Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Czy dwa obce konta gmail moga się same "zlinkować" po 1 logowaniu?

atw
    atw jest offline

Domyślnie Czy dwa obce konta gmail moga się same "zlinkować" po 1 logowaniu?

Witam,

wczoraj zauważyłam, że z mojego konta gmail zniknęły wszystkie maile i rozmowy na czatach prowadzone z jedną osobą. W historii logowań do mojego konta są urządzenia używane przez tę właśnie osobę oraz lokalizowane w miejscach w których się ona w tych momentach znajdowała. Skonfrontowałam to z tą osobą i usłyszałam, że kiedyś dawno temu raz się zalogowała na moim koncie i wtedy nasze konta musiały się zlinkować. Człowiek ten napisał dokładnie coś takiego: "Raz sie zalogowalem do twojego konta i juz pozniej nie. Widocznie apki sie zlinkowaly ze jak wlaczam swoja (w sensie lapie internet)to puszcza sygnal tez na twoje konto. Mialem je na liscie aktywnych maili z tego co widze. Wszystko co ma na ipadzie i iphonie klonuje mi sie na maca od razu. Kasowalem maile zwiazane z toba na moim koncie, ale twojego nie ruszalem chyba ze to jest jakos polaczone ze soba..Mysle ze to przez te jedna apke. To nawet wyjasnia czemu ciagle dostawalem powiadomienia o nowych wiadomosciach ktorych u mnie nie bylo." Czy coś takiego jest możliwe, czy to zwykła bzdura?

Bardzo proszę o pomoc, bo nie znam się na tym na yle a nie wiem w co wierzyć.

Domyślnie

Takie cos jest mozliwe, ale tylko wtedy jesli klient poczty ma ustawiona opcje aby sciagal poczte na lokalny dysk komputera. Bez tego - znikniecie mozna tlumaczyc skasowaniem.

Jest stara zasada, jesli ktos zna Twoje haslo do konta znaczy, ze stracilas nad nim kontrole. Tyle sie wszedzie pisze o chronieniu hasel - urzadzenia sa juz w wersji 3.0, ale co z tego skoro uzytkownicy sa ciagle w wersji 1.0

atw
    atw jest offline

Domyślnie

Poprzez klienta poczty masz na myśli moje konto, czy tej drugiej osoby?

Domyślnie

Klientem poczty jest np: Outlook - takze nie myl tego czasem z zalogowaniem sie na poczte przez przegladarke: )

Jego konto e-mail nie ma tu nic do rzeczy. Rozmawiamy tylko o jednym Twoim koncie mailowym, ktore moze byc obslugiwane przez przegladarke lub klientow poczty (Thunderbird, Outlook i inne)

Jesli sie pytasz czy jego konto moglo pobrac Twoje maile to... technicznie jest to mozliwe - ale watpie by mozna bylo takie rzeczy zrobic przez przypadek.

Ogolnie jest to Twoja wina. Dlaczego udostepnilas mu haslo lub dlaczego tego hasla nie zmienilas po udostepnieniu ?
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 11-14-2014 - 14:22

atw
    atw jest offline

Domyślnie

Cytat Napisał Elitegroup Zobacz post
    Klientem poczty jest np: Outlook - takze nie myl tego czasem z zalogowaniem sie na poczte przez przegladarke: )

Jego konto e-mail nie ma tu nic do rzeczy. Rozmawiamy tylko o jednym Twoim koncie mailowym, ktore moze byc obslugiwane przez przegladarke lub klientow poczty (Thunderbird, Outlook i inne)

Jesli sie pytasz czy jego konto moglo pobrac Twoje maile to... technicznie jest to mozliwe - ale watpie by mozna bylo takie rzeczy zrobic przez przypadek.

Ogolnie jest to Twoja wina. Dlaczego udostepnilas mu haslo lub dlaczego tego hasla nie zmienilas po udostepnieniu ?
    Nie wiedziałam, że on ma moje hasło. Zmieniłam je po tym jak kiedys miałam próbę logowania z obcego ipada.

A pytam raczej o to, czy jego konto mogło się na tyle powiązać z moim przez przypadek, żeby usuwając maile ze swojego konta usuwał je jednocześnie z mojego...

Domyślnie

Cytat Napisał atw Zobacz post
    Nie wiedziałam, że on ma moje hasło.
    No ja też sobie tego nie wymyśliłem - napisałaś w pierwotnym poście cytuję: "Raz sie zalogowalem do twojego konta i juz pozniej nie. (...)"

Na tej podstawie wywnioskowałem, że ma Twoje hasło - no chyba, że źle myślę xDD Mi to się zdarza bo ja w sumie głupi jestem ^^ ))))))))))
    -------------------------------

Jeśli chodzi o Twoje pytanie odnośnie "powiązania" kont przy kasowaniu maili to na szczęście nie działa to jak splątanie atomów xD Mimo, że z technicznego punktu widzenia jest to możliwe to nie ma takich opcji gmail - bo o nim wspomniałaś a i nie przychodzi mi do głowy pomysł czemu też miałaby taka opcja służyć.

Dlatego teraz pytanie zasadnicze:
    1) Czy kiedykolwiek podałaś mu hasło
    2) Czy korzystałaś z poczty na wspólnym komputerze i czy on należał do Ciebie ?

Zapamiętaj teraz jedną rzecz - jeśli masz coś do ukrycia na poczcie to loguj się tylko na swoim kompie lub z kafejki. Na komputerach "przyjaciół" mogą być key-loggery więc ryzykujesz i podajesz hasło w postaci niekodowanej - bezpośrednio z klawiatury. Na swoim komputerze tworzysz konto dla gościa - bez uprawnień - dla tych, którzy nie są jego właścicielami gdyż są potencjalnie niebezpieczni - wyjątek babcia, ale i tu 100% pewności nie ma za to jest zasada - alby tylko Ty albo możesz stracić kontrolę.
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 11-14-2014 - 18:17

atw
    atw jest offline

Domyślnie

No ja też sobie tego nie wymyśliłem - napisałaś w pierwotnym poście cytuję: "Raz sie zalogowalem do twojego konta i juz pozniej nie. (...)"

Na tej podstawie wywnioskowałem, że ma Twoje hasło - no chyba, że źle myślę xDD Mi to się zdarza bo ja w sumie głupi jestem ^^ ))))))))))
    -------------------------------

Jeśli chodzi o Twoje pytanie odnośnie "powiązania" kont przy kasowaniu maili to na szczęście nie działa to jak splątanie atomów xD Mimo, że z technicznego punktu widzenia jest to możliwe to nie ma takich opcji gmail - bo o nim wspomniałaś a i nie przychodzi mi do głowy pomysł czemu też miałaby taka opcja służyć.

Dlatego teraz pytanie zasadnicze:
    1) Czy kiedykolwiek podałaś mu hasło
    2) Czy korzystałaś z poczty na wspólnym komputerze i czy on należał do Ciebie ?

Zapamiętaj teraz jedną rzecz - jeśli masz coś do ukrycia na poczcie to loguj się tylko na swoim kompie lub z kafejki. Na komputerach "przyjaciół" mogą być key-loggery więc ryzykujesz i podajesz hasło w postaci niekodowanej - bezpośrednio z klawiatury. Na swoim komputerze tworzysz konto dla gościa - bez uprawnień - dla tych, którzy nie są jego właścicielami gdyż są potencjalnie niebezpieczni - wyjątek babcia, ale i tu 100% pewności nie ma za to jest zasada - alby tylko Ty albo możesz stracić kontrolę.

tak, powiedział, że raz się zalogował, ale ja zmieniłam hasło ostatnio w lipcu. Nie mam pojęcia skąd miałby mieć moje nowe hasło. Może kiedyś podpatrzył. Prawda jest taka, że nie wiem tego, bo nigdy bym się nie spodziewała, że on może logować się do mojego konta.

Z poczty korzystałam na różnych kompach, ale nigdy na jego.

Dla mnie też nie jest logiczne to co on teram mi mówi. Nie rozumiem jak kasowanie naszej korespondencji z jego konta miałoby wpływać na jej znikanie z mojego konta. No i ślady logowania jego urządzeń w mojej historii. Natomiast dziwne jest to, że tych śladów logowań w historii konta było bardzo dużo, nawet do 7 dziennie. Po co ktoś miałby wchodzić na czyjeś konto 7 razy dziennie? Dlatego właśnie próbuję dociec, czy to możliwe, że on mów prawdę i że coś się stało z kontami samymi w sobie.

Domyślnie

No to teraz wszystko jasne. Koleś regularnie się logował i jak mu się nie spodobała jakaś korespondencja to widocznie się zezłościł i skasował wszystkie maile.

Kasowanie Twojej poczty przy okazji kasowania jego jest kłamstwem.
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 11-14-2014 - 22:27

atw
    atw jest offline

Domyślnie

No to teraz wszystko jasne. Koleś regularnie się logował i jak mu się nie spodobała jakaś korespondencja to widocznie się zezłościł i skasował wszystkie maile.

Kasowanie Twojej poczty przy okazji kasowanie jego jest kłamstwem.
    Dziekuję bardzo za wyjaśnienie.
    Jak widać ufac można tylko sobie a i to nie zawsze.

Zasady Postowania