘ!.

javaman jest offline www.javainside.pl

Domyślnie

Witaj więc między nami. Chodzi Ci o logi pozostawione na przejętym serwerze?
    Tutaj admin ma dosyć duże pole manewru. Musisz zadbać, by nie tylko logi połączeń zostały usunięte, monitorować to może również zewnętrzne oprogramowanie, jakiś programik kóry zapisuje wszystkie połączenia i działania. Musisz też pamiętać by usunąć historię poleceń konta systemowego którego używasz na serwerze. Jeśli serwer stoi za natem to samo dotyczy bramki.

Domyślnie

A jak jest z darmowymi serwerami typu yoyo.pl?
    Co prawda nadal nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytaniem
    Mam neo,a tam jest zmienne IP.Wiec może wogóle nie opłaca się usówać histori logowań itp..?

Domyślnie

Iwan jak juz kiedys gdzies pisalismy, nie ma anonimowości. Zależy kogo 'zhaczysz' i jakie szkody i komu wyrządzisz (zakładamy ze coś nabroisz). Zwykły szary admin osiedlowy pewnie da sobie spokoj, ale jesli bedzie to strona jakiejs wiekszej organizacji to pojdą z tym na policje a Ci przy odpowiednich środkach dojdą do Ciebie
    Zbliża się Trollmagedon...

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

wiesz to ze masz neo cię nie ratuje
    admin serwera ściągnie sobie IP - zgłasza do prokuratury...
    prokuratura żąda wyjaśnień od ISP - w twoim przypadku Tepsa
    Tepsa ma wszyściutko ładnie spisane z ostatnich teraz już chyba 5ciu lat kto miał takiego a takiego dnia o takiej a takiej godzinie takie a takie IP....
    potem wpadają namowie na kawkę

Przykłady maskowań.... hymm...
    TOR, proxy...
    wypadzik na sieci WIFI

choć w zasadzie... jak bardzo narozrabiasz to tak czy inaczej cię znajdą
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Domyślnie

Ostatnio w terlewizorni bylo cos ze wykrywalnosc przestepstw komputerowych w Polsce siega 98%, wiec te 2% to nieco malawo aby sie przeslizgnac choc tak na prawde nikt nie powiedzial dokladnie jak mierzono te procenty i co sie zaliczalo do przestepstw komputerowych itd...

Co do kasowania logow - nie zawsze sie da skasowac logi... sa systemy w ktorych logi sa 'append only' i nawet root nie zmieni tego, dopuki nie uruchomi specjalnych funkcji... sa takie systemy ktore robia kopie logow i to nie na serwer stojacy obok czy nawet na innym kontynencie ale (tutaj lepiej usiasc) zwyczajnie drukuja na papier wazne zajscia (pamietacie drukarki iglowe i kartony z papierem w postaci skladanki jak 'srajtasma'?)... kto 'zhaczy' takie cos i skasuje logi (zwlaszcza ze drukowac mozna zupelnie gdzies indziej na swiecie)? Inne rozwiazanie to zwykly durny RS-232C z dioda wstawiona w tor transmisyjny - dane ida w jedna strone, w druga juz nie... do wysylania loga jak znalazl a maszyna logujaca nie ma TCP/IP, wiec sorry ale nie wejdziesz.

To sa 3 metoday jak utrudnic zycie wlamywaczom, do tego metody mozna laczyc... a co do zmiennego IP to tak jak napisal eMCe - nie ma anonimowosci! To jedynie kwestia komu sie depnelo na odcisk...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Przepraszam, ale musiałem napisać tego posta, chociaż nic nie wniesie. Wiem, że mogłem to załatwić na PM.
    TQM do cholery, ile ty jeszcze razy będziesz pisał 'dopuki', w języku polskim pisze się 'dopÓki'!

To, że masz neo(zmienne IP) lub innego neta nic nie zmienia. Wszędzie będzie tak samo. A to że masz z tpsy jeszcze bardziej ułatwia sprawę, bo to polska firma, co ułatwi im współpracę.

Domyślnie

ahhh no dobra... masz racje :P daleko mi do doskonalosci... choc wole walnac taki blad niz cos co sie przelozy na np buffer overflow :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

~eMCe dzięki za rady;*
    Więc powiem o co chodzi.Kumpel sie ze mna spiera że na stronce ma dostateczne zabezpieczenia,i że nikt mu nic nie zrobi.Chce tylko w index.html zmienić tło na HACKED i mój nick.Potem jak on to zobaczy to wrzuce mu normalny index.html i wszystko wróci do normy.

Tak myślałem że tak to jest z tą tepsa....
    Dajcie mi jakieś rade jak utrzymać anonimowość,zacierać ślady.
    Dzięki wszystkim z góry,jesteście ZŁOCI;*

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni