Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 43

Temat: 1000 zł za włam do CHIP-a

Domyślnie

... XP z SP2 - nie jest znany żaden błąd pozwalający na zdalną exploitację tego systemu...
    tu Michał ma rację...
    ale jest też druga część
    ...Jeśli tych zabezpieczeń nie uda się pokonać, to - UWAGA!!! – poniedziałku będzie łatwiej, bowiem od 25 czerwca do zamknięcia konkursu, na komputerze-ofierze będzie pracować osoba nie poinformowana o tym, że jej maszyna jest celem ataku...
    ciekawe czy ta osoba będzie miała pozwolenie na klikanie w linki, które mogą być podesłane na email bądź komunikator...

edit:
    faktycznie mało precyzyjny regulamin, przeczytałem go dokładniej i nic nie ma o regulacjach prawnych, oprócz:
    W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie stosować się będzie przepisy kodeksu cywilnego.
    czyli na dobrą sprawę można trafić przed sąd a to już nie za ciekawe...
    bo jak wiadomo za eksplorowanie nieswoich systemów informatycznych są artykuły...
    Ostatnio edytowane przez markossx : 06-21-2007 - 16:42
    * markossx *

Domyślnie

Moze jestem zbyt ostrozny ale nie wciskam swoich bitow gdzie nie powinienem co zapewne widac tez po moich wypowiedziach na forum.

W kwestii formalnej - powinna zostac przeprowadzona rejestracja uczestnikow przez WWW z zapisem formalnym w regulaminie konkursu, ze organizatorzy konkursu oraz ISP dostarczajacy lacze do tego komputera (tutaj Netia Telecom S.A.) licza sie z ryzykiem jakie taki konkurs za soba niesie (czasowa utrata lacznosci ze swiatem, utrata danych, itp), regulamin powinien zabraniac atakow (D)DoS oraz innych prowadzacych do unieruchomienia systemu... wolno atakowac tylko ten jeden komputer i tylko jego system operacyjny/aplikacje - nic wiecej!

Na zakonczenie powinno znajdowac sie oswiadczenie, ze ani Redakcja, ISP ani ktokolwiek inny nie bedzie skarzyc uczestnikow (a szczegolnie zwyciezcow) w wypadku wlamania do komputera i wyrzadzenia jakichkolwiek szkod.

Bez takiego zapewnienia formalnego caly konkurs o kant dupy... bo jedno to sie wlamac a drugie pozniej sie tlumaczyc... Co z tego ze ktos wygra jak go Netia pozwie

BTW. Czy przypadkiem to co robi Chip nie jest naruszeniem warunkow swiadczenia uslug ze strony Netia Telekom S.A.? Pytam, bo dawno nie widzialem tych dokumentow - moze cos sie zmienilo i czegos nie wiem

Polecalbym prawidlowe ustawienie spraw formalnych... inaczej moze na konkurs rzuci sie banda ciekawskich ale Ci na prawde silni (i madrzy) nie beda sie nawet fatygowac. Dla mnie caly ten konkurs w aktualnej postaci to stapanie po przyslowiowym cienkim lodzie.

BTW. Tak sie sklada, ze akurat przez najblizsze 72h mam 'zielone swiatlo' do przeprowadzania pen-testow z mojej sieci... jesli takie zapisy by sie pojawily w regulaminie i czas pozwoli (to jest dobre pytanie!) to z checia sie pojawie choc hackerem nie jestem.

Sama inicjatywa i chec pokazania ze hacker nie taki straszny jak go maluja bardzo mi sie podoba!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Gdyby tak się stało to sprawa by się nagłośniła i gazeta została by postawiona w złym świetle przez co by im spadły dochody wiec to jest zwykły test .
    Raczej nie jest potrzebne zezwolenie dostawcy internetu na takie cos jeżeli obie strony się zgadzają ale nie jestem pewny.
    Ostatnio edytowane przez kosiarz : 06-21-2007 - 18:26
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

kosiarz - raczej na bank jest potrzebne z tego co wiem - to w końcu przez ich łącza idą ataki - muszą być poinformowani o takim czymś przynajmniej...

pozatym meczy mnie jedno pytanie - skoro konkurs nie jest kierowany do SK tylko do 'specjalistów' to dlaczego organizujecie go w piątek o 12?
    dla mnie to nie porozumienie - niedzielne popołudnie ok ale piątek środek południa? z biura mam to robić? nie nio śmieszna rzecz....
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Domyślnie

No stary taki konkurs wymaga wyrzeczeń musisz wziasc specjalnie urlop , a tak na serio to pewnie maja redakcje zamknięta w weekend i dlatego to robią w tygodniu, jak będą mieli zainstalowane wszystkie poprawki to raczej nic nie będzie mu groziło.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

Cytat Napisał kosiarz Zobacz post
    jak będą mieli zainstalowane wszystkie poprawki to raczej nic nie będzie mu groziło.
    chciałes powiedzieć to chyba zaden SK nie będzie mu groził
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Domyślnie

Zejdzcie na ziemie :P
    Fajnie, ze robicie takie akcje - na swiecie wiele firm robi takie od dawna, ale placa o wieeeele wiecej.
    Zapomnijcie o tym, ze ktos wykorzysta nieznana luke w systemie do zgarniecia 1k pln.. W momencie kiedy pojawi sie tam pracownik to juz jest bardziej prawdopodobne, ale prawde mowiac nie wierze, aby ktokolwiek z ludzi (tych co sie dobrze znaja na security) zawrocil sobie glowe Waszym wyzwaniem...
    Pomysl fajny, ale nie wypali.... Na te osiolki wieksza marchewke trzeba, szczegolnie w czasach kiedy dostaje sie za byle exploita setki dolarow.

Pozdrawiam

[edit: Przepraszam, zapomnialem pozdrowic mego idola - Bucko jestes srogi niemal jak Lepper]
    Ostatnio edytowane przez lam3r : 06-22-2007 - 00:57

Domyślnie hehe

mnie to najbardziej sie podoba url:
    http://hack.pl/aktualnosci/bucked_660
    pozdrawiam buckeda, ktory chyba pozycjonuje swoja ksywe
    bez urazy

a co do stawki w tym konkursie, to jest ona smieszna, to taka akcja marketingowa, a jesli znajdzie sie ktos kto zrobi tom winde, pewnie z wlaczona zapora, wspolorganizuje to o2, wiec w ich interesie nie jest kompromitowanie ich komunikatora.. ogolnie powodzenia, moze jakis kozak za tysiaka wykozaczy cos

blackicenavarro jest offline SIŁA TKWI W BITACH

Domyślnie

hehe...ale sie usmialem. za 1000pln napisza sobie piekny artykul. komercja. coz.... windows xp sp2 i tlen.... hehe. kilka firewalli po drodze /jakis linuxowy/ i bedzie ze windows xp i tlen jest nie do pokonania.... coz sie dziwic... za 1k nikt sie nie chwyci bo i po co ? dla jaj? znam przyjemniejsze sposoby spedzania czasu. znow okaze sie ze win xp jest najbezpieczniejszy i tlen tez... chyba sobie oba zainstaluje niech dadza 10k to po godzinie moze dwoch polegnie.

p.s. TQM - cenne uwagi
    Ostatnio edytowane przez blackicenavarro : 06-22-2007 - 11:03
    BlackIceNavarro

spy
    spy jest offline
    przed klawiaturą / w różnych miejscach świata

Domyślnie

Stawiam żę ten sprzęt nie przeżyje za długo

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni