Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 18

Temat: adres MAC liveboxa

  1. #1
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    137

    Domyślnie adres MAC liveboxa

    witam , mam adres MAC liveboxa do ktorego chce wejsc , mam jeszcze klucz WEP, czy moge jakos namierzyc ten livebox, niestety jest on w szkolnej sieci a ja jestem poza nią(jestem w innej). Chce do niego włamac sie z zewnątrz(z domu), aby miec dostęp do szkolenj sieci.Macie jakis pomysł?Jak go zlokalizowac mając te dane?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    potrzebne ci jeszcze jedynie SSID żeby się podpiąć - dużo sieci ma nieukryte SSID - pod Windowsem - możesz odpalić sobie NetStumbler - pod Linuksem Kismet - chyba najbardziej znane i popatrzeć co w eterze piszczy...

    Pamiętaj że oprócz WEP może być filtrowanie po MAC adresach...

    Swoją drgą że też livebox'a w szkołach już używają - a nio i gratulacje dla admina za stosowanie w dzisiejszych czasach WEP
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  3. #3
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    137

    Domyślnie re

    Emce, mam WEP i co dalej ? przeciez nie mam adresu ip , i u siebie w domu nie namierze chyba tego liveboxa? a tak wogle po co mi WEP , z tego co wiem to klucz ktory słuzy do szyfrowania. SSID tez mam , nienapisałem o nim bo uznałem ze jest nie istotny, w takim razie gdy mam juz to wszyscto to co dalej? w domu nie zobacze tego serwera, moglbys napisac cos wiecej?
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez michalski007 : 05-16-2007 - 19:25

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nawet ukrycie SSID nic nie daje - wystarczy posluchac co idzie w eter z ramka danych... na poczatku idzie SSID bez zadnego kodowania Ukrycie SSID to po prostu wylaczenie odpowiedzi na zapytania klientow o dostepne sieci oraz usuniecie z beacon'a identyfikatora.

    WEP mozna zlamac w ciagu 5 minut teraz - jest nowy algorytm, sprawdza sie doskonale i przednia zabawa przy tym... aczkolwiek jest to juz pod paragrafem...

    Filtrowanie MAC to zadne zabezpieczenie - MAC mozna spoofowac...

    EDIT: Gratulacje dla admina

    P.S.
    Co do wlamania z zewnatrz to adres MAC jest Ci o kant d*szy... potrzebujesz IP.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    May 2007
    Postów
    406

    Domyślnie

    ..................... ...
    Ostatnio edytowane przez kaspsior : 04-17-2012 - 23:54

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    hehe WEP można złamać w 5 min i to na dwa sposoby

    Ale tak łatwo nie będzie troszkę wysiłku i pracy! - poczytaj coś sobie o tym ;p
    i zwróć uwagę na to ze:

    router wysyła niezaszyfrowane dane do komputera a komputer zwraca te same dane rutera w postaci zaszyfrowanej...

    drógi sposób nio może już nie jest na 5 minut ale kombinacji kluczy WEP jest dość mało - czytaj w ciągu kilkunastu minut ewentualnie godzin klucz szyfrujący powtórzy się...
    masz dwie inne informacje szyfowane tym samym kluczem..

    Co z tym zrobić i jakie daje to możliwości chyba wiadomo
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja wroce do podstawowego pytania

    Cytat Napisał michalski007 Zobacz post
    Chce do niego włamac sie z zewnątrz(z domu), aby miec dostęp do szkolenj sieci.Macie jakis pomysł?Jak go zlokalizowac mając te dane?
    Nie ma co lokalizowac - wiemy gdzie jest - jest w szkole...

    Pomysl tez mamy - nawet dwa... Jesli masz laptopa z bezprzewodowka, mozesz pojechac pod szkole i sprobowal zlapac sygnal - znajac klucz WEP masz szanse sie podlaczyc (ale tylko szanse).

    Jak chcesz miec dostep do sieci szkolnej z domu to musialbys miec albo dostep do serwera w szkole albo tunel VPN aby moc buszowac po sieci z domu. Innej drogi nie ma - tunele VPN na zmiennych adresach IP (tak jak ma livebox) dzialaja bardzo dziwnie - tzn czasami smigaja, czasami kuleja a czasami w ogole nie dzialaja - zalezy od rodzaju VPNa i konfiguracji.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    137

    Domyślnie re

    Tqm, ale w szkole nie ma acces pointa ani nie ma wi-fi, wiec nie da rady złapac sygnału, a co do wypowiedzi emce ze nie trzeba nic lokalizowac bo wiemy gdzie jest szkoła, no to co ze wiemy, ja potrzebuje namierzc ten serwer, tylko jak? mam w domu radiowke,i chce z niej zatakowac wiec co i jak z tym? przeciez mac , wep i ssid nic mi niedają skoro nie mam daresu ip?
    co dalej radzicie?

    pozdrawiam

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    W takim razie zadales zle pytanie - prawidlowe pytanie jest, jak poznac adres IP serwera w szkole... o to Ci chodzi?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalski007 Zobacz post
    a co do wypowiedzi emce ze nie trzeba nic lokalizowac bo wiemy gdzie jest szkoła...
    hehe stary... nie przypisuj mi cudzych odpowiedzi bo mi "czarni" na chatę wjadą o prawa autorskie


    a tak wogóle to ja cały czas myślałem ze ty mówisz o sytułacji w której hula sieć wi-fi - więc co radze na początek poczytać coś o sieciach - dosłownie parę kartkę - takie podstawy! - po to żeby nie wprowadzac ludzi w błąd! - bo po co tu wyskakiwać z kluczem WEP jak nie chodzi o sieci wi-fi?

    jak ci chodzi o adres to nie wiem - sposobów jest w ciul...
    szkoła ma stronke domową? postawioną na serverze swoim..? ma wogole server? jak tak to do czego służy?

    a może masz dostęp do tych komputerów?!
    bo jak tak to lepiej powiedz że nie masz bo ubije za takie pytanie ;p
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. hackowanie liveboxa
    By michalski007 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 05-10-2007, 21:40
  2. adres Mac
    By beti in forum Hacking
    Odpowiedzi: 16
    Autor: 05-10-2007, 18:32
  3. jak wlamac sie do liveboxa przez WI-FI
    By gemiel in forum Hacking
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 02-12-2007, 09:16
  4. zminan MAC w rtl8169
    By niedzwiedz in forum Linux
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 11-15-2006, 20:09
  5. Madwifi 0.9.2 - zmiana mac
    By szpuni in forum Hacking
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 09-16-2006, 17:09

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj