Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Goliath 2 HD Protector

Domyślnie Goliath 2 HD Protector

Witam mam nie lada zagadkę :)

Na moim komputerku w pracy gdzie od kilku lat walczę z administratorem po tym jak nie chciał mi podłączyć Internetu ( prosiłem go o 3 strony do wysyłania sms-ów) nie chciał to włamałem sie do komputera obok postawiłem serwer proxy i działało tak przez 1,5 roku - ale wiedziałem ze i tak sie skapnie i to odnajdzie :) ale nie o tym

Od niedawna zainstalował kartę "Goliath 2 HD Protector" wraz z programem i blokuje mi wszystko nawet pliku sobie nie mogę na pulpicie sam stworzyć, bo po restarcie kompa jest automatycznie usuwany. wiem jak sie dostać do panelu tego programu, ale jest hasło wiem ze składa sie tylko z liter małych. CZY JEST MOZLIWOŚĆ ZŁAMANIA HASŁA???

Czekam na pomoc

Domyślnie

Heh... czy mozna zlamac haslo to nie wiem bo nie bawilem sie tym... ale powiem Ci jedno - skoro az takie zabawki instaluja, to znaczy ze u Ciebie w pracy maja ku temu powody... Jesli ja bym byl adminem i bys mi zaczal grzebac w systemie aby ominac zabezpieczenia (ktorych poziom na pewno jest jakos uzasadniony), to dopilnowalbym abys nastepnego ranka juz nie pracowal i uwiez mi, ze jesli firma potrzebuje takich zabezpieczen, to pozbycie sie Ciebie jako pracownika jest na pewno w zasiegu reki osoby odpowiedzialnej za bezpieczenstwo.

Za takie omijanie polityki bezpieczenstwa jak probujesz zrobic to mialbys ciezko przerabane! Radze uwazac...

Jak chcesz aby Ci zluzowali nieco to a masz uzasadnione potrzeby, to mecz admina w kolko aby dodal to, dodal tamto, itd... W koncu mu sie znudzi i sie jakos dogadacie. Poza tym pamietaj, ze z pracodawca lepiej nie zadzierac w tej postaci - z czegos musisz miec na zycie a nie placa Ci raczej za rozsylanie SMSow.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

31337 jest offline Banned

Domyślnie

skoro az takie zabawki instaluja, to znaczy ze u Ciebie w pracy maja ku temu powody...
    A ja bym powiedzial ze nie umieja wlaczyc w biosie blokady zapisu na dysku (a to jest w kazdym biosie). Po 2 wywalanie kasy na urzodzenia pci, jak net mozna filtrowac na poziomie routera.

Jest opcja 'administrowania przez siec', nie znam sposobu przesylania danych ale warto puscic snifera na jakisz czas. Choc zalezy jak ma sie tu sprawa hasla, moze go niebyc, i wystarczy sie polaczyc na swoj port, albo moze byc gdzies zapisane. ale skoro mozliwe jest porownanie hasel przy logowaniu to jest do niego dostep z osa. Albo chociaz hash, co za roznica. Mozesz lamac lub sie nim zalogowac i cos zmienic.

Zakladam ze nie za sie wylaczyc urzadzenia?

Domyślnie do TGM ...

Powiem Tobie tak jak sie robi z sekretarki głównego informatyka który po przejęciu stanowiska uważa ze pozjadała wszystkie rozumy to tak jest po założeniu na wszystkich kompach tego gówna tzn. tylko w moim dziale nie można nic zrobić ciągle coś sie kisi nie mozna drukować kopert program (do obsługi bazy danych) na którym pracuje sie wali wiec gratulacje za takiego admina...

A tak w ogóle skoro taki laik jak ja, który nie zna sie na hakowaniu, potrafił obejść zabezpieczania to, co by było jakby dorwał sie tak ktoś, kto naprawdę umie to i owo...

Do 31337

jestem naprawdę laikiem wiec nie bardzo wiem co chciałeś mi przekazać na pewno jest hasło i składa si9e z samych małych liter to wiem na 100% czy czymś mogę skanować aby odnaleźć hasło

Pozdrawiam

P.s
    robie to tylko żeby udowodnić komuś ze nie jest wszechwiedzący...

ble34 jest offline jestem bugiem

Domyślnie

aja bym smiał pwoiedziec
    ze Goliath 2 HD Protector jest napewno wygodniejszym rozwiązaniem niz blokada dysku w biosie
    i filtroeanie na poziomie routera
    które moze byc bardziei zawodne niz ochrona hasłem do konfiguracji goliata
    własciwie niewiem poco to napisałem
    mozecie usunąć
    Ostatnio edytowane przez ble34 : 10-13-2007 - 11:35

Domyślnie

@Jarek - tutaj masz pelna racje i taki admin to ciezkie utrapienie... ale zrob to inaczej - idz do przelozonego i powiedz ze chcesz nowy komputer bo na tym nie mozesz nic zrobic - Twoje narzedzie pracy nie pozwala Ci wykonywac Twojej pracy, wiec albo niech to uporzadkuja (czyli niech admin uporzadkuje) albo niech dadza nowy

Co do sekretarki no coz... ot kolejny powod dlaczego wyjechalem z Polski.

31337 jest offline Banned

Domyślnie

jestem naprawdę laikiem wiec nie bardzo wiem co chciałeś mi przekazać na pewno jest hasło i składa si9e z samych małych liter to wiem na 100% czy czymś mogę skanować aby odnaleźć hasło
    powiedzialem tylko czysto teoretycznie
    nie mam w tym jeszcze doswiadczenia. Czy ten panel jest pod osem, czy sam sie bootuje?

Domyślnie hmmm

To jest tak ze po włączeniu kompa najpierw wyskakuje hasło biosowe.. po wciśnięciu 8 + ENTER wyskakuje to okienko jak wcisne Esc to wyskakuje okno z podaniem hasła a jak enter to normalnie idzie dalej.. Chodzi o to ze nawet nie mogę sobie zgrać czy zapisać gdzieś plików takich, które ja zrobiłem i które są moją własnością.. bo porty USB czy CD są polokowane tez

Pozdrawiam

Domyślnie

To ja bym powiedzial szefowi ze przeplacil za cala infrastrukture... bo po tym co mowisz to masz po prostu terminal a nie komputer, wiec 1 serwer + kilka terminali (google: LTSP) i sprawa zalatwiona... Powala mnie pomyslowosc niektorych adminow :P

Domyślnie włam :)

Mam małe pytanie, bo jest jeden komputer w moim dziale (dziewczyna tego ad-asa) gdzie ostatnio zauważyłem ze jest na nim internet, co bym potrzebował żeby się do niego włamać i przez ten komputer np. wyciągnąć jakieś dane

Mam IP zewnętrzne i bezpośrednio tego kompa.. Wiem ze wszystko działa na Windows Xp a na serwerze Windows Serwer... Antywirus to Norton....

Zasady Postowania