Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: POmoc początkoującym

Domyślnie POmoc początkoującym

Każdy kiedyś zaczynał, więc niektóre pytania moga sie wydawac typowo laikowe ale to nic (ja np w dziedzinie muzyki rozwalam tutaj wszystkich i wiem rzeczy jakie wie malo kto - chodzi mi o granie ale nie o tym temat). Prosiłbym o objasnienia jak wykorzystywac dane(nie wiem czy ten temat byl, ale go nie znalazlem , wiec uznalem ze go nie bylo) np: w jaki sposob wykorzystac router, ip(to akurat wiem ale dla przykladu) jak przechwytywac dane itd. Bo google to nie to samo co dzielenie sie informacjami z tymi kotrzy maja w tym praktyke....

Domyślnie

Cytat Napisał pablo_jarre Zobacz post
    Każdy kiedyś zaczynał, więc niektóre pytania moga sie wydawac typowo laikowe
    Każdy, kto daleko zaszedł, zaczynał od przeczytania "kilku" książek.

tutaj masz spis kolegów z haxite:
    http://www.haxite.org/index.php3?sit...art=0&f_page=0

osobiście polecam "Hacking the art of exploration"
    Jednak nie oszukujmy się. Nie można znać się na _wszystkim_ dlatego warto obrać sobie jakiś kierunek, jakiś temat, który Cię bardzo interesuje i w tą stroę się kształcić. Poruszyłeś zagadnienia działania sieci przewodowych. Przeczytaleś rfc o tcp/ip ?

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

dokładnie Mad_dud!

Sprawa ma się tak:
    aby wogóle o czymś rozmawiać to nie oszukujmy się trzeba mieć już jakąś wiedzę większość tej wiedzy jest ogólnie dostępna - i po prostu nie ma sensu przepisywać tych treści
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Domyślnie

Hmmmm - no trudno sie z Wami nie zgodzic co do wiedzy na start takiej dyskusji ale pablo_jarre podal konkretny problem... Nie jest problemem wyszukanie informacji w sieci bo w google jest wszystko - wystarczy zapytac. Problemem jest odfiltrowanie tej ilosci i wyciagniecie uzytecznych informacji...

Poza tym nie kazdy jest stworzony do pewnych rzeczy... Ja od dluzszego czasu magluje Buffer Overflow'y i nie czuje sie w tym dobrze - po prostu mi to nie wchodzi a nauka w tym zakresie to droga przez meke dla mnie Ile bym nad tym nie siedzial to nie jestem z siebie zadowolony... wiec siedze jeszcze wiecej...

pablo_jarre - plan jest zacny i w ogole... tzn napisac tutoriale a w zasadzie nie tutoriale ale cos w rodzaju cholera wie czego, co opowie o tym co mozna zrobic i zostawi wystarczajaco sladow dla tych co chca sie uczyc aby mogli sobie poskladac calosc i uzupelnic wiedze... ale zdecydowanie za malo do tego aby 'drobne cwaniaczki' mogly z tego zrobic uzytek. Sa w tym podejsciu tylko dwa problemy:
    1. jak przekazac mysli w sposob jasny nie podajac wszystkiego na tacy?
    2. znalezc czas na napisanie tego....

Ja mam liste tematow do opisania dosc dluga... Nie jestem zadnym guru, nie uwazam sie za hackera, popelniam bledy... uwazam sie za admina i programiste jesli mozna to tak ujac i normalnego zjadacza chleba.

Zapowiada sie ze za tydzien, moze dwa trafie off-line (przeprowadzka, przenoszenie telefonu i DSLa - nawet do miesiaca off-line bede z domu) wiec jest szansa ze wiecej zaczne pisac i bede wrzucal content z pracy (przy okazji odswieze bloga)...

Wydaje mi sie ze moi przedmowcy moze sprowadzili temat do parteru za szybko ale fakt faktem - jesli chce zrealizowac punkt 1 (powyzej), czytelnik musi posiadac juz pewna wiedze. Problem w tym ze nie da sie ocenic kto jaka ma, wiec piszac mozna miec tylko nadzieje, ze jak ma wiedze to sie ucieszy z czegos byc moze nowego a jak nie to ze da rade doczytac... bo nie mam zamiaru podawac receptur na srebrnej tacy

EDIT: mam za to zamiar opisywac te tematy ktore sie u mnie nazbieraly
    Ostatnio edytowane przez TQM : 05-29-2007 - 23:13
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania