Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 21 do 30 z 43

Temat: 1000 zł za włam do CHIP-a

Domyślnie

Mi sie bardzo podoba co napisal lam3r i insect - po prostu najlepiej ubrali w slowa to co chyba wiecej osob mysli...

BTW - off-topic w nawiazaniu do kwestii firewalli w konkursie:
    Sposob na tani firewall na windows... instalujesz VMWare Server pod Windows (np XP), w nim Smoothwall albo cos podobnego... vmnet0 spinasz z fizyczna karta sieciowa, karte sieciowa w windows zostawiasz wlaczona ale odczepiasz od niej tcp/ip... do smoothwall'a dodajesz jeszcze jedna karte w trybie host-only i na niej puszczasz ruch do netu z windows...

Pakiety z windows ida przez siec host-only do smoothwall'a, ten robi NAT i wypuszcza w swiat przez fizyczny port ethernet. W druga strone analogicznie... Smoothwall podany jako przyklad tylko - maly i zgrabny (moje osobiste zdanie).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

blackicenavarro jest offline SIŁA TKWI W BITACH

Domyślnie

"Jeśli tych zabezpieczeń nie uda się pokonać, to - UWAGA!!! – poniedziałku będzie łatwiej, bowiem od 25 czerwca do zamknięcia konkursu, na komputerze-ofierze będzie pracować osoba nie poinformowana o tym, że jej maszyna jest celem ataku. Jej pozornym zadaniem będzie segregowanie ofert pracy, ponieważ mylnie powiedziano jej, że redakcja poszukuje grafika komputerowego. W tym celu na komputerze-ofierze stworzono następujące konta, które pracownik ma za zadania okresowo spradzać:

Adres email: [email protected]"

i wszystko. spore pole do popisu, np. probka pracy w *.jpg
    BlackIceNavarro

Domyślnie

Witam,

Chciałbym zdementować pogłoski jakoby firma o2.pl miała jakikolwiek związek z organizowaniem konkursu. Po prostu, redakcja używa Komunikatora Tlen.pl zamiast oryginalnego klienta Gadu-Gadu. Równie dobrze można było napisać 'Klient Gadu-Gadu', wtedy nikt by nie snuł takich teorii, bo przecież gg to 'standard'.

---
    Pozdrawiam.

Domyślnie

Sluchajcie... nie robmy z tego swietej wojny, czy to TP S.A. jest ISP czy Netia... czy na tym komputerze jest jakis firewall czy nie ma i czy uzywany jest oryginalny klient GG czy w wykonaniu Tlena

To sa sprawy calkowicie drugorzedne... Fakt faktem jest konkurs, kto ma ochote to wystartuje...

Domyślnie

orientuje się może ktoś , jak to im idzie z tym konkursem?
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

Domyślnie

Na razie jakos cisza... przeczytalem raz jeszcze regulamin i pomijajac spora ilosc niescislosci wybitnie rzucily mi sie w oczy konkretne zapisy:

Kod:
    Art. 3. Uczestnictwo w konkursie

Konkurs organizuje się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Pod rygorem unieważnienia udziału i wygaśnięcia ewentualnie dalej nabytych praw uczestnictwa w konkursie, z zastrzeżeniem innych postanowień niniejszego regulaminu:
    Uczestnikiem konkursu mogą być wszystkie osoby, które ukończyły 13 lat.
    Czy w tym wypadku osoby przebywajace za granica (lub hackujace spoza granic RP lub hackujace poprzez systemy poza granicami RP) moga brac udzial w konkursie?!
    Czyby ustalenie minimalnego wieku uczestnikow bylo... hmmmm - zostawmy to jak jest

O ile powyzsze wzbudza moje zainteresowanie przez swoja nazwijmy to "specyfike" o tyle podoba mi sie zapis o odprowadzeniu podatku dochodowego (rozumiem anonimowo, tak jak to robi Totalizator Sportowy - taka ladna zolta karteczke daja jakby sie kiedys fiskus czepial hehe) i zapis o mozliwosci rezygnacji z nagrody...

Wiem wiem... powiecie ze tqm znowu sie czepia... ale ja tylko rozwazam pewne aspekty udzielu w konkursie z jednym podtekstem - podsuniecie organizatorom pomyslow, co zrobic aby konkurs byl "atrakcyjniejszy". Ciezko jest przygotowac sie maksymalnie "przyjaznie" dla uczestnikow, jesli nie wie sie dokladnie czego mogliby oczekiwac - dlatego tez moj ten post jest takim sobie "gdybaniem", ktore byc moze do czegos sie przyda przy organizacji kolejnych edycji.

Pytan i pomyslow mam wiecej - niektore moze glupie, niektore pewnie powinienem zadac prawnikom albo jakiemus doradcy finansowemu. Moge na przyklad pokazac jak wygladala wymiana maili miedzy mna a osoba ktora urzadzila ostatnio podobny konkurs w UK... i wiem ze to dawalo mi pelne prawo przeprowadzenia atakow bez obaw o to, ze ktos bedzie mnie scigal.

Domyślnie

83.238.99.3 is ip-83-238-99-3.netia.com.pl

OS details: Foundry Networks Biglron 8000 load balancer, HP-UX B11.00 U 9000/839,Linux 2.4.21 (x86 SuSE), Linux 2.6.7

TCP/IP fingerprint: SInfo(V=3.45%P=i486-slackware-linux-gnu%D=6/24%Time=467E87CC%O=-1%C=-1)

Czy to wygląda jak Windows ?
    Ogolnie to raczej ściema jakaś

kaspsior jest offline يحشطخبؤءفنو٢٥٣كهي

Domyślnie

a co nie moze byc za natem ?

Domyślnie

miał być bezpośrednio podłączony do Neta podobno....
    * markossx *

Domyślnie

Dobra ja proponuje zrobić im wbite w nocy do redakcji to się sprawdzi w ramach nagrody weźmie się tego peceta i będzie kwita zostawi się na biurku kartkę z hasłem żeby było wszystko zgodnie z regulaminem.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."