Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Włamanie sie na serwer

  1. #1

    Domyślnie Włamanie sie na serwer

    Na początku chce powiedzieć ze nie prosze o wytłumaczenie jak to zrobic bo i tak wiem ze nikt mi nie powie bo nie po to uczy sie hackingu kilka miesiecy/lat abym ja to znal w 10s , wiec prosze tylko o rade co do wyboru lektury . Chodzi mi głownie o hacking serwerow www , gdzie mialbym dostep to plikow stron , bazy danych.


    Z gory dziekuje za pomoc

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Byloby milo gdybys przed wyslaniem tego postu zobaczyl ze podobny jest wlasnie walkowany na tym samym forum... ale wracajac do Twojego pytania - jesli interesuja cie glownie serwery www, to polecam zainstalowac sobie takowy, nauczyc sie go dobrze konfigurowac aby byl stabilny i bezpieczny a pozniej nawet chodzac po stronach sam zauwazysz jakie gafy robia admini innych serwerow.

    W przypadku apache'a masz sprawe prosta - dokumentacja i kod zrodlowy sa publiczne. Jesli chodzi o Windowsowe to google na pewno cos powie :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Ruda Śląska
    Postów
    54

    Domyślnie

    Moe poczytaj o webhacking, hakowanie via php, asp itp
    Bardzo przyjemne [;

  4. #4
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Post czytac czytać i jeszcze raz czytać :)

    poczytaj sobie o lukach php, o lukach w apachu, ponadto o hackach do popularnych cms'ów - dużo osób szczególnie dzieciaków z ogame ( z doświadczenia wiem) instaluje jakiegos cms, forum i nie usuwa pliku install.php - ale wsumie takie coś to się nawet nie chce i nie powinno haczyć - to poniżej pewnej normy... niech se dzieci mają,,,
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  5. Domyślnie

    Cytat Napisał wacky
    Moe poczytaj o webhacking, hakowanie via php, asp itp
    Bardzo przyjemne [;
    Bardzo przyjemne

    SQL Injection, Cross-site scripting, Xpath Injection, Include bug.
    Warto rowniez zapoznac sie z PHP oraz skladnia SQL.

    Czytanie kodow zrodlowych, zapozanwanie sie z budowa "bardziej znanych" skryptow (phpfushion, phpbb, jportal(rotfl...) itd.. )

    Nic latwo nie przyjdzie, trzba wlozyc w to wiele pracy aby uzyskac jakies efekty.

    // edit:
    Warto rowniez czytac listy bugtraq.

Podobne wątki

  1. włamanie
    By piotrekpod in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 12-04-2006, 10:36
  2. Włamanie czy Przekierowanie
    By irek1022 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 09-01-2006, 19:17

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj