Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: zwiekaszanie przepustowości łącza

Talking zwiekaszanie przepustowości łącza

Witajcie,
    czytajac forum natknalem sie na wiele artów w sprawie zwiekszenia przepustowości łącza , itp...

Opisany scenariusz jest czysto hipotetyczny bez zaglebiania sie w szczegóły i mobilizujacy chetnych do działania którego efektem może byc zwiekszenie przepustowości łącza ( tylko przy odpowiednio spełnionych warunkach).

Z założenia jesteśmy końcowym klientem sieci, kupiliśmy płacimy abonament , sciagamy ale jest nam za wolno..hmm a może by przyspieszyc ?

Z doswiadczenia wiemy ze nic nie zrobimy, ciezko bowiem oszukac algorytm HTB czy HFSC ... a jego modyfikacja (jego ustawien) na routerze firmy to juz inna zabawa....

Tak czy inaczej wiemy ze mamy 2MB/s , wiemy tez ze starszy Pan z klatki obok ma też XMB/s i nasza koleżanka z osiedla tak samo...

Tak więc:
    w godzinach wieczornych kiedy wiemy ze tych ludzi juz nie ma na necie ( wylaczone kompy) przypisujemy do naszych dodatkowych kart sieciowych ich MAC adresy, a na naszej maszynce konfigurujemy dynamiczny routing OSPF którego jedna z właściwości jest "load balancing" ( trzeba zainstalowac pakiety zebra i quagga ) (jest duzo tutoriali o konfiguracji). I mozemy sie cieszyc NET'em o szybkości będacej sumą szybkości poszczególnych lącz. Krytycznym elementem jest mozliwośc zabezpieczenia przed spoofingiem poprzez zarzadzalne switche, ale z praktyki wiem ze do jednego portu takiego switcha podpietych jest kilku klientów sieci ( poprzez zwykle switchyki) , i wlasnie pod klientow podpietych razem z nami pod zwykle switche podszywac sie nalezy ;-) .

Jako ze nie naleze do takiej sieci , nie jestem w stanie przetestowac dzialania tego rozwiazania, a wymyslilem je na goraco stykajac sie z problemami niskiej przepustowosci...
    Byc moze gdzies walnalem babola, poddaje temat pod dyskusje, moze uda nam sie wyprowadzic najlepsze rozwiazanie
    pozdrawiam

Domyślnie

Jak najbardziej jest to mozliwe - jako ciekawostka http://geektechnique.org/projectlab/...wardrive-boxes

Co do zabaw ze switchami - mozna sprobowac 'CAM overflow' ale wszystko zalezy od switch'a... na wifi jest prosciej
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

gogulas jest offline killboy powerhead

Domyślnie

Cytat Napisał tanaka Zobacz post
    przypisujemy do naszych dodatkowych kart sieciowych ich MAC adresy
    Znaczy sie.. do wirtualnej karty sieciowej? wszystko na 1 kablu? prosil bym o nazwy narzedzi na windowna zeby cos takiego pocwiczyc.

jestem w sieci osiedlowej, niestety przy znianie macow administrator to pieknie widzi, nie blokuje ale potem wszystko mi wytyka, grozi rozwiazaniem umowy place za 2 kompy w domu, wiec moglbym bez stresu uzyc na raz tych 2 macow z jednego kabla.. bo fizycznie tak to jest podpiete....
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

Domyślnie

A mi sie kiedys bardzo spodobała koncepcja netcuta:P Dawno to dość było. I tutaj do Frubiego czy Nikowa jak kto woli:P :
    Ludzie w 80% to durne istoty:P Wierz mi
    Zbliża się Trollmagedon...

Domyślnie

Cytat Napisał gogulas Zobacz post
    Znaczy sie.. do wirtualnej karty sieciowej? wszystko na 1 kablu? prosil bym o nazwy narzedzi na windowna zeby cos takiego pocwiczyc.

jestem w sieci osiedlowej, niestety przy znianie macow administrator to pieknie widzi, nie blokuje ale potem wszystko mi wytyka, grozi rozwiazaniem umowy place za 2 kompy w domu, wiec moglbym bez stresu uzyc na raz tych 2 macow z jednego kabla.. bo fizycznie tak to jest podpiete....
    Co do admina i MAC'a to napisalem jak sie powinno podszywac zeby admin nie widział. Co do windy to nie wiem jakiej uzywasz ale masz dla przykladu:
    http://support.microsoft.com/kb/240997

google i jazda.

PS. moga byc wirtualne karty, ale zeby mialy rozne MAC'i

pozdrawiam